Ogłoszenia parafialne

1. Dziś niedziela misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Pamiętajmy o modlitwie w intencji misji. Dzisiejsza niedziela jest także trzecią niedzielą miesiąca. O godz. 15:00 Msza św. dla grup duszpasterskich. Nabożeństwo różańcowe o 16:30 i wieczorna Msza św. o 17:00. Taca w dniu dzisiejszym jest przeznaczona na potrzeby misji.

2. Jutro przypada liturgiczne wspomnienie bł. Jana Pawła II.

3. We wtorek nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia o godz. 17.30.

4. W czwartek różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 16.45 i zaraz potem Msza św., w której będziemy modlić się o powołania z naszej parafii.

5. W piątek, po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Parafialnej w salce koło furty.

6. Zachęcamy tak dzieci, jak i starszych, do uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym. Jest to szczególnie skuteczna modlitwa, o czym przypominała wielokrotnie Matka Boża w swoich objawieniach.

7. Kartki z wypominkami, są wyłożone na stoliku pod chórem. Czytelnie wypełnione, prosimy składać w zakrystii.

8. Przed Uroczystością Wszystkich Świętych mamy dobrą wiadomość w sprawie cmentarza. Po zwróceniu się przez Parafię o wydanie decyzji w sprawie budowy nowej kaplicy cmentarnej, otrzymaliśmy z Urzędu pozytywną decyzję w tej sprawie. Decyzja ta umożliwia nam podjęcie dalszych kroków, czyli opracowanie i zatwierdzenie projektu, a  następnie budowę kaplicy. W tej sprawie zostanie powołany specjalny komitet, który będzie tę sprawę dalej koordynował.

9. Msze święte z rejonu papieskiego, z numerów od 251 do 300, są wywieszone w gablocie. /zobacz/

10. Msze święte z rejonu od Pana Dytko do Pana Sobasia, numery od 79 do 144 są wywieszone w gablocie. /zobacz/

11. Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku pod chórem. Zachęcamy do pogłębiania wiary poprzez religijną lekturę.

12.  Od przyszłej niedzieli, czyli od 28 października, będzie do nabycia w sklepiku i w zakrystii nasz kalendarz na rok 2013.

13.  Sklepik parafialny, jest otwarty w każdą niedzielę po Mszach świętych dopołudniowych.

14. W najbliższych dniach zadbajmy o uporządkowanie miejsc spoczynku naszych zmarłych na cmentarzu. Pamiętajmy przy tym, że najlepszym i najskuteczniejszym wyrazem naszej pamięci dla Zmarłych jest modlitwa. Przy porządkowaniu grobów prosimy o składanie wszystkich śmieci wyłącznie do kontenerów, zaś trawy, na miejsce do tego wyznaczone.

15.  Można już zamawiać w zakrystii Msze św. na rok 2013. Warto o tym pamiętać szczególnie w perspektywie jubileuszy i rocznic.

16.  Dziękujemy rejonowi za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.       .
 Na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 751 do 770 .

17.  Różaniec św. odśpiewają Róże:

-  32 Pani  Marii Herbut
-  33 Pani Heleny Śnieżek
-   2 Pana Mariana Skarbka
Początek strony

* * *