Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiaj przypada 11-ta niedziela zwykła. U nas dzisiaj także zewnętrzna uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Z tej okazji Msza św. o godz. 10.30 będzie sprawowana ku czci NSPJ, z procesją i aktem poświęcenia. O godz. 15:00 Msza św. dla grup duszpasterskich. Nabożeństwo czerwcowe o 16.30 i wieczorna Msza św. o godz. 17.00.

2. W tygodniu nabożeństwa czerwcowe o godz. 18:00.

3. Jutro, czyli w poniedziałek, od godz. 14.00, osoby, które złożyły wniosek o pomoc Unii Europejskiej poprzez parafialną Caritas, proszone są o zgłoszenie się po odbiór mleka w świetlicy Domu Strażaka.

4. We wtorek zapraszamy czcicieli Matki Miłosierdzia na nowennę w intencji wszystkich próśb i podziękowań za otrzymane łaski.

5. W czwartek o godz. 18:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św., w której szczególnie polecamy sprawę powołań z naszej parafii.

6. W najbliższą sobotę obchodzimy DZIEŃ OJCA. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.

7. Za tydzień w niedzielę UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA św. JANA CHRZCICIELA.
W tym dniu imieniny obchodzi O. Minister Jan Zub. Niech dar modlitwy będzie wyrazem naszych najlepszych życzeń dla Solenizanta.

8. Mamy już anonimowego sponsora na wykonanie nisz dla relikwii bł. Jana Pawła II. Oczekujemy na dalsze zgłoszenia, które pozwolą nam wykonać tablicę pamiątkową ku czci Prymasa Tysiąclecia i pokryć koszta szycia i haftu ornatu MB Starowiejskiej.

9. Młodzież MAGISOWA zebrała na rekolekcje kwotę w wysokości 1 840 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. Msze święte z rejonu papieskiego /zobacz/ oraz z IV ołtarza, /zobacz/ są wywieszone w gablocie parafialnej.

11. W najbliższą niedzielę, 24 czerwca, odbędzie się w naszej parafii zbiórka do puszek na rzecz fundacji „w trosce o życie”, która zajmuje się pomocą dla osób przewlekle i nieuleczalnie chorych po domach. Zachęcamy do wsparcia tej niezwykle cennej i potrzebnej inicjatywy.

12. Osoby porządkujące groby bliskich na cmentarzu, proszone są o niewrzucanie trawy do kontenera, ale na kompostownik. Jest to konieczne w związku z wysokimi kosztami wywozu śmieci.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.

14. Sklepik parafialny czynny w niedziele po każdej Mszy świętej przedpołudniowej.

15. Dziękujemy rejonowi za posprzątanie Bazyliki i placu kościelnego. Na bieżący tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 531 do 540.

16. Różaniec św. odśpiewają Róże:
24 Pani Krystyny Nastał
25 Pani Genowefy Dydek
20 Pana Tadeusza Cycoń

Początek strony

* * *