Ogłoszenia parafialne

1. W pięćdziesiątą rocznicę otwarcia Soboru Watykańskiego II rozpoczął się w Kościele Katolickim na całym świecie Rok Wiary. Będzie trwał do Uroczystości Chrystusa, Króla Wszechświata 2013 roku. W dzień rozpoczęcia minęło także 20 lat od opublikowania przez błogosławionego Jana Pawła II Katechizmu Kościoła Katolickiego. Z tej okazji w Rzymie obraduje Synod Biskupów nad kwestią nowej ewangelizacji.

2. Dziś obchodzimy XII Dzień Papieski. Po Mszach św. zbiórka do puszek na fundusz stypendialny fundacji Dzieło III Tysiąclecia.

3. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby naszej Bazyliki.

4. Również dzisiaj Dzień Edukacji Narodowej. W modlitwach pamiętajmy o nauczycielach.

5. Dziś o godzinie 16.30 nabożeństwo różańcowe i Msza św. wieczorna o godz. 17.00.

6. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które są w dni powszednie o godz. 16.45 a w niedzielę o 16.30. Wszystkich tych, którzy nie mogą przyjść do kościoła, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach lub indywidualnie.

7. W poniedziałek o godzinie 12:30 zapraszamy na Mszę św. z udziałem władz wojewódzkich, samorządowych i oświatowych. Po Mszy św. nastąpi uroczyste otwarcie nowego przedszkola samorządowego w Starej Wsi.

8. We wtorek 16 października – 34 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły – bł. Jana Pawła II na stolicę Piotrową. Tego dnia pamiętajmy również o Księdzu Arcybiskupie Józefie Michaliku, z racji rocznicy Jego święceń biskupich.

9. W czwartek, w ramach nabożeństwa różańcowego, będzie także Koronka do Bożego Miłosierdzia i o 17.30 Msza św.; w której będziemy modlić się o powołania z naszej parafii. W czwartek obchodzimy święto św. Łukasza Ewangelisty. Jest to patronalne święto Służby Zdrowia. Zachęcamy do modlitwy za lekarzy i pielęgniarki.

10. W piątek, po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Parafialnej w salce koło furty.

11. Za tydzień niedziela misyjna.

12. Prasa katolicka jest dostępna na stoliku pod chórem. Sklepik parafialny czynny w niedziele po Mszach św. dopołudniowych.

13. Fundacja Promocji Zdrowia organizuje w dniach 20-ym października i 24 listopada na terenie szpitala w Brzozowie bezpłatne badania w kierunku chorób nowotworowych. Chętnych prosimy o zgłoszenie się w podanym terminie w godzinach od 9.00 do 12.30, w pawilonie „C” Szpitala Specjalistycznego w Brzozowie. Na badania nie potrzeba skierowania. Zachęcamy do skorzystania z tej jakże potrzebnej propozycji.

14. Brzozowscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa przy sprzedaży drewna opałowego. Mężczyzna podający się za pracownika Dyrekcji Lasów Państwowych zawierał umowy na sprzedaż drewna, z których się nie wywiązywał.
W dniu zawierania umowy mężczyzna pobierał pieniądze za sprzedany towar, którego do dnia dzisiejszego nie dostarczył. Wszystkie osoby, które padły ofiarą tego oszustwa proszone są o kontakt z tutejszą jednostką Policji lub podległymi jej posterunkami na Tereni powiatu brzozowskiego.

15. Dziękujemy Rejonowi za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 741 do 750.

16. Różaniec św. odśpiewają Róże: - 30 Pani Krystyny Błahut
- 31 Pani Teresy Bulewicz
- 1 Pana Józefa Czech

Początek strony

* * *