Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiaj przypada UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA św. JANA CHRZCICIELA. Nabożeństwo czerwcowe dziś o 16.30 i wieczorna Msza św. o godz. 17.00.

2. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i uświetnienia Uroczystości Serca Pana Jezusa. Dziękujemy szczególnie Panu Organiście i Orkiestrze Parafialnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, dzieciom sypiącym kwiaty, Maryjkom, dzieciom 1-szo komunijnym i ministrantom. Siostrze Grażynie i Panu kościelnemu dziękujemy za ustrojenie i przygotowanie kościoła.

3. Dzisiaj w naszej parafii zbiórka do puszek na rzecz fundacji „w trosce o życie”, która zajmuje się pomocą dla osób przewlekle i nieuleczalnie chorych po domach. Zachęcamy do wsparcia tej niezwykle cennej i potrzebnej inicjatywy.

4. Jutro, czyli w poniedziałek, spotkanie rodziców naszych ministrantów i lektorów po Mszy św. wieczornej około godz.: 19:00. Serdecznie zapraszamy.

5. We wtorek zapraszamy czcicieli Matki Miłosierdzia na nowennę w intencji próśb i podziękowań za otrzymane łaski.

6. W czwartek o godz. 18:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św., w intencji powołań z naszej parafii.

7. W piątek 29 czerwca – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św. W tym dniu  w naszej Bazylice będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00 i 17.00. Nabożeństwo czerwcowe o 16.30. Taca będzie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. Mamy już sponsorów na wykonanie nisz dla relikwii bł. Jana Pawła II i na pokrycie kosztów szycia i haftu ornatu MB Starowiejskiej.  Są to dwie starowiejskie rodziny, które chcą pozostać anonimowe. Za ten gest pomocy i solidarności składamy im serdeczne „Bóg zapłać”! Pozostaje nam jeszcze tablica pamiątkowa ku czci Prymasa Tysiąclecia. 

9. Ukazał się już film z wyjazdu o. Tomasza Nogaja do Południowego Sudanu. Przed kościołem młodzież ze wspólnoty MAGIS zajmie się dystrybucją filmu po Mszach św. dzisiaj (24 VI) oraz w przyszłą niedzielę. Później film będzie do nabycia w zakrystii. Dobrowolne ofiary zostaną przekazane na misje.

10. Sklepik parafialny czynny w niedziele po każdej Mszy świętej przedpołudniowej.

11. Dziękujemy rejonowi za posprzątanie Bazyliki i placu kościelnego. Na bieżący tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 541 do 550.

12. Różaniec św. odśpiewają Róże:

- 26 Pani Zofii Żmuda
- 27 Pani Stanisławy Szelast
-   1 Pana Józefa Czecha 

1. Dzisiaj przypada 11-ta niedziela zwykła. U nas dzisiaj także zewnętrzna uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Z tej okazji Msza św. o godz. 10.30 będzie sprawowana ku czci NSPJ, z procesją i aktem poświęcenia. O godz. 15:00 Msza św. dla grup duszpasterskich. Nabożeństwo czerwcowe o 16.30 i wieczorna Msza św. o godz. 17.00.

2. W tygodniu nabożeństwa czerwcowe o godz. 18:00.

3. Jutro, czyli w poniedziałek, od godz. 14.00, osoby, które złożyły wniosek o pomoc Unii Europejskiej poprzez parafialną Caritas, proszone są o zgłoszenie się po odbiór mleka w świetlicy Domu Strażaka.

4. We wtorek zapraszamy czcicieli Matki Miłosierdzia na nowennę w intencji wszystkich próśb i podziękowań za otrzymane łaski.

5. W czwartek o godz. 18:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św., w której szczególnie polecamy sprawę powołań z naszej parafii.

6. W najbliższą sobotę obchodzimy DZIEŃ OJCA. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.

7. Za tydzień w niedzielę UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA św. JANA CHRZCICIELA.
W tym dniu imieniny obchodzi O. Minister Jan Zub. Niech dar modlitwy będzie wyrazem naszych najlepszych życzeń dla Solenizanta.

8. Mamy już anonimowego sponsora na wykonanie nisz dla relikwii bł. Jana Pawła II. Oczekujemy na dalsze zgłoszenia, które pozwolą nam wykonać tablicę pamiątkową ku czci Prymasa Tysiąclecia i pokryć koszta szycia i haftu ornatu MB Starowiejskiej.

9. Młodzież MAGISOWA zebrała na rekolekcje kwotę w wysokości 1 840 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. Msze święte z rejonu papieskiego /zobacz/ oraz z IV ołtarza, /zobacz/ są wywieszone w gablocie parafialnej.

11. W najbliższą niedzielę, 24 czerwca, odbędzie się w naszej parafii zbiórka do puszek na rzecz fundacji „w trosce o życie”, która zajmuje się pomocą dla osób przewlekle i nieuleczalnie chorych po domach. Zachęcamy do wsparcia tej niezwykle cennej i potrzebnej inicjatywy.

12. Osoby porządkujące groby bliskich na cmentarzu, proszone są o niewrzucanie trawy do kontenera, ale na kompostownik. Jest to konieczne w związku z wysokimi kosztami wywozu śmieci.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.

14. Sklepik parafialny czynny w niedziele po każdej Mszy świętej przedpołudniowej.

15. Dziękujemy rejonowi za posprzątanie Bazyliki i placu kościelnego. Na bieżący tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 531 do 540.

16. Różaniec św. odśpiewają Róże:
24 Pani Krystyny Nastał
25 Pani Genowefy Dydek
20 Pana Tadeusza Cycoń

Początek strony

* * *