1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą Wielkiego Postu. Po południu o 16.00, Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii świętych, a po nich wieczorna Msza św. o 17.00. O godz. 18.00 spotkanie z cyklu Niedzielne Wieczory Biblijne. Chętnych zapraszamy! Kazania pasyjne na Gorzkich Żalach głosi w tym roku O. Leszek Balczewski. Taca z Gorzkich Żali jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.

2. We wtorek zapraszamy na nowennę do MB Miłosierdzia o godz. 17:30.

3. W czwartek Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.00 i po niej Msza św. wieczorna.

4. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz.16.00. Droga Krzyżowa dla starszych i młodzieży, po Mszy św. o 17.30. Za odprawienie Drogi Krzyżowej i udział w Gorzkich Żalach zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. Wyrazem wielkopostnej postawy jest między innymi pomoc potrzebującym i biednym. W związku z tym w nawie bocznej bazyliki zostanie wystawiony kosz, gdzie będzie można składać produkty dla tych osób.

6. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby naszej bazyliki.

7. Msze Św. składkowe do Św. Józefa z rejonu Szubówki, z rejonu od nru 251 do 300, z rejonu od Bliznego do Pana Herbuta oraz z rejonu od nru 301 do 350,  są wywieszone na tablicy ogłoszeń. /zobacz/

1. Dzisiejsza niedziela jest 8 niedzielą zwykłą w ciągu roku. Po południu o 16:30 nieszpory i wieczorna Msza św. o 17:00.

2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Módlmy się w tej intencji  i podejmijmy konkretne działania na rzecz trzeźwości w naszych rodzinach, a przede wszystkim w nas samych.

3. Jutro, będzie SZKOŁA MODLITWY. Zapraszamy wszystkich chętnych do duchowej formacji i do wspólnej modlitwy.

4. We wtorek zapraszamy na wieczorną Mszę św., w czasie której wypraszać będziemy potrzebne łaski przez wstawiennictwo Matki Bożej Miłosierdzia.

5. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się 40-dniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, uczynki pokutne i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Posypanie głów popiołem na znak podjęcia pokuty nastąpi na Mszach św. o godzinie: 6:00, 7:00, 9:00, 14:15 i 17:30. Zachęcamy do tego, aby zabrać popiół dla tych, którzy z ważnych racji nie mogą sami przyjść w Środę Popielcową do kościoła. Jest to znak łączności z całym Kościołem rozpoczynającym okres pokuty. W tym dniu obowiązuje post ścisły, tzn. ilościowy i jakościowy. Post ilościowy obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego i wtedy można spożyć jeden posiłek do syta w ciągu dnia. Natomiast post jakościowy, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych, obowiązuje tych, którzy ukończyli 14 rok życia.

Początek strony

Boot template designed by starawies.net