Ogłoszenia parafialne

1. Rozpoczynamy dzisiaj Rekolekcje wielkopostne, które głosi O. Krystian Biernacki z Krakowa. Jest to dla nas czas łaski i refleksji, dlatego odpowiedzmy hojnym sercem na to zaproszenie. Dokładny program rekolekcji jest dostępny na stoliku pod chórem i umieszczony na naszych stronach internetowych. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi codziennie o godz. 7:00, 9:00 i o 18:00. Jutro po Mszy św. wieczornej Droga Krzyżowa drogą koło szkoły, dalej koło Pana Organisty i do Pana Pytlaka, gdzie nastąpi jej zakończenie. Prosimy o zabranie ze sobą światła. Przedstawiciele grup prowadzących poszczególne stacje, proszeni są o zabranie tekstów rozważań, które dostępne są w zakrystii. Nich liczny udział będzie wyrazem naszej wiary.

2. Chorych zapraszamy, w czasie rekolekcji, na specjalną Mszę św., połączoną z Sakramentem Chorych i błogosławieństwem lourdzkim, we wtorek, na godz. 11.00. Wcześniej będzie można skorzystać z Sakramentu Pojednania.

3. GORZKIE ŻALE o godz. 16:00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Krzyża św. Za udział w Gorzkich Żalach zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Taca z Gorzkich Żali będzie przeznaczona
na kwiaty do Bożego grobu. Wieczorna Msza św. o 17:00.

4. Dziś po Mszach św. nowicjusze zbierają ofiary do puszek na pokrycie kosztów przyjazdu i występu artystów w koncercie Nowej Ewangelizacji, który odbędzie się w naszej bazylice 7-go kwietnia br. o godz. 17.00. Już dzisiaj zapraszamy na to niezwykłe wydarzenie!

5. Dzisiaj i w Niedzielę Palmową, ministranci naszej parafii będą rozprowadzać palmy po Mszach świętych. Datki będą przeznaczone na wakacyjny wyjazd ministrantów.

6. Dzisiaj imieniny obchodzi O. Minister Zbigniew Gubała, jutro O. rekolekcjonista Krystian Biernacki, a we wtorek Ojcowie Józef Baraniok i Józef Kuźniar oraz Brat Józef Druzgała. Pamiętajmy o Solenizantach w naszych modlitwach.

7. Jutro o godz. 17.30, Nowenna przed Uroczystością Św. Józefa.

8. We wtorek Uroczystość Św. Józefa. W tym dniu modlimy się w sposób szczególny za mężów i ojców. Wieczorem zapraszamy na Mszę św. na 18:00, aby wypraszać potrzebne łaski, przez wstawiennictwo Matki Bożej Miłosierdzia.

9. Spotkanie rodziców młodzieży bierzmowanej w tym roku, będzie w czwartek o godz. 19:30 w Centrum Stanisława Kostki.

10. Wtorek jest także dniem imienin naszego Metropolity Arcybiskupa Józefa Michalika. Prośmy Boga o potrzebne dla Niego łaski w pełnieniu apostolskiego posługiwania.

11. W czwartek o godz. 17:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej o 17:30 Msza św. w której szczególnie polecamy sprawę powołań z naszej parafii.

12. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o 16: 00, a dla starszych i młodzieży po Mszy św. o 17:30.

13. Spotkanie Rady Parafialnej i Komitetu Budowy Kaplicy w piątek po Drodze Krzyżowej.

14. Msze Św. czcicieli Bożego Miłosierdzia są wywieszone w gablocie parafialnej. /zobacz/

15. Przyszła niedziela jest Niedzielą Palmową. Na Mszach świętych odbędzie się poświęcenie palm. Gorzkie Żale rozpoczną się wyjątkowo o godz. 15.00 w Bazylice, a po nich wyruszy Droga Krzyżowa na Parnas. Niech nasz liczny udział w Drodze Krzyżowej, będzie świadectwem naszej wiary i wyrazem wdzięczności za Dzieło Zbawienia! Przedstawiciele grup prowadzących poszczególne stacje, proszeni są o zabranie tekstów rozważań, które dostępne są w zakrystii.

16. Wyrazem wielkopostnej postawy jest między innymi pomoc potrzebującym i biednym. W związku z tym w nawie bocznej bazyliki, jest wystawiony kosz, gdzie można składać produkty dla tych osób.

17. Bardzo zachęcamy do pogłębiania wiary poprzez czytanie prasy katolickiej, która jest dostępna na stoliku pod chórem.

18. Sklepik parafialny czynny jest w każdą niedzielę po Mszach świętych dopołudniowych.

19. Dziękujemy rejonowi za opiekę nad bazyliką, a na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 276 do 290.

20. Różaniec święty odśpiewają róże:
- 13 Pani Marii Fiejdasz
- 14 Pani Weroniki Podulka
- 8 Pana Adama Nogaja
Początek strony

* * *