Ogłoszenia parafialne

1. Dziś Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu. Naszą modlitwą obejmujemy pracowników mediów, zwłaszcza katolickich. Po południu, o godz. 15.00 dodatkowa Msza św. dla grup duszpasterskich.  Nieszpory o 16:30 i wieczorna Eucharystia o 17:00.

2. Jutro, czyli w poniedziałek, o godz. 19.30 w budynku szkoły spotkanie rodziców dzieci pierwszo-komunijnych. Zapraszamy na nie oboje rodziców.

3. We wtorek święto Św. Stanisława Kostki – Patrona Polski i młodzieży. Zapraszamy młodzież i dzieci, a szczególnie tych, którzy należą do wspólnoty Magis, Maryjki, ministrantów na wieczorną Mszę św. ku czci ich Patrona i ku czci MB Miłosierdzia. 

4. W tym dniu imieniny obchodzi O. Stanisław Owoc i Br. Stanisław Stec. Pamiętajmy o Solenizantach w naszej modlitwie.

5. W czwartek, o 18:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i o 18.30 Msza św.; w której będziemy modlić się o powołania z naszej parafii.

6. W piątek święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

PEREGRYNACJA KRZYŻA PAPIESKIEGO I RELIKWII BŁ. JANA PAWŁA II:  /zobacz/

7. Zbliża się Peregrynacja Krzyża Papieskiego i relikwii bł. Jana Pawła II w naszej parafii. Na stoliku pod chórem jest specjalny folder, który prosimy zabrać do domu i zapoznać się z nim. Program ten jest też dostępny w gablocie parafialnej i na naszych stronach internetowych.

8. Zapraszamy już dzisiaj na samą uroczystość, która rozpocznie się 30 września, a zakończy 1 października oraz na rekolekcje, które nas do tego wydarzenia przygotują. Sama uroczystość nawiedzenia winna być podniosła i piękna, dlatego zapraszamy na nią orkiestrę parafialną, Ochotniczą Straż Pożarną, grupy duszpasterskie, Maryjki, ministrantów i wszystkich parafian. Będzie także specjalna Msza Św. dla dzieci i młodzieży oraz dla chorych. Niech nie będzie pośród nas nikogo, kto przejdzie obojętnie obok tego wydarzenia. Nie zmarnujmy danej nam szansy! 

9. Wiernych prosimy, żeby tak na powitanie, jak i na pożegnanie, przynieśli ze sobą krzyże. W piątek, 28 września, po Mszy św. wieczornej będzie Droga Krzyżowa na terenie parafii. Prosimy przynieść na nią świece lub znicze. Kto nie ma, tak krzyże, jak i znicze, może nabyć w naszym sklepiku parafialnym.

10.  Zespół muzyczny działający przy naszej parafii zaprasza chętnych do zaangażowania się w jego działalność. Planowane są warsztaty, wyjazdy i koncerty. Osoby w wieku od 16 do 25 roku życia zapraszamy na próbę, która odbędzie się w niedzielę 7  października o godz. 16.00 w Centrum Stanisława Kostki.

11.  Msze św. składkowe z rejonu od Bliznego po Herbuta są wywieszone w gablocie parafialnej. /zobacz/

12. Zachęcamy do pogłębiania wiary poprzez czytanie prasy katolickiej, która jest na stoliku pod chórem. Zapraszamy do sklepiku parafialnego, który otwarty jest w niedziele po Mszach świętych dopołudniowych.

13.  W sobotę 22 września organizowana jest pielgrzymka róż różańcowych do MB w Wielkich Oczach. Wyjazd autobusem z dworca w Brzozowie o godz. 7.30. Chętnych prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.

14.  Dziękujemy rejonowi za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. 
Na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 691 do 700.

15.  Różaniec św. odśpiewają Róże:
            - 21 Pani Teresy Mutor
            - 23 Pani Janiny Duplaga
            - 16 Pana Kazimierza Mazia

1. „Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby naszej bazyliki.

2. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i sprawnego przebiegu uroczystości odpustowej. Dziękujemy S. Grażynie i Panu kościelnemu,   orkiestrze parafialnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, ministrantom i lektorom, Maryjkom, dzieciom  sypiącym kwiaty, siostrom zakonnym i nowicjuszom.

3. We wtorek wieczorem zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Miłosierdzia oraz na Eucharystię o 18:30.

4. W piątek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

5. W sobotę wspomnienie MB Bolesnej.

6. Bardzo serdeczne zapraszamy chłopców po 1-szej komunii św. którzy by chcieli służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu, aby przyszli pod kościół w sobotę, 22 września na godzinę 9:00. Również zapraszamy starszych chłopaków, którzy chcieliby być  ministrantami. Rodziców, dziadków prosimy, aby zachęcali swoich synów, wnuków do tej, jakże zaszczytnej służby.

7. Informujemy młodzież i dzieci iż w sobotę  (15 IX), rozpocznie się Triduum przed świętem św. Stanisława Kostki, który jest patronem Polski i młodzieży. Zapraszamy gorąco całą młodzież z naszej parafii, szczególnie tych, którzy należą do wspólnoty Magis, oraz Maryjki, ministrantów i wszystkie dzieci na wieczorne Msze św. i wspólną modlitwę po Mszach św. Głównym punktem naszych spotkań będzie wspólne wyjście na willę 15 września w sobotę. Tam o godz. 11:00 odprawimy Mszę św., a później młodzież weźmie udział w grach i zabawach integracyjnych. Po południu ognisko, grill i wspólne świętowanie. Zapisy u katechetów. Wymagana jest pisemna zgoda rodziców. Prosimy aby dzieci zostały przywiezione na godzinę 10:30 i odebrane przez rodziców samochodami ok. godz.17:00.

8. W niedzielę, 16.09.2012 r. przypada dzień modlitw w intencji Ojca Świętego. Dar modlitwy i Komunii św. ofiaruje w imieniu parafii rejon z numerów od  201 do 250. Terminy odprawienia Mszy świętych z rejonu są wywieszone w gablocie parafialnej. /zobacz/

9. W piątek, 14 września, po Mszy św. wieczornej, w salce kolo furty, spotkanie Rady Parafialnej i Parafialnej Caritas.

10. W sobotę 22 września organizowana jest pielgrzymka róż różańcowych do MB w Wielkich Oczach. Wyjazd autobusem z dworca w Brzozowie tego samego dnia, o godz. 7.30. Chętnych prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.

11. Dzisiaj, po Mszach św. są zbierane podpisy na rzecz przywrócenia lekcji historii w szkołach. Zachęcamy do poparcia tej cennej inicjatywy obywatelskiej.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest na stoliku pod chórem, jak również zapraszamy do sklepiku, który jest otwarty w niedziele po Mszach świętych dopołudniowych.

13.  Dziękujemy rejonowi za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. 
Na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 681 do 690.

14.  Różaniec św. odśpiewają Róże:

- 19 Pani Aleksandry Boroń 
- 20 Pani Zofii Zygmunt 
- 15 Pana Kazimierza Zygmunta
Początek strony

* * *