Ogłoszenia parafialne

1. Mamy dzisiaj 32 niedzielę zwykłą. Dziś także przypada Narodowe Święto Niepodległości. Jest to dzień wdzięczności za wielokrotnie odzyskiwaną niepodległość. O godz. 10.30 uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny. Dziękujemy wszystkim, którzy wyrazili swój patriotyzm, przez wywieszenie flag narodowych. Planowany dzisiaj, o godz. 16.00 program patriotyczny, jest odwołany! Różaniec za zmarłych poleconych w wypominkach dziś o 16:30. Wieczorna Msza św. o 17:00.

2. Dzisiejsza niedziela jest także Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Wielu chrześcijan cierpi prześladowanie, dlatego, że są uczniami Chrystusa. Wspierajmy ich naszą modlitwą.

3. Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary, które zostaną przeznaczone na potrzeby naszej bazyliki.

4. Nabożeństwa wypominkowe przez cały listopad w dni powszednie będą są o godz. 17:00, a w niedziele o 16:30.

5. Jutro, czyli w poniedziałek, spotkanie rodziców dzieci klas drugich w szkole, o godz. 19.00.

6. We wtorek wieczorem zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Miłosierdzia oraz na Eucharystię o 17:30

7. Różaniec za zmarłych i Koronka do Bożego Miłosierdzia we czwartek o godz. 17.00, i zaraz potem Msza św., w której będziemy modlić się o powołania z naszej parafii.

8. W piątek, 16 listopada, przypada dzień modlitw w intencji Ojca Świętego. Dar modlitwy i Komunii św. ofiaruje w imieniu parafii rejon z numerów od 301 do 350. Terminy odprawienia Mszy świętych z rejonu są wywieszone w gablocie parafialnej.

9. W związku z Rokiem Wiary, na mocy specjalnego dekretu Ks. Arcybiskupa J. Michalika, nasza bazylika zastała ustanowiona miejscem, gdzie w określone dni roku można zyskać odpust zupełny. Zachęcamy do skorzystania z tego daru. Szczegóły są podane w gablocie parafialnej.

10. W przyszłą niedzielę nie będzie dodatkowej Mszy Św. dla grup duszpasterskich o 15.00.

11. Jezuicka Grupa Muzyczna działająca w Starej Wsi przy kolegium i tutejszej bazylice wraz z grupą zaprzyjaźnionych muzyków, zaprasza w przyszłą niedzielę, 18 listopada 2012 r. o godzinie 18.00 na Koncert Nowej Ewangelizacji "Miłość, Pokój, Duch Święty" - adoracja Jezusa, chrześcijańska muzyka i uwielbianie Boga w radości serca. Wstęp bezpłatny.

12. Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku pod chórem. Sklepik parafialny otwarty jest w każdą niedzielę po Mszach świętych do południa. W sklepiku parafialnym można nabyć nowy kalendarz z naszą bazyliką.

13. W związku z potwierdzonymi przypadkami wścieklizny na terenie Brzozowa rejon Borkówka i w Przysietnicy, lekarz weterynarii prosi o zachowanie szczególnej ostrożności. Szczegóły zachowania się można znaleźć wywieszone w gablocie parafialnej i na tablicach ogłoszeniowych.

14. Dziękujemy rejonowi za posprzątanie bazyliki i placu kościelnego, a na następny tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 810 do 823, ul. Rzeszowskiej i Gołaszówki.

15. Różaniec św. odśpiewają Róże:
- 8 Pani Janiny Leśniak - 9 Pani Bronisławy Fiejdasz - 5 Pana Józefa Prajsnara

Początek strony

* * *