Ogłoszenia parafialne

1. W ostatni piątek zakończył się rok szkolny. Nauczycielom i katechetom dziękujemy za trud pracy włożony w kształcenie młodego pokolenia. Szczególne podziękowania kierujemy do Ks. Tomasza Nogaja – za wieloletnią pracę z młodzieżą i dziećmi, do Siostry Iwony i S. Małgorzaty – za katechezę dzieci i pracę z Maryjkami. Wszystkim życzymy dobrego wypoczynku wakacyjnego. Otoczmy ich wypoczynek naszą modlitwą, prosząc o Boże błogosławieństwo i zachowanie od nieszczęść.

2. Dzisiaj nasza młodzież zbiera po Mszach Św. datki do puszek, które będą wsparciem w pracy misyjnej O. Tomasza, który już w środę odlatuje do Afryki.

3. Dziś ostatnie nabożeństwo czerwcowe w tym roku o 16:30 i wieczorna Msza Św. o 17:00.

4. Jutro przybędzie do naszego sanktuarium Archidiecezjalna Pielgrzymka Organistów. Uroczysta Msza Św. z tej okazji będzie o 11.30.

5. We wtorek zapraszamy na nowennę w intencji próśb i podziękowań za otrzymane łaski przez wstawiennictwo Matki Bożej Miłosierdzia.

6. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca.

W Pierwszy Czwartek: o godz. 18.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem Najśw. Sakramentu i następnie Mszą Św. wieczorną

W Pierwszy Piątek:

- do południa nawiedzenie chorych po obu stronach parafii.
- o 6:00 Msza Św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa z litanią i aktem wynagrodzenia
- o 18:30 Msza Św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa z litanią i aktem wynagrodzenia
- spowiadamy pół godziny przed Mszą Św.

W Pierwszą Sobotę Msza Św. o Niepokalanym Sercu N.M.P. z aktem wynagrodzenia i litanią o 6:00 rano.

7. W sobotę, 6 lipca, Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20:00 i Msza Św. o 21:00.

8. Papieskie Dzieła Misyjne dziękują naszym dzieciom pierwszo-komunijnym za ofiarą w wysokości 500 zł., złożoną na potrzeby dzieci w krajach misyjnych.

9. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej informuje, że worki na odpady komunalne są do odebrania u Pani Sołtys, w siedzibie Przedsiębiorstwa oraz w Urzędzie Miejskim.

10. Osoby, które mogą przyjąć warsztatowiczów na nocleg podczas Ignacjańskich Dni Młodzieży, prosimy o zgłaszanie tego na furcie klasztornej. Najlepiej uczynić to na kartce z podaniem swoich danych.

11. W okresie wakacyjnym adoracji Najśw. Sakramentu w pierwszą niedzielę nie będzie.

12. Spotkanie Akcji Katolickiej i Parafialnej Caritas odbędzie się wyjątkowo we wtorek, 16 lipca, po Mszy Św. wieczornej, w salce koło furty.

13. W minionym tygodniu do sprzątania kościoła, na piętnaście numerów, przyszły trzy osoby. Piąte przykazanie kościelne mówi wyraźnie: troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła. Ocenę postawy mieszkańców z tego rejonu pozostawiamy bez komentarza.
Na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 486 do 500.

14. Różaniec św. odśpiewają Róże:
- 12 Pani Marii Nogaj
- 13 Pani Marii Fiejdasz
- 4 Pana Mariana Dydka
Początek strony