Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiaj o godz. 17.00 uroczystym powitaniem rozpocznie się PEREGRYNACJA KRZYŻA PAPIESKIEGO I RELIKWII BŁ. JANA PAWŁA II w naszej parafii.
Zapraszamy na nie wszystkich parafian, a szczególnie orkiestrę parafialną, Ochotniczą Straż Pożarną, grupy duszpasterskie, Magis, Maryjki, ministrantów. Niech nasz liczny udział będzie świadectwem naszej wiary. Wiernych prosimy, żeby tak na powitanie w niedzielę, jak i na pożegnanie w poniedziałek, przynieśli ze sobą krzyże. Taca ze Mszy św. powitania jest przeznaczona na potrzeby Archidiecezji Lwowskiej. 

2. Zebranie strażaków z OSP Stara Wieś w niedzielę o 16:30 pod remizą.

3. Jutro, czyli w poniedziałek, 1 października, Msze św. będą o godz. 6.00, 7.30, o 9.00 specjalna Msza św. dla dzieci i młodzieży oraz o godz. 11.00 Msza św. dla chorych. Po południu o godz. 15:15 Msza św. i nabożeństwo na zakończenie peregrynacji. Raz jeszcze prosimy, żeby nie zmarnować tej szansy, jaką daje nam ta peregrynacja! 

4. Od wtorku, czyli od 2 października następuje w naszej bazylice zmiana czasu. Wracamy na czas zimowy!!! Jest to podyktowane bezpieczeństwem dzieci, które uczestniczą w nabożeństwie różańcowym. Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.45. Msza św. o 17.30

5. We wtorek zapraszamy na wieczorną Mszę św. ku czci MB Miłosierdzia o godz. 17.30. 

6. Również we wtorek spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania w Centrum Św. Stanisława Kostki o godz. 18:30.

7. W czwartek, w ramach nabożeństwa różańcowego, będzie także Koronka do Bożego Miłosierdzia i o 17.30 Msza św.; w której będziemy modlić się o powołania z naszej parafii.

8. Zapraszamy w październiku na nabożeństwa różańcowe, które będą w dni powszednie o godz. 16.45, a w niedzielę o 16.30. Po zakończeniu różańca przed kościołem nastąpi rozdanie obrazków dla dzieci.
W poszczególne dni różaniec będą prowadziły:
- w poniedziałki i środy - Dzieci Maryi (MARYJKI),
- w drugą i czwartą środę - dzieci przedszkolne ( 10 i 24 X)
- we wtorki i piątki - ministranci
- w czwartki i soboty – dzieci wraz z rodzicami i parafianami.
Szczególnie zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych dzieci pierwszokomunijne, rocznicowe, Maryjki i ministrantów, a wszystkich tych, którzy będą przeszkodzeni, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach lub indywidualnie.

9. W tym tygodniu wypada pierwszy Czwartek, Piątek i pierwsza Sobota miesiąca.
- W Pierwszy Czwartek o 17:30 Msza św. o powołania z naszej parafii.
- W Pierwszy Piątek do południa odwiedziny chorych. Msze św. wotywne o Najśw. Sercu Pana Jezusa z litanią i aktem wynagrodzenia o godz. 6:00 i 17:30. Spowiedź św. dla dzieci od godz. 16:00 i Msza św. dla nich o godz. 16:15. Różaniec o 16:45.
- W Pierwszą Sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i aktem wynagrodzenia o 6:00. Nabożeństwo Fatimskie w sobotę o godzinie 20.00 i Msza święta o 21.00. 
    
10. Zespół muzyczny działający przy naszej parafii zaprasza chętnych do zaangażowania się w jego działalność. Planowane są warsztaty, wyjazdy i koncerty. Osoby w wieku od 16 do 25 roku życia zapraszamy na próbę, która odbędzie w niedzielę 7 października o godz. 16.00 w Centrum Stanisława Kostki.

11. Msze św. zbiorowe z rejonu od Herbuta po Siostry są wywieszone w gablocie parafialnej. /zobacz/

12.  W związku z manifestacją w Warszawie: „Obudź się Polsko” w sprawach ważnych społecznie, warto zapoznać się z przekazem telewizyjnym TV TRWAM i katolickich rozgłośni radiowych.

13.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna na stoliku pod chórem. Sklepik parafialny czynny w niedziele po Mszach św. dopołudniowych.

14. Dziękujemy rejonowi za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. 
Na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 711 do 730. Z racji peregrynacji sprzątanie poniedziałkowe przeniesione jest na wtorek.

15.  Różaniec św. odśpiewają Róże:

- 26 Pani Zofii Żmuda
- 27 Pani Stanisławy Szelast
- 19 Pana Mieczysława Leń

1. Dzisiaj przypada 25 niedziela zwykła. Po południu ok. 14:30 przywitamy pielgrzymkę z Brzozowa. Po nabożeństwie Msza św. ok. godz. 15:30. O 17.00 Msza św. wieczorna

2. We wtorek zapraszamy na wieczorną Mszę św. ku czci MB Miłosierdzia. 

3. W czwartek, o 18:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i o 18.30 Msza św.; w której będziemy modlić się o powołania z naszej parafii.

4. W sobotę święto św. Aniołów Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
 

PEREGRYNACJA KRZYŻA PAPIESKIEGO I RELIKWII BŁ. JANA PAWŁA II:
 

5. W przyszłą niedzielę rozpocznie się u nas Peregrynacja Krzyża Papieskiego i relikwii bł. Jana Pawła II.

6. Rekolekcje przygotowujące nas do tego wydarzenia rozpoczną się w czwartek, 27 września. Poprowadzi je O. Kazimierz Leń.

7. W piątek, 28 września, po Mszy św. wieczornej będzie Droga Krzyżowa na terenie parafii. Prosimy przynieść na nią świece lub znicze. Kto ich nie ma, tak krzyże, jak i znicze, może nabyć w naszym sklepiku parafialnym.

8. Powitanie Krzyża rozpocznie się w niedzielę o godz. 17.00. Zapraszamy na nie wszystkich parafian, a szczególnie orkiestrę parafialną, Ochotniczą Straż Pożarną, grupy duszpasterskie, Magis, Maryjki, ministrantów. Niech nasz liczny udział będzie świadectwem naszej wiary. Wiernych prosimy, żeby tak na powitanie w niedzielę, jak i na pożegnanie w poniedziałek, przynieśli ze sobą krzyże.

9. Zebranie strażaków z OSP Stara Wieś w niedzielę o 16:30 pod Remizą.

10. W poniedziałek, 1 października, będzie specjalna Msza św. dla dzieci i młodzieży o 9:00 oraz Msza św. dla chorych o 11:00. Po południu o godz. 15:15 zakończenie peregrynacji.

11. Prosimy o zapoznanie się z informacjami i programem w biuletynie, który jest na stoliku pod chórem, a także na stronie Parafii.

12. Zachęcamy do czynnego włączenia się w naukę pieśni i antyfon, którymi będziemy wielbić Boga w uroczystość peregrynacji. Niech nie będzie pośród nas nikogo, kto przejdzie obojętnie obok tego wydarzenia. Nie zmarnujmy danej nam szansy! 

13. Parafialna CARITAS informuje, że wydawanie żywności będzie miało miejsce w czwartek 27 września w Domu Strażaka w godz. 13:00-16:00

14. Zespół muzyczny działający przy naszej parafii zaprasza chętnych do zaangażowania się w jego działalność. Planowane są warsztaty, wyjazdy i koncerty. Osoby w wieku od 16 do 25 roku życia zapraszamy na próbę, która odbędzie w niedzielę 7 października o godz. 16.00 w Centrum Stanisława Kostki.

15. W sobotę ŚWIĘTO świętych ARCHANIOŁÓW: MICHAŁA, GABRIELA i RAFAŁA. Odpust w Bliznem. Imieniny w tym dniu obchodzą O.Michał Bogusz i O. Michał Szuba.  Solenizantom życzymy wielu łask Bożych i polecamy modlitwom.

16. Prasa katolicka znajduje się na stoliku pod chórem. W niedziele do południa zapraszamy do sklepiku parafialnego.

17. Msze św. za ś.p. Genowefę Dydek od 3 Róży Żeńskiej zostaną odprawione:
       17.10.2012 r. o godz. 18:30 i19.10.2012 r. o godz. 18:30

18.  Dziękujemy rejonowi za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. 
Na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 701 do 710.

19.  Różaniec św. odśpiewają Róże:

- 24 Pani Krystyny Nastał   
- 25 Pani Genowefy Dydek  
- 18 Pana Bolesława Wójtowicz
Początek strony

* * *