Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Palmową. Gorzkie Żale rozpoczną się dzisiaj o godz. 15.00 w Bazylice, a po nich wyruszy Droga Krzyżowa w kierunku Orzechówki. Zachęcamy do licznego uczestnictwa! Wieczorna Msza św. dzisiaj będzie zwyczajnie o 17:00.

2. Taca z Gorzkich Żali jest przeznaczona na kwiaty do Bożego grobu.

3. Dzisiaj ministranci naszej parafii po Mszach świętych rozprowadzają palmy.
Zebrane dobrowolne datki będą przeznaczone na wakacyjny wyjazd ministrantów.

4. Jutro rozpoczynamy rekolekcje dla dzieci i młodzieży. Rekolekcje te poprowadzą Siostry Służebniczki i nasi klerycy z Krakowa.

5. W najbliższy wtorek wieczorem zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Miłosierdzia na nowennę w intencji próśb i podziękowań. Po Mszy św. nowennowej będzie nabożeństwo Adoracji Krzyża organizowane przez Akcję Katolicką. Zachęcamy do udziału w tej adoracji.

6. W tym tygodniu rozpoczynamy święty czas Triduum Paschalnego. Zachęcamy wiernych do czynnego i pełnego udziału w liturgii. W poszczególne dni Triduum można zyskać odpust zupełny.

7. Uroczystości Triduum we wszystkie dni rozpoczynać się będą o godz. 18.00

8. Plan Adoracji Najświętszego Sakramentu w Wielkim Tygodniu jest wywieszony w gablocie. /zobacz/

9. W Wielki Piątek Droga Krzyżowa będzie o 16:00.

10. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, tzn. ilościowy i jakościowy. Post ilościowy obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego i oznacza, że w tym dniu można spożyć tylko jeden posiłek do syta. Natomiast post jakościowy, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych, obowiązuje tych, którzy ukończyli 14 rok życia.

11. W Wielką Sobotę święcenie pokarmów w kaplicy św. Andrzeja Boboli od 9:00 do 13:00.
W sobotnią Wigilię Paschalną prosimy o przyniesienie świec na wieczorną Liturgię Światła. Po poświęceniu pokarmów zachęcamy do indywidualnej adoracji Pana Jezusa.

12. Spowiedź w naszej Bazylice w Wielkim Tygodniu będzie od poniedziałku do środy, na rannych Mszach św. o 6:00 i 7:00 oraz po południu od 17:00.

13. Spowiedź w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę od 6:00 do 12:00 i od 14:00 do 17:30.

14. Od Wielkiego Piątku rozpoczynamy nowennę do Miłosierdzia Bożego. Będzie ona odprawiana pół godziny przed wieczornymi nabożeństwami.
15. Ofiary zebrane przy adoracji Krzyża i przy Bożym Grobie są przeznaczone na renowację zabytków w Ziemi Świętej.
16. Prosimy o zapoznanie się z planem adoracji, który wywieszony jest w gablocie parafialnej
i dostępny na naszych stronach internetowych.
17. Serdecznie zapraszamy członków Ochotniczej Straży Pożarnej oraz młodzież strażacką na tradycyjną wartę przy Bożym Grobie i udział w Rezurekcji w Niedzielę Wielkanocną o 6:00 rano. Na Rezurekcję gorąco zapraszamy Orkiestrę Parafialną, Ministrantów, Maryjki i Młodzież Magisową, jak również niosących feretrony i chorągwie. W niedzielę wielkanocną nie spowiadamy!

18. W nawie bocznej jest wystawiony kosz, gdzie można jeszcze składać produkty dla osób potrzebujących i biednych. Zachęcamy nadal do chrześcijańskiej solidarności!

19. Podobnie, jak w ubiegłym roku, tak i teraz, zwracamy się z gorącą prośbą o włączenie się w ogólnopolską akcję, której celem jest modlitwa za wszystkich polskich kapłanów. Akcja rozpocznie się w Wielki Czwartek i polegać będzie na objęciu modlitwą Św. Faustyny konkretnego kapłana przez okres 30 dni. Nasza Parafia zgłosiła gotowość objęcia modlitwą dwustu pięćdziesięciu kapłanów. Ufamy, że w naszej parafii znajdzie się tyle osób, które podejmą to wyzwanie. Dodatkowe informacje są podane w gablocie parafialnej.

20. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej informuje, że od 1 lipca 2013, będą obowiązywać nowe zasady odbioru śmieci. Wobec powyższego prosi się mieszkańców o rozwiązanie umów z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej do 30 marca br. Wzór wypowiedzenia można dostać u Pani Sołtys i tam też dokonać rozwiązania umowy. Pełny komunikat jest dostępny na tablicach gminnych i parafialnej.

21. Sklepik parafialny czynny jest w każdą niedzielę po Mszach świętych dopołudniowych.

22. Dziękujemy rejonowi za opiekę nad bazyliką, a na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 291 do 305. Sprzątanie w czwartek o 8.00 i w sobotę o 13.00.

23. Różaniec św. odśpiewają Róże:
15 Pani Heleny Rymarowicz
16 Pani Heleny Sobaś
9 Pana Tadeusza Bogackiego
Początek strony

* * *