Ogłoszenia parafialne

1. Wczoraj rano, w Przemyślu, zmarł Abp senior Ignacy Tokarczuk - niezłomny biskup, świadek wiary, budowniczy Kościoła w czasach PRL-u i twardy przeciwnik władzy komunistycznej, pierwszy metropolita przemyski. Miał 94 lata. Pogrzeb odbędzie się w środę, 2 stycznia 2013 roku, o godz. 11.00, w Archikatedrze Przemyskiej.

2. Dzisiaj przypada Święto Świętej Rodziny. Porządek Mszy św. niedzielny. Po południu, zamiast nieszporów, śpiew kolęd i wieczorna Msza św. o 17.00.

3. Jutro zakończenie Starego Roku o godz. 17:30. Uroczysta Msza święta, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Suplikacje i Te Deum. Zapraszamy do licznego udziału. Mszy św. o północy nie będzie.

4. We wtorek rozpoczynamy Nowy Rok kalendarzowy. W tym dniu Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Porządek Mszy św. niedzielny. Jest to także Światowy Dzień Pokoju. W tym dniu będziemy się szczególnie modlić o dar pokoju dla dzisiejszego świata.

5. Bardzo dziękujemy wszystkim parafianom, za życzliwe przyjęcie po kolędzie.
Wizyta w tym poświątecznym czasie umożliwiła nam spotkanie wielu rodzin w całości, a wspólna modlitwa i Boże błogosławieństwo, niech będzie zadatkiem wszelkiego dobra w Nowym Roku.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego będzie o 17:00. Na wieczornej Mszy św. będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne.
W piątek do południa nawiedzenie chorych po obu stronach parafii. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa z litanią i aktem wynagrodzenia o godz. 6:00. Msza św. pierwszo-piątkowa dla dzieci i młodzieży o 16.45. Możliwość spowiedzi w tym dniu od godziny 16:30.
W pierwszą sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi z litanią i aktem wynagrodzenia o godzinie 6:00.

7. W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Na Mszy św. o 10.30 nastąpi zakończenie kolędowania misyjnego. Po tejże Mszy św., z racji 1-szej niedzieli miesiąca, wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja rejonami. O 16:30 nieszpory, a po nich, Msza św. o godz. 17.00.

8. Z związku z rekolekcjami nowicjuszy, sklepik parafialny czynny będzie tylko w Nowy Rok, po Mszach św. dopołudniowych. W miesiącu styczniu sklepik parafialny będzie nieczynny. Także w Nowy Rok, po Mszach świętych, w holu domu parafialnego, otwarty będzie kiermasz książek, które będzie można nabyć za symboliczną kwotę. Zachęcamy do skorzystania z tej ciekawej oferty.

9. Dziękujemy rejonowi za posprzątanie bazyliki i placu kościelnego, a na następny tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 111 do 125.

10. Różaniec święty w przyszłą niedzielę odśpiewają róże:
- 23 Pani Janiny Duplaga
- 24 Pani Krystyny Nastał
- 15 Pana Stanisława Dydka

Początek strony

* * *