Ogłoszenia parafialne

1. Z okazji Świąt Wielkanocy życzymy wszystkim Parafianom i Gościom wielu łask Bożych. Niech radość Wielkanocnych Świąt dotrze do każdej rodziny w naszej parafii i do rodzin naszych przyjaciół i gości. Jako ludzie wierzący, życzymy wszystkim, aby wiara w to, że Jezus zmartwychwstał, że żyje i jest pośród nas, przeniknęła nasze życie i budziła nadzieję na lepszą przyszłość opartą na sprawiedliwości i wzajemnej miłości.

2. Dzisiaj i w Poniedziałek Wielkanocny nieszporów nie będzie.

3. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy św. niedzielny. Zamiast kazania będzie czytany list rektora Akademii Ignatianum. Po Mszach świętych ministranci przeprowadzą zbiórkę pieniędzy do puszek na swoje wakacje. Doceńmy w ten sposób ich wysiłek nie tylko w czasie Triduum, ale w ciągu całego roku i wesprzyjmy ich wyjazd na wakacje. Za złożone ofiary ministranci bardzo dziękują!

4. Dzięki życzliwości i pomocy Pana Burmistrza, jutro, na Mszy św. o 10.30, członkom naszej orkiestry parafialnej, zostaną uroczyście wręczone specjalne czapki wyjściowe. Z tej okazji, na tej Mszy św., nasza orkiestra będzie się modlić razem z nami.

5. Najbliższy tydzień, zwany białym, jest przedłużeniem świętowania Zmartwychwstania i dlatego w najbliższy piątek, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Serdecznie dziękujemy:
- członkom Ochotniczej Straży Pożarnej oraz młodzieży strażackiej, za udział w tradycyjnej warcie honorowej przy Bożym Grobie i Rezurekcji
- orkiestrze Parafialnej z Panem organistą na czele, za piękną oprawę muzyczną
- S. Grażynie, Panu Kościelnemu i Panu Edmundowi, za dekoracje Ciemnicy i Bożego Grobu
- Jezuickiej Grupie Muzycznej z nowicjuszami Maciejem i Dominikiem, za znakomitą oprawę Triduum
- Ministrantom i lektorom z nowicjuszami Michałem i Mateuszem, za służbę liturgiczną
- Nowicjuszom, za wszelką możliwą pomoc w przygotowaniach i w liturgii
- Naszym najmłodszym a więc Maryjkom i Małym Pomocnikom Maryi wraz z S. Iwoną i S.Martą, za uczestnictwo i zaangażowanie
- grupom parafialnym naszej parafii, za przygotowanie adoracji i samych obchodów Świąt Wielkanocnych.
Wszystkim, którzy włożyli tak wiele serca i swojego czasu w przygotowanie i przebieg tak Triduum, jak i Świąt, składamy serdeczne „Bóg zapłać”!

7. Przyszła niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia. Msza św. popołudniowa wyjątkowo o godz. 16.00. Po niej, o 17.00 koncert Nowej Ewangelizacji zatytułowany „Powróć”. Koncert będzie wydarzeniem imponującym tak pod względem artystycznym, jak i organizacyjnym i dlatego naprawdę warto w tym uczestniczyć. Zapraszamy serdecznie i prosimy o parkowanie samochodów przed Mszą św. na parkingu k/Straży Pożarnej.

8. Msze św., w dni powszednie, po zmianie czasu od najbliższego wtorku będą o godz. 18:30.

9. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w drugi dzień Świąt o 16:30, a w dni powszednie o 18:00.

10. Spotkanie przygotowujące do I Komunii św. dla dzieci klas II-ch będzie 3 kwietnia (w środę), od 15.00 do 16.00 w kościele.

11. Nowenna w intencji wszystkich próśb i podziękowań za otrzymane łaski przez wstawiennictwo Matki Bożej Miłosierdzia we wtorek o 18:30.

12. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek o godz. 18.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, a po nim Msza św. w intencji powołań
W I-szy piątek zapraszamy wszystkie dzieci a szczególnie dzieci klas II-ich,które przygotowują się do I-szej Komunii Świętej na półgodzinną Adorację Pana Jezusa Eucharystycznego od 16.00 - 16.30. Msza św. pierwszo-piątkowa dla dzieci i młodzieży o 16.30. Możliwość spowiedzi w pierwszy piątek od godziny 16:00.

13. Odwiedziny chorych wyjątkowo w tym miesiącu będą w pierwszą sobotę, od 8:00. Prosimy o przekazanie tej informacji osobom zainteresowanym.

14. Sklepik parafialny będzie czynny w Poniedziałek Wielkanocny po Mszach św. przedpołudniowych. Są tu do nabycia kartki i plakaty z papieżem Franciszkiem i najnowsze publikacje.

15. Serdecznie dziękujemy rejonowi za przygotowanie bazyliki na Święta Wielkanocne.
Na najbliższy wtorek i sobotę zapraszamy mieszkańców z numerów od 306 do 320.

16. Różaniec św. odśpiewają Róże:
- 15 Pani Heleny Rymarowicz
- 16 Pani Heleny Sobaś
- 9 Pana Tadeusza Bogackiego
Początek strony

* * *