Ogłoszenia parafialne

1. W pięćdziesiątą rocznicę otwarcia Soboru Watykańskiego II rozpoczął się w Kościele Katolickim na całym świecie Rok Wiary. Będzie trwał do Uroczystości Chrystusa, Króla Wszechświata 2013 roku. W dzień rozpoczęcia minęło także 20 lat od opublikowania przez błogosławionego Jana Pawła II Katechizmu Kościoła Katolickiego. Z tej okazji w Rzymie obraduje Synod Biskupów nad kwestią nowej ewangelizacji.

2. Dziś obchodzimy XII Dzień Papieski. Po Mszach św. zbiórka do puszek na fundusz stypendialny fundacji Dzieło III Tysiąclecia.

3. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby naszej Bazyliki.

4. Również dzisiaj Dzień Edukacji Narodowej. W modlitwach pamiętajmy o nauczycielach.

5. Dziś o godzinie 16.30 nabożeństwo różańcowe i Msza św. wieczorna o godz. 17.00.

6. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które są w dni powszednie o godz. 16.45 a w niedzielę o 16.30. Wszystkich tych, którzy nie mogą przyjść do kościoła, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach lub indywidualnie.

7. W poniedziałek o godzinie 12:30 zapraszamy na Mszę św. z udziałem władz wojewódzkich, samorządowych i oświatowych. Po Mszy św. nastąpi uroczyste otwarcie nowego przedszkola samorządowego w Starej Wsi.

8. We wtorek 16 października – 34 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły – bł. Jana Pawła II na stolicę Piotrową. Tego dnia pamiętajmy również o Księdzu Arcybiskupie Józefie Michaliku, z racji rocznicy Jego święceń biskupich.

9. W czwartek, w ramach nabożeństwa różańcowego, będzie także Koronka do Bożego Miłosierdzia i o 17.30 Msza św.; w której będziemy modlić się o powołania z naszej parafii. W czwartek obchodzimy święto św. Łukasza Ewangelisty. Jest to patronalne święto Służby Zdrowia. Zachęcamy do modlitwy za lekarzy i pielęgniarki.

10. W piątek, po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Parafialnej w salce koło furty.

11. Za tydzień niedziela misyjna.

12. Prasa katolicka jest dostępna na stoliku pod chórem. Sklepik parafialny czynny w niedziele po Mszach św. dopołudniowych.

13. Fundacja Promocji Zdrowia organizuje w dniach 20-ym października i 24 listopada na terenie szpitala w Brzozowie bezpłatne badania w kierunku chorób nowotworowych. Chętnych prosimy o zgłoszenie się w podanym terminie w godzinach od 9.00 do 12.30, w pawilonie „C” Szpitala Specjalistycznego w Brzozowie. Na badania nie potrzeba skierowania. Zachęcamy do skorzystania z tej jakże potrzebnej propozycji.

14. Brzozowscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa przy sprzedaży drewna opałowego. Mężczyzna podający się za pracownika Dyrekcji Lasów Państwowych zawierał umowy na sprzedaż drewna, z których się nie wywiązywał.
W dniu zawierania umowy mężczyzna pobierał pieniądze za sprzedany towar, którego do dnia dzisiejszego nie dostarczył. Wszystkie osoby, które padły ofiarą tego oszustwa proszone są o kontakt z tutejszą jednostką Policji lub podległymi jej posterunkami na Tereni powiatu brzozowskiego.

15. Dziękujemy Rejonowi za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 741 do 750.

16. Różaniec św. odśpiewają Róże: - 30 Pani Krystyny Błahut
- 31 Pani Teresy Bulewicz
- 1 Pana Józefa Czech

1. Dzisiaj, z racji 1-szej  niedzieli m-ca, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja rejonami do godziny 16.30. O godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe i Msza św. wieczorna o 17.00.

2. Dziś rozpoczyna się 68.Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Podaruj Kroplę Miłości”, podczas którego bądźmy szczególnie wrażliwi na potrzeby bliźnich, także poprzez honorowe oddawanie krwi dla chorych.

3. Zespół muzyczny działający przy naszej parafii zaprasza chętnych do zaangażowania się w jego działalność. Planowane są warsztaty, wyjazdy i koncerty. Osoby w wieku od 16 do 25 roku życia, zapraszamy na próbę, która odbędzie się dzisiaj o godz. 16.00 w Centrum Stanisława Kostki.

4. Spotkanie rodziców dzieci komunijnych w poniedziałek w szkole o godz. 19:30.

5. We wtorek nowenna do Matki Miłosierdzia o godz. 17:30.

6. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek po Mszy św. w salce koło furty.

7. W czwartek, w ramach nabożeństwa różańcowego, będzie także Koronka do Bożego Miłosierdzia i o 17.30 Msza św.; w której modlimy się o powołania z naszej parafii.

8. W najbliższy czwartek 11 października rozpoczyna się w kościele Rok Wiary. Modlitwa o wiarę i troska o nią ma kluczowe znaczenie w naszym życiu osobistym i publicznym. Wiara oznacza zaangażowanie i publiczne świadectwo.
Nigdy nie jest sprawą prywatną!

9. Nabożeństwa różańcowe w miesiącu październiku są w dni powszednie o godz. 16.45,
a w niedzielę o 16.30. Rozdanie obrazków dla dzieci po różańcu przed kościołem.
W poszczególne dni różaniec prowadzą:
- w poniedziałki i środy - Dzieci Maryi (MARYJKI),
- w drugą i czwartą środę - dzieci przedszkolne ( 10 i 24 X)
- we wtorki i piątki - ministranci
- w czwartki i soboty - dzieci wraz z rodzicami i parafianami.
Wszystkich, którzy nie mogą przyjść na modlitwę różańcową do kościoła, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach lub indywidualnie.

10. W przyszłą niedzielę obchodzimy XII Dzień Papieski. Po Mszach Św. zbiórka do puszek na fundusz stypendialny fundacji dzieło III Tysiąclecia. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby naszej Bazyliki.

11. Zachęcamy do pogłębiania naszej wiary poprzez lekturę prasy katolickiej, która jest dostępna na stoliku pod chórem. Sklepik parafialny czynny w niedziele po Mszach św. przedpołudniowych.

12. Rejonowi dziękujemy za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 731 do 740.

13. Różaniec św. odśpiewają Róże:

    - 28 Pani Haliny Tympalskiej 
    - 29 Pani Weroniki Olejarskiej  
    - 20 Pana Tadeusza Cyconia
Warunki,
które należy spełnić,
aby uzyskać odpust zupełny:


- wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet lekkiego,
- spowiedź i Komunia św.    
- oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

Odpust zyskuje się raz na dzień. Jedna spowiedź wystarcza do zyskania odpustów w wielu dniach. Komunia św. i modlitwa
w intencjach Ojca Świętego konieczna jest w każdym dniu, w którym odmawia się Różaniec z rozważaniem poszczególnych tajemnic. Jeżeli brakuje któregoś z warunków koniecznych do zyskania odpustu zupełnego, zyskuje się odpust cząstkowy.
Pamiętajmy, że za odmówienie Różańca (5 tajemnic) zyskuje się odpust zupełny, ilekroć Różaniec odmawia się w kościele, w kaplicy publicznej, w rodzinie, społeczności zakonnej czy innej wspólnocie zebranej dla realizacji wzniosłych celów zachowując konieczne warunki.

Początek strony

* * *