Ogłoszenia parafialne

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy, pomogli w przygotowaniu i sprawnym przebiegu uroczystości odpustowych w naszej parafii. Szczególnie dziękujemy policji, OSP Stara Wieś, Panu Organiście i Orkiestrze Parafialnej, młodzieży z ruchu Magis, ministrantom, Siostrze Grażynie i Panu Kościelnemu, Panu Zbyszkowi i Panu Edmundowi. Dziękujemy bardzo serdecznie firmie DAR-MED za medyczne wsparcie pielgrzymów.

2. Mszy Św. dla grup duszpasterskich o godz. 15:00, dzisiaj nie będzie. Wieczorna Msza Św. będzie o 17.00. Przez wakacje nieszporów nie będzie!

3. Na skutek dorocznych zmian dokonanych przez Ojca Prowincjała, Ojcowie: Andrzej Gęgotek i Wiesław Pawłowski oraz Brat Edward Jawor, zostali przeniesieni na nowe placówki. Jak pamiętamy, wcześniej wyjechał Ojciec Tomek, zaś pod koniec sierpnia uczynią to także nowicjusze 2-go roku. Wszystkim, którzy odchodzą od nas, dziękujemy za włożony trud i za dobro, jakie wnosili w naszą wspólnotę.
Jednocześnie witamy O. Łukasza Dębińskiego, który przejmuje obowiązki wikariusza i ekonoma domu oraz zajmie się naszą młodzieżą. Druga nowa osoba, to diakon Jakub Biela, który będzie sojuszem O. Magistra i jednocześnie obejmie dzieci i ministrantów. Nowo-przybyłym życzymy owocnego pobytu i radości z pełnionej misji.

4. W uroczystość Wniebowzięcia NMP, w Konstancinie-Jeziornej, wieczystą profesję złożyła nasza starowiejska rodaczka, Siostra Dorota Kondoł. Dziękując Bogu za jej powołanie, prośmy o dar kolejnych powołań ze Starej Wsi.

5. We wtorek wieczorem zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Miłosierdzia oraz na Eucharystię o 18:30.

6. W czwartek o 18:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza Św. w której będziemy modlić się o powołania z naszej parafii.

7. W sobotę święto Św. Bartłomieja, Apostoła.

8. Parafialny Zespół Charytatywny „Caritas” wraz ze Szkolnym Kołem „Caritas” organizuje wyjazd dzieci do Przemyśla na finał akcji „Tornister pełen uśmiechów”. Lista 43 uczniów jest już zamknięta. W razie rezygnacji prosimy o natychmiastowy kontakt
z organizatorami, ponieważ jest jeszcze sporo chętnych na liście rezerwowej i szkoda, aby zostało puste miejsce w autobusie. Szczegóły dotyczące wyjazdu można znaleźć w gablocie oraz na naszej stronie internetowej. /zobacz/

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest na stoliku pod chórem, jak również zapraszamy do sklepiku, który jest otwarty w niedziele po Mszach świętych przedpołudniowych.

10. Dziękujemy rejonowi za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 591 do 605.

11. Różaniec św. odśpiewają Róże:
27 Pani Stanisławy Szelast
28 Pani Haliny Tympalskiej
14 Pana Stanisława Dydka
Początek strony