Ogłoszenia parafialne

1. Trwają wakacje. Wykorzystajmy ten czas na odnowienie sił fizycznych oraz na pogłębienie naszej wiary. Niech na szlakach naszych wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń, gdzie w każdą niedzielę czeka na nas Chrystus.

2. Dziś liturgiczne wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera, patrona Archidiecezji Przemyskiej. Zachęcamy wiernych do modlitwy w intencji naszej Archidiecezji.

3. Tak, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, taca jest przeznaczona na potrzeby naszej Bazyliki. Bardzo dziękujemy za złożone ofiary. Wieczorna Eucharystia o 17:00. Przez wakacje nieszporów nie będzie.

4. We wtorek zapraszamy na nowennę w intencji próśb i podziękowań za otrzymane łaski przez wstawiennictwo Matki Bożej Miłosierdzia.

5. W środę 11 lipca – święto św. Benedykta, patrona Europy.

6. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 10.30 O. Marian Kępka odchodzić będzie jubileusz 50-lecia kapłaństwa i 60-lecia życia zakonnego. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia z Jubilatem oraz do modlitwy w Jego intencji.

7. Także w przyszłą niedzielę o godz. 13.00 zostanie odprawiona Msza Św. przez Ks. Marka Mielcarka z okazji 45-lecia małżeństwa Jego Rodziców.  Dodatkowa Msza Św. dla grup duszpasterskich o godz. 15.00. 

8. W zakrystii można nabyć film z wyjazdu o. Tomasza Nogaja do Południowego Sudanu. Dobrowolne ofiary zostaną przekazane na Misje.

9. Kręgi Rodzin i Grupa Modląca się o trzeźwość „NADZIEJA” organizuje jednodniową pielgrzymkę do Częstochowy, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Łagiewnik w dniu 14 lipca 2012 r. Koszt pielgrzymki 70 zł. Dane kontaktowe na tablicy ogłoszeń.
     Przy zapisie potrzebny jest numer PESEL. Zapisy u Anny i Mariana Rzepka ,
     Przysietnica 214. Nr. tel:13/434 90 09, 601 326 277


10.  Nasi ministranci i Maryjki przebywają na zasłużonym odpoczynku wakacyjnym.
 Pamiętajmy o nich w naszej codziennej modlitwie, polecając ich bezpieczeństwo i wypoczynek Dobremu Bogu.

11. Jeśli są osoby, które mogą przyjąć warsztatowiczów na nocleg podczas Ignacjańskich Dni Młodzieży, prosimy o kontakt w tej sprawie z O. Wikariuszem (505 754 382). Potrzebujemy jeszcze nocleg dla 10 dorosłych osób w terminie 26 lipca do 1 sierpnia.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest na stoliku pod chórem.

13. Dziękujemy rejonowi za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.  Na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 561 do 570.

14. Różaniec św. odśpiewają Róże: - 30 Pani Krystyny Błahut
-   1 Pani Teresy Bulewicz
-   3 Pana Mariana Żmuda

1. W ostatni piątek zakończył się rok szkolny. Nauczycielom i katechetom dziękujemy za trud pracy włożony w kształcenie młodego pokolenia. Szczególne podziękowania kierujemy do Ks. Tomasza Nogaja – za pracę z młodzieżą, szczególnie z Magisem, do Siostry Iwony – za katechezę dzieci i pracę z Maryjkami i do ks. Damiana Pawlika - za katechizację w szkole i pracę z ministrantami.

2. Nasze Maryjki i ministranci wczoraj wyjechali na zasłużony odpoczynek wakacyjny. Pamiętajmy o nich w naszej codziennej modlitwie przed Panem Bogiem, polecając ich bezpieczeństwo i wypoczynek Dobremu Bogu.

3. W ostatnim tygodniu  odbył się II konkurs piosenki religijnej w Brzozowie. Oliwia Mielcarek lat 7 najmłodsza z nagrodzonych  zdobyła jedno z 5 wyróżnień, zaś jej starsza siostra Aleksandra Mielcarek zdobyła nagrodę proboszcza parafii Humniska, jedną z trzech nagród głównych. Cieszymy się i gratulujemy zwycięstw. 

4. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca i z tej racji po sumie wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja rejonami. Nieszpory o 16:30 i wieczorna Msza św. o 17:00

5. We wtorek zapraszamy na nowennę w intencji próśb i podziękowań za otrzymane łaski przez wstawiennictwo Matki Bożej Miłosierdzia.

6. W tym tygodniu przypada również Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca.
- W Pierwszy Piątek:
- do południa nawiedzenie chorych po obu stronach parafii.
- o 6:00 Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa z litanią i aktem wynagrodzenia
- o 18:30 Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa z litanią i aktem wynagrodzenia
- spowiadamy pół godziny przed Mszą Św.                                         
- W Pierwszą Sobotę  Msza św. o Niepokalanym Sercu N.M.P. z aktem wynagrodzenia i litanią o 6:00 rano.

7. W sobotę, 7 lipca, Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20:00 i Msza św. o 21:00.

8. W najbliższą niedzielę taca zostanie przeznaczona na potrzeby naszej Bazyliki.

9. Dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń w Starej Wsi za ofiary złożone na tablicę upamiętniającą Kard. Stefana Wyszyńskiego z okazji 40-lecia Rekoronacji obrazu M.B.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest na stoliku pod chórem.

11. Dziękujemy rejonowi za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.  Na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 551 do 560.

12. Różaniec św. odśpiewają Róże:

- 28 Pani Haliny Tympalskiej
- 29 Pani Weroniki Olejarskiej
-   2 Pana Mariana Skarbka
Początek strony

* * *