Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiaj Uroczystość Objawienia Pańskiego. W kościele poświęcamy kredę i kadzidło. Drzwi naszych domów oznaczone poświęconą kredą są formą publicznego wyznania wiary i prośbą  o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku.
Po sumie wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja rejonami do godz. 16.30.
Dzisiaj o 16.30 zamiast nieszporów śpiew kolęd i Msza św. o godz. 17.00.

2. Ofiary na tacę z dzisiejszej uroczystości przeznaczone są na potrzeby misji.

3. Dzisiaj także na Willi Starowiejskiej, w kaplicy pod wezwaniem Trzech Króli, uroczysta suma odpustowa o godz. 10.00. 

4. Przyszła niedziela niedzielą Chrztu Pańskiego. Składka będzie przeznaczona na potrzeby naszej bazyliki.

5. W przyszłą niedzielę, przed, w czasie i po Mszy św. o godz. 9.00, będzie śpiewał kolędy chór mieszany ECHO, działający przy Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza i Związku Nauczycielstwa Polskiego w Krośnie.  

6. Bardzo dziękujemy za życzliwe przyjęcie Kolędników Misyjnych.  W czasie odwiedzin zebrali oni kwotę 5 892 zł. Kwota ta zostanie przekazana na pomoc dzieciom w Wietnamie.

7. W dniach 19.08. – 31.08.2013r. organizujemy dwutygodniową pielgrzymkę do Medjugorie. Pielgrzymka ta jest połączona z wypoczynkiem nad morzem Adriatyckim i zwiedzaniem Chorwacji. Opiekę duchową nad pielgrzymami będzie sprawował ojciec Andrzej Gęgotek. Zapisy na pielgrzymkę odbywają się dzisiaj w zakrystii.

8. Przedszkole Samorządowe w Starej Wsi zaprasza wszystkich chętnych, w przyszłą niedzielę do obejrzenia wyremontowanego budynku przedszkola w godzinach od 8.00 do 12.00. 

9. Sklepik parafialny w styczniu jest nieczynny.

10. W związku z tym, że nie wszyscy, jako parafianie czujemy się współodpowiedzialni za naszą świątynię, co przejawia się między innymi nieobecnością przy sprzątaniu bazyliki i placu kościelnego, musieliśmy zwiększyć liczbę numerów z dziesięciu do piętnastu. Ufamy, że to zaowocuje większą ilością osób przy sprzątaniu. 

11.  Dziękujemy rejonowi za posprzątanie bazyliki i placu kościelnego, a na następny tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 126 do 140.

12. Z związku z występem w przyszłą niedzielę chóru ECHO, różaniec w bazylice jest odwołany.

1. Wczoraj rano, w Przemyślu, zmarł Abp senior Ignacy Tokarczuk - niezłomny biskup, świadek wiary, budowniczy Kościoła w czasach PRL-u i twardy przeciwnik władzy komunistycznej, pierwszy metropolita przemyski. Miał 94 lata. Pogrzeb odbędzie się w środę, 2 stycznia 2013 roku, o godz. 11.00, w Archikatedrze Przemyskiej.

2. Dzisiaj przypada Święto Świętej Rodziny. Porządek Mszy św. niedzielny. Po południu, zamiast nieszporów, śpiew kolęd i wieczorna Msza św. o 17.00.

3. Jutro zakończenie Starego Roku o godz. 17:30. Uroczysta Msza święta, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Suplikacje i Te Deum. Zapraszamy do licznego udziału. Mszy św. o północy nie będzie.

4. We wtorek rozpoczynamy Nowy Rok kalendarzowy. W tym dniu Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Porządek Mszy św. niedzielny. Jest to także Światowy Dzień Pokoju. W tym dniu będziemy się szczególnie modlić o dar pokoju dla dzisiejszego świata.

5. Bardzo dziękujemy wszystkim parafianom, za życzliwe przyjęcie po kolędzie.
Wizyta w tym poświątecznym czasie umożliwiła nam spotkanie wielu rodzin w całości, a wspólna modlitwa i Boże błogosławieństwo, niech będzie zadatkiem wszelkiego dobra w Nowym Roku.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego będzie o 17:00. Na wieczornej Mszy św. będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne.
W piątek do południa nawiedzenie chorych po obu stronach parafii. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa z litanią i aktem wynagrodzenia o godz. 6:00. Msza św. pierwszo-piątkowa dla dzieci i młodzieży o 16.45. Możliwość spowiedzi w tym dniu od godziny 16:30.
W pierwszą sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi z litanią i aktem wynagrodzenia o godzinie 6:00.

7. W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Na Mszy św. o 10.30 nastąpi zakończenie kolędowania misyjnego. Po tejże Mszy św., z racji 1-szej niedzieli miesiąca, wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja rejonami. O 16:30 nieszpory, a po nich, Msza św. o godz. 17.00.

8. Z związku z rekolekcjami nowicjuszy, sklepik parafialny czynny będzie tylko w Nowy Rok, po Mszach św. dopołudniowych. W miesiącu styczniu sklepik parafialny będzie nieczynny. Także w Nowy Rok, po Mszach świętych, w holu domu parafialnego, otwarty będzie kiermasz książek, które będzie można nabyć za symboliczną kwotę. Zachęcamy do skorzystania z tej ciekawej oferty.

9. Dziękujemy rejonowi za posprzątanie bazyliki i placu kościelnego, a na następny tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 111 do 125.

10. Różaniec święty w przyszłą niedzielę odśpiewają róże:
- 23 Pani Janiny Duplaga
- 24 Pani Krystyny Nastał
- 15 Pana Stanisława Dydka

Początek strony

* * *