Ogłoszenia parafialne

PÓŁNOCNO WSCHODNIA POLSKA i LITWA
Termin: 12-15. lipca 2018
Zapisy w zakrystii do końca marca.

Wyjazd: godzina 24:00 w nocy z 11 na 12.07 ( ze środy na czwartek).

Dzień 1: przyjazd do Grabarki – góra krzyży, najważniejsze sanktuarium prawosławne w Polsce, przejazd do Białegostoku – Pałac Branickich, Suchowola – miejsce związane z Bł. Ks. Jerzym Popiełuszko, izba pamięci, Msza Święta, Sejny – Cudowna Figura Matki Bożej zwana Szafkową, Wigry – Klasztor po Kamedulski, obiadokolacja nocleg w Polsce.

Dzień 2: śniadanie, Kowno Starego Miasta z Ratuszem, ruin zamku koweńskiego, katedry św. Piotra i Pawła, Domu Perkuna, spacer po Alei Wolności, przejazd do miejscowości Troki, zwiedzanie miasteczka. Spacer wzdłuż ulicy Karaimskiej, zapoznanie się z kulturą Karaimów licznie zamieszkujących te tereny. Największą atrakcją jest położony na wyspie zamek Wielkich Książąt Litewskich, przejazd do Wilna, Rossa -zwiedzanie cmentarza na którym spoczywa serce Piłsudzkiego, obiadokolacja, zakwaterowanie w hotelu, dla zainteresowanych wjazd na Wieżę Telewizyjną, nocleg.

Dzień 3: Śniadanie, zwiedzanie Wilna:, Wileńskiej starówki: początek przy Ostrej Bramie – Msza Święta, Świątynia Unicka, cela Konrada, Cerkiew Św. Ducha, plac Ratuszowy, urocze
boczne uliczki starówki, polski kościół Św. Ducha, kościół Św. Trójcy z obrazem Kazimierowskiego ,,Jezus Miłosierny”, Uniwersytet Wileński z dziedzińcami i kościołem Św. Janów. Czas wolny. Dalsze zwiedzanie: plac Katedralny, muzeum Mickiewicza, kościół Św. Anny i Bernardynów. najpiękniejszy w Wilnie kościół Piotra i Pawła, Góra Trzech Krzyży (piękna panorama Wilna), Obiadokolacja, zakupy pamiątek spożywczych, nocleg.

Dzień 4: – śniadanie, powrót do Polski, sanktuarium w Studzienicznej - sanktuarium diecezji Ełckiej, Msza Święta, Różanystok – Sanktuarium Maryjne, Sokółka – miejsce cudu eucharystycznego, obiad, Kościół Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie, Planowany przyjazd około godziny 24:00.

Świadczenia zawarte w cenie:
- transport, parkingi, opłaty drogowe
- Pilot - przewodnik
- miejscowy przewodnik
- 3 noclegi warunki Hotelowe
- wyżywienie: 3 śniadania, 4 obiadokolacje,
- ubezpieczenie: NNW i KL

Koszt uczestnictwa: 750,00 zł./osobę
- dodatkowo płatne bilety wstępu około 50 zł. do rozliczenia po wyjeździe

Biuro FLORATUR
Grzegorz Wojtoń
www.floratur.pl

1. Gorzkie Żale dziś o 16:00. Kazania pasyjne przez 3 kolejne niedziele będzie głosił o. Stanisław Mrozek SJ. Taca z tego nabożeństwa jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.
2. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17:00. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o 18:30.
3. Spotkanie Rady Parafialnej w środę o 18:30.
4. Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Misyjny AD GENTES.
5. Intencje rejonu papieskiego (1-50) są wywieszone na tablicy ogłoszeń.
6. Na sobotę 24. marca planowany jest wyjazd do Kałkowa. Przy zapisie w zakrystii należy wpłacić 60 zł. W tej cenie zawarte są koszty obiadu i wstępu na Misterium Męki Pańskiej.
7. Na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie internetowej dostępne są szczegółowe informacje na temat pielgrzymki do Wilna. Osoby zainteresowane prosimy o zapisanie się w zakrystii i wpłacenie zaliczki 200 zł do końca marca.
8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W najbliższą sobotę zapraszamy parafian z numerów od 121 do 135.
9. Różaniec św. odśpiewają Róże:
* 24 Pani Krystyny Nastał
* 25 Pani Anny Data
* 3 Pana Mariana Żmudy

INTENCJE REJONU PAPIESKIEGO (1-50)
* Za Ojca Św. Franciszka - 16. lutego, godz. 18:00.
* O Boże błogosławieństwo i opiekę św. Józefa - 20. lutego.
* O dobre urodzaje i zachowanie nas od klęsk żywiołowych - 21. lutego.
* O liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii - 22. lutego.
* Za zmarłych z naszych rodzin - 23. lutego.

Początek strony

* * *