Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiaj przypada 30 niedziela zwykła. W kościołach, gdzie data konsekracji nie jest znana, obchodzi się dzisiaj rocznicę poświęcenia własnej świątyni. Nabożeństwo różańcowe o 16:30. Wieczorna Msza św. o 17:00.

2. Dzisiaj także przypada święto świętych SZYMONA i JUDY TADEUSZA, apostołów. Imieniny obchodzą: O. Magister Tadeusz Hajduk oraz Bracia Tadeusz Jajko i Tadeusz Nogaj – pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.

3. Spotkanie rodziców dzieci klas czwartych odbędzie się w poniedziałek, 29 października, o godz. 19.00 w szkole.

4. Wszystkie dzieci prosimy, aby przyniosły uzupełnione plansze w poniedziałek na nabożeństwo różańcowe.

5. Parafialna CARITAS informuje, że wydawanie żywności będzie miało miejsce we wtorek 30 października w Domu Strażaka w godz. od 13:00 do 16:00.

6. Wieczorem we wtorek zapraszamy czcicieli Matki Bożej Miłosierdzia na nowennę o godz. 17.30.

7. W czwartek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Do południa porządek Mszy św. niedzielny. Po południu na cmentarzu różaniec za zmarłych poleconych w wypominkach  o 13:30,  a po nim, o 14:00 Msza św. z kazaniem. Po Mszy św. procesja po cmentarzu z modlitwami za zmarłych. Mszy św. o 17:00 nie będzie, Wieczorem w Uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 19:00 na cmentarzu odbędzie się nabożeństwo w intencji dzieci nienarodzonych przygotowane przez młodzież  ze wspólnoty MAGIS.

8. Także w czwartek, nasi ministranci ubrani w komże, będą kwestować na terenie naszego cmentarza na planowane w przyszłym roku wakacje. 

9. W piątek, 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msza św. za zmarłych spoczywających na cmentarzu odprawiona zostanie o 7:00 w kaplicy na cmentarzu.

10. W przyszłą niedzielę, która jest pierwszą niedzielą miesiąca, po sumie wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja rejonami.

11. Nabożeństwa wypominkowe przez cały listopad będą w dni powszednie o 17:00, a w niedziele o 16:30. Przypominamy, że w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny wierni mogą zyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany za zmarłych. Warunkiem jest wyzbycie się przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., pobożne nawiedzenia kościoła lub cmentarza oraz odmówienie modlitwy Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolnej modlitwy w intencji Ojca św. Nawiedzając pobożnie cmentarz w dniach od 1-8 listopada zyskujemy odpust zupełny, w pozostałe zaś dni odpust cząstkowy.

12. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

  • W piątek do południa odwiedzimy chorych z Komunią św. Spowiedź św. od godz. 16:00. Mszy św. dla dzieci tym miesiącu nie będzie.
  • W sobotę Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi, litanią i aktem wynagrodzenia o 6:00;

13.  Kartki z wypominkami, są wyłożone pod chórem. Czytelnie wypełnione, prosimy składać w zakrystii.

14. Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku pod chórem. W sklepiku parafialnym i w zakrystii jest już do nabycia nowy kalendarz. Zapraszamy po Mszach świętych przedpołudniowych.

15.  Parking przy naszym cmentarzu jest terenem, którego właścicielem jest parafia. Powinien, zatem służyć parafianom i wszystkim tym, którzy odwiedzają groby swoich bliskich. Nie jest natomiast placem handlowym używanych samochodów ani parkingiem dla tirów. W związku ze zbliżającym się świętem zmarłych prosimy o usunięcie tych pojazdów i znalezienie innego miejsca dla tej działalności.

16. Przed nami ostatnie dni października. Zadbajmy o uporządkowanie miejsc spoczynku naszych zmarłych. Prosimy także o składanie wszystkich śmieci w wyznaczonych do tego miejscach.

17.  Dziękujemy rejonowi za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.        .
Na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 771 do 790.

18.  Różaniec św. odśpiewają Róże:

2 Pani Stanisławy Dydek
3 Pani Zofii Maź
3 Pana Mariana Żmudy

1. Dziś niedziela misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Pamiętajmy o modlitwie w intencji misji. Dzisiejsza niedziela jest także trzecią niedzielą miesiąca. O godz. 15:00 Msza św. dla grup duszpasterskich. Nabożeństwo różańcowe o 16:30 i wieczorna Msza św. o 17:00. Taca w dniu dzisiejszym jest przeznaczona na potrzeby misji.

2. Jutro przypada liturgiczne wspomnienie bł. Jana Pawła II.

3. We wtorek nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia o godz. 17.30.

4. W czwartek różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 16.45 i zaraz potem Msza św., w której będziemy modlić się o powołania z naszej parafii.

5. W piątek, po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Parafialnej w salce koło furty.

6. Zachęcamy tak dzieci, jak i starszych, do uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym. Jest to szczególnie skuteczna modlitwa, o czym przypominała wielokrotnie Matka Boża w swoich objawieniach.

7. Kartki z wypominkami, są wyłożone na stoliku pod chórem. Czytelnie wypełnione, prosimy składać w zakrystii.

8. Przed Uroczystością Wszystkich Świętych mamy dobrą wiadomość w sprawie cmentarza. Po zwróceniu się przez Parafię o wydanie decyzji w sprawie budowy nowej kaplicy cmentarnej, otrzymaliśmy z Urzędu pozytywną decyzję w tej sprawie. Decyzja ta umożliwia nam podjęcie dalszych kroków, czyli opracowanie i zatwierdzenie projektu, a  następnie budowę kaplicy. W tej sprawie zostanie powołany specjalny komitet, który będzie tę sprawę dalej koordynował.

9. Msze święte z rejonu papieskiego, z numerów od 251 do 300, są wywieszone w gablocie. /zobacz/

10. Msze święte z rejonu od Pana Dytko do Pana Sobasia, numery od 79 do 144 są wywieszone w gablocie. /zobacz/

11. Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku pod chórem. Zachęcamy do pogłębiania wiary poprzez religijną lekturę.

12.  Od przyszłej niedzieli, czyli od 28 października, będzie do nabycia w sklepiku i w zakrystii nasz kalendarz na rok 2013.

13.  Sklepik parafialny, jest otwarty w każdą niedzielę po Mszach świętych dopołudniowych.

14. W najbliższych dniach zadbajmy o uporządkowanie miejsc spoczynku naszych zmarłych na cmentarzu. Pamiętajmy przy tym, że najlepszym i najskuteczniejszym wyrazem naszej pamięci dla Zmarłych jest modlitwa. Przy porządkowaniu grobów prosimy o składanie wszystkich śmieci wyłącznie do kontenerów, zaś trawy, na miejsce do tego wyznaczone.

15.  Można już zamawiać w zakrystii Msze św. na rok 2013. Warto o tym pamiętać szczególnie w perspektywie jubileuszy i rocznic.

16.  Dziękujemy rejonowi za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.       .
 Na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 751 do 770 .

17.  Różaniec św. odśpiewają Róże:

-  32 Pani  Marii Herbut
-  33 Pani Heleny Śnieżek
-   2 Pana Mariana Skarbka
Początek strony

* * *