Ogłoszenia parafialne

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. Wspominając dzisiaj chrzest Jezusa, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia. Tu otrzymaliśmy godność dziecka Bożego i zostaliśmy włączeni do wspólnoty Kościoła. Niech rozwój życia z wiary, będzie naszą odpowiedzią na otrzymany dar.

2. Dziękujemy za dzisiejszą tacę, która jest przeznaczona jest na potrzeby naszej bazyliki.

3. Dzisiaj, przed, w czasie i po Mszy św. o godz. 9.00, będzie śpiewał kolędy chór mieszany ECHO, działający przy Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza i Związku Nauczycielstwa Polskiego w Krośnie.  

4. Kończy się okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły. Śpiew kolęd przedłużamy jednak tradycyjnie do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego.

5. We wtorek wieczorem nowenna do MB Miłosierdzia.

6. Wyjątkowo w środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej w salce koło furty.

7. W środę 16 stycznia przypada Dzień Modlitw w intencji PAPIEŻA BENEDYKTA  XVI. Dar modlitwy i komunii świętej ofiaruje rejon z numerów od 401-450. Msze święte z Rejonu Papieskiego są wywieszone w gablocie parafialnej.

8. W piątek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

9. W sobotę wspomnienie Św. Józefa Sebastiana PELCZARA – patrona naszej archidiecezji.

10. Najbliższa niedziela jest 3-cią niedzielą miesiąca. Wyjątkowo  o godzinie 14:00 Msza św. dla Grup Duszpasterskich z objaśnieniem intencji Apostolstwa Modlitwy i zmianą tajemnic różańcowych. Po Mszy sw. w refektarzu zakonnym opłatek dla członków tychże grup i naszej orkiestry parafialnej. Taca w przyszłą niedzielę będzie tacą kolędową.

11.  Msze Św. za śp. Stanisławę DOMIN od drugiej róży żeńskiej, zostaną odprawione 28 stycznia o 17.30 i 31 stycznia o 7.00.

12. Ministranci roznieśli po domach kartki w sprawie referendum na budowę kaplicy cmentarnej. Mając na względzie dobro wspólne, prosimy o wyrażenie stanowiska rodziny, podpisanie pisma i wrzucenie do skarbonki pod chórem do końca stycznia 2013. Po tym terminie głosy zostaną zliczone i podane do publicznej wiadomości. Wynik referendum zadecyduje o dalszych krokach.

13.  Z przykrością informujemy, że w Nowy Rok dokonano włamania do samochodów w czasie Mszy św. porannej, a w ostatnich dniach zostały wyłamane drzwi do dwóch kaplic na placu kościelnym. Prosimy nie pozostawiać nigdy dokumentów i innych przedmiotów  w samochodzie. W sytuacjach kiedy widzimy, podejrzanie zachowujące się osoby, prosimy powiadamiać o tym policję.  

14. Dziękujemy rejonowi za posprzątanie bazyliki i placu kościelnego Na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów 141 do 155.

15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia na stoliku pod chórem.

16. Różaniec św. odśpiewają Róże:

-  25 Pani Genowefy Dydek        
- 26 Pani Zofii Żmuda      
- 16 Pana Kazimierza Mazia 

1. Dzisiaj Uroczystość Objawienia Pańskiego. W kościele poświęcamy kredę i kadzidło. Drzwi naszych domów oznaczone poświęconą kredą są formą publicznego wyznania wiary i prośbą  o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku.
Po sumie wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja rejonami do godz. 16.30.
Dzisiaj o 16.30 zamiast nieszporów śpiew kolęd i Msza św. o godz. 17.00.

2. Ofiary na tacę z dzisiejszej uroczystości przeznaczone są na potrzeby misji.

3. Dzisiaj także na Willi Starowiejskiej, w kaplicy pod wezwaniem Trzech Króli, uroczysta suma odpustowa o godz. 10.00. 

4. Przyszła niedziela niedzielą Chrztu Pańskiego. Składka będzie przeznaczona na potrzeby naszej bazyliki.

5. W przyszłą niedzielę, przed, w czasie i po Mszy św. o godz. 9.00, będzie śpiewał kolędy chór mieszany ECHO, działający przy Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza i Związku Nauczycielstwa Polskiego w Krośnie.  

6. Bardzo dziękujemy za życzliwe przyjęcie Kolędników Misyjnych.  W czasie odwiedzin zebrali oni kwotę 5 892 zł. Kwota ta zostanie przekazana na pomoc dzieciom w Wietnamie.

7. W dniach 19.08. – 31.08.2013r. organizujemy dwutygodniową pielgrzymkę do Medjugorie. Pielgrzymka ta jest połączona z wypoczynkiem nad morzem Adriatyckim i zwiedzaniem Chorwacji. Opiekę duchową nad pielgrzymami będzie sprawował ojciec Andrzej Gęgotek. Zapisy na pielgrzymkę odbywają się dzisiaj w zakrystii.

8. Przedszkole Samorządowe w Starej Wsi zaprasza wszystkich chętnych, w przyszłą niedzielę do obejrzenia wyremontowanego budynku przedszkola w godzinach od 8.00 do 12.00. 

9. Sklepik parafialny w styczniu jest nieczynny.

10. W związku z tym, że nie wszyscy, jako parafianie czujemy się współodpowiedzialni za naszą świątynię, co przejawia się między innymi nieobecnością przy sprzątaniu bazyliki i placu kościelnego, musieliśmy zwiększyć liczbę numerów z dziesięciu do piętnastu. Ufamy, że to zaowocuje większą ilością osób przy sprzątaniu. 

11.  Dziękujemy rejonowi za posprzątanie bazyliki i placu kościelnego, a na następny tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 126 do 140.

12. Z związku z występem w przyszłą niedzielę chóru ECHO, różaniec w bazylice jest odwołany.

Początek strony

* * *