Ogłoszenia parafialne


Komunikat Nuncjatury Apostolskiej w Polsce:
Ojciec Święty Franciszek mianował ks. Stanisława Jamrozka, ojca duchownego w Wyższym Seminarium Duchownym archidiecezji przemyskiej, biskupem pomocniczym tejże diecezji, przydzielając mu stolicę tytularną chełmską. Warszawa, 20 kwietnia 2013 r.

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza, którą rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Msza św. dla grup duszpasterskich o godz. 15.00. Nieszpory o 16.30. Wieczorna Msza św. o godz. 17.00.

2. Spotkanie rodziców dzieci klas III-ch odbędzie się w poniedziałek o godz. 19:00 w szkole.

3. We wtorek przypada Uroczystość Św. Wojciecha, patrona Polski. Wieczorem modlimy się przez wstawiennictwo MB Miłosierdzia w intencji próśb i podziękowań.

4. W czwartek przypada święto Św. Marka Ewangelisty. W tym dniu rocznica śmierci Sługi Bożego O. Wojciecha Baudisa, którego szczątki doczesne są w krypcie naszej Bazyliki.

5. Także w czwartek, po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Parafialnej i Komitetu Budowy Kaplicy, w salce kolo furty.

6. W związku z przygotowaniem Bazyliki do uroczystości 1-ej Komunii Św., nabożeństwo Fatimskie zostaje przeniesione na 2-gą sobotę miesiąca, czyli na 11 maja i rozpocznie się o godz. 20:00. Po nabożeństwie Msza św. o 21:00.

7. Także z racji 1-szej Komunii Św., adoracja z pierwszej niedzieli miesiąca jest przeniesiona na 2-gą niedzielę maja, czyli na 12 maja.

8. Pierwsza Komunia dzieci będzie miała miejsce w naszej parafii za dwa tygodnie, czyli 5 maja 2013, na Mszy św. o godz. 10:30. Z tej racji prosimy wiernych, aby w tym dniu wybrali inną Mszę św., by umożliwić dzieciom i ich rodzinom spokojny udział w tej uroczystości.

9. Spowiedź dzieci komunijnych, ich rodziców i najbliższych, będzie w sobotę 4-maja od godz. 12.00

10. Sprzątanie kościoła przed uroczystością I-szej Komunii powierza się rodzicom klas pierwszysch, którzy, zgodnie ze zwyczajem parafii, pomagają w przygotowaniach do 1-szej Komunii św. Rodzice klasy 1A sprzątają plac kościelny w środę 1 maja i w czwartek 2 maja od godz. 8.00. Z kolei rodzice klasy 1B, którzy sprzątają kościół, są zaproszeni w środę 1 maja od 8.00 i w sobotę 4 maja, po Mszy św. wieczornej. Prosimy wziąć ze sobą potrzebne narzędzia, w tym podkaszarkę.

11. W najbliższą niedzielę, po Mszach św., będzie zbiórka do puszek, na rzecz rozbudowy Szpitala Specjalistycznego o Oddział Kardiologiczny. Krok ten poprawi chorym zdecydowanie dostępność do specjalistów w tej materii. Zachęcamy wiernych do wsparcia tej potrzebnej i bardzo ważnej inicjatywy.

12. Sklepik parafialny czynny w niedzielę po Mszach św. przedpołudniowych.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna na stoliku pod chórem.

14. Dziękujemy rejonowi za posprzątanie kościoła, a na bieżący tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 351 do 365.

15. Różaniec św. odśpiewają Róże:
- 21 Pani Teresy Mutor
- 23 Pani Janiny Duplaga
- 13 Pana Tadeusza Sabika
Początek strony

* * *