Ogłoszenia parafialne

1. Z okazji Świąt Wielkanocy życzymy wszystkim Parafianom i Gościom wielu łask Bożych. Niech radość Wielkanocnych Świąt dotrze do każdej rodziny w naszej parafii i do rodzin naszych przyjaciół i gości. Jako ludzie wierzący, życzymy wszystkim, aby wiara w to, że Jezus zmartwychwstał, że żyje i jest pośród nas, przeniknęła nasze życie i budziła nadzieję na lepszą przyszłość opartą na sprawiedliwości i wzajemnej miłości.

2. Dzisiaj i w Poniedziałek Wielkanocny nieszporów nie będzie.

3. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy św. niedzielny. Zamiast kazania będzie czytany list rektora Akademii Ignatianum. Po Mszach świętych ministranci przeprowadzą zbiórkę pieniędzy do puszek na swoje wakacje. Doceńmy w ten sposób ich wysiłek nie tylko w czasie Triduum, ale w ciągu całego roku i wesprzyjmy ich wyjazd na wakacje. Za złożone ofiary ministranci bardzo dziękują!

4. Dzięki życzliwości i pomocy Pana Burmistrza, jutro, na Mszy św. o 10.30, członkom naszej orkiestry parafialnej, zostaną uroczyście wręczone specjalne czapki wyjściowe. Z tej okazji, na tej Mszy św., nasza orkiestra będzie się modlić razem z nami.

5. Najbliższy tydzień, zwany białym, jest przedłużeniem świętowania Zmartwychwstania i dlatego w najbliższy piątek, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Serdecznie dziękujemy:
- członkom Ochotniczej Straży Pożarnej oraz młodzieży strażackiej, za udział w tradycyjnej warcie honorowej przy Bożym Grobie i Rezurekcji
- orkiestrze Parafialnej z Panem organistą na czele, za piękną oprawę muzyczną
- S. Grażynie, Panu Kościelnemu i Panu Edmundowi, za dekoracje Ciemnicy i Bożego Grobu
- Jezuickiej Grupie Muzycznej z nowicjuszami Maciejem i Dominikiem, za znakomitą oprawę Triduum
- Ministrantom i lektorom z nowicjuszami Michałem i Mateuszem, za służbę liturgiczną
- Nowicjuszom, za wszelką możliwą pomoc w przygotowaniach i w liturgii
- Naszym najmłodszym a więc Maryjkom i Małym Pomocnikom Maryi wraz z S. Iwoną i S.Martą, za uczestnictwo i zaangażowanie
- grupom parafialnym naszej parafii, za przygotowanie adoracji i samych obchodów Świąt Wielkanocnych.
Wszystkim, którzy włożyli tak wiele serca i swojego czasu w przygotowanie i przebieg tak Triduum, jak i Świąt, składamy serdeczne „Bóg zapłać”!

7. Przyszła niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia. Msza św. popołudniowa wyjątkowo o godz. 16.00. Po niej, o 17.00 koncert Nowej Ewangelizacji zatytułowany „Powróć”. Koncert będzie wydarzeniem imponującym tak pod względem artystycznym, jak i organizacyjnym i dlatego naprawdę warto w tym uczestniczyć. Zapraszamy serdecznie i prosimy o parkowanie samochodów przed Mszą św. na parkingu k/Straży Pożarnej.

8. Msze św., w dni powszednie, po zmianie czasu od najbliższego wtorku będą o godz. 18:30.

9. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w drugi dzień Świąt o 16:30, a w dni powszednie o 18:00.

10. Spotkanie przygotowujące do I Komunii św. dla dzieci klas II-ch będzie 3 kwietnia (w środę), od 15.00 do 16.00 w kościele.

11. Nowenna w intencji wszystkich próśb i podziękowań za otrzymane łaski przez wstawiennictwo Matki Bożej Miłosierdzia we wtorek o 18:30.

12. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek o godz. 18.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, a po nim Msza św. w intencji powołań
W I-szy piątek zapraszamy wszystkie dzieci a szczególnie dzieci klas II-ich,które przygotowują się do I-szej Komunii Świętej na półgodzinną Adorację Pana Jezusa Eucharystycznego od 16.00 - 16.30. Msza św. pierwszo-piątkowa dla dzieci i młodzieży o 16.30. Możliwość spowiedzi w pierwszy piątek od godziny 16:00.

13. Odwiedziny chorych wyjątkowo w tym miesiącu będą w pierwszą sobotę, od 8:00. Prosimy o przekazanie tej informacji osobom zainteresowanym.

14. Sklepik parafialny będzie czynny w Poniedziałek Wielkanocny po Mszach św. przedpołudniowych. Są tu do nabycia kartki i plakaty z papieżem Franciszkiem i najnowsze publikacje.

15. Serdecznie dziękujemy rejonowi za przygotowanie bazyliki na Święta Wielkanocne.
Na najbliższy wtorek i sobotę zapraszamy mieszkańców z numerów od 306 do 320.

16. Różaniec św. odśpiewają Róże:
- 15 Pani Heleny Rymarowicz
- 16 Pani Heleny Sobaś
- 9 Pana Tadeusza Bogackiego
1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Palmową. Gorzkie Żale rozpoczną się dzisiaj o godz. 15.00 w Bazylice, a po nich wyruszy Droga Krzyżowa w kierunku Orzechówki. Zachęcamy do licznego uczestnictwa! Wieczorna Msza św. dzisiaj będzie zwyczajnie o 17:00.

2. Taca z Gorzkich Żali jest przeznaczona na kwiaty do Bożego grobu.

3. Dzisiaj ministranci naszej parafii po Mszach świętych rozprowadzają palmy.
Zebrane dobrowolne datki będą przeznaczone na wakacyjny wyjazd ministrantów.

4. Jutro rozpoczynamy rekolekcje dla dzieci i młodzieży. Rekolekcje te poprowadzą Siostry Służebniczki i nasi klerycy z Krakowa.

5. W najbliższy wtorek wieczorem zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Miłosierdzia na nowennę w intencji próśb i podziękowań. Po Mszy św. nowennowej będzie nabożeństwo Adoracji Krzyża organizowane przez Akcję Katolicką. Zachęcamy do udziału w tej adoracji.

6. W tym tygodniu rozpoczynamy święty czas Triduum Paschalnego. Zachęcamy wiernych do czynnego i pełnego udziału w liturgii. W poszczególne dni Triduum można zyskać odpust zupełny.

7. Uroczystości Triduum we wszystkie dni rozpoczynać się będą o godz. 18.00

8. Plan Adoracji Najświętszego Sakramentu w Wielkim Tygodniu jest wywieszony w gablocie. /zobacz/

9. W Wielki Piątek Droga Krzyżowa będzie o 16:00.

10. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, tzn. ilościowy i jakościowy. Post ilościowy obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego i oznacza, że w tym dniu można spożyć tylko jeden posiłek do syta. Natomiast post jakościowy, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych, obowiązuje tych, którzy ukończyli 14 rok życia.

11. W Wielką Sobotę święcenie pokarmów w kaplicy św. Andrzeja Boboli od 9:00 do 13:00.
W sobotnią Wigilię Paschalną prosimy o przyniesienie świec na wieczorną Liturgię Światła. Po poświęceniu pokarmów zachęcamy do indywidualnej adoracji Pana Jezusa.

12. Spowiedź w naszej Bazylice w Wielkim Tygodniu będzie od poniedziałku do środy, na rannych Mszach św. o 6:00 i 7:00 oraz po południu od 17:00.

13. Spowiedź w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę od 6:00 do 12:00 i od 14:00 do 17:30.

14. Od Wielkiego Piątku rozpoczynamy nowennę do Miłosierdzia Bożego. Będzie ona odprawiana pół godziny przed wieczornymi nabożeństwami.
15. Ofiary zebrane przy adoracji Krzyża i przy Bożym Grobie są przeznaczone na renowację zabytków w Ziemi Świętej.
16. Prosimy o zapoznanie się z planem adoracji, który wywieszony jest w gablocie parafialnej
i dostępny na naszych stronach internetowych.
17. Serdecznie zapraszamy członków Ochotniczej Straży Pożarnej oraz młodzież strażacką na tradycyjną wartę przy Bożym Grobie i udział w Rezurekcji w Niedzielę Wielkanocną o 6:00 rano. Na Rezurekcję gorąco zapraszamy Orkiestrę Parafialną, Ministrantów, Maryjki i Młodzież Magisową, jak również niosących feretrony i chorągwie. W niedzielę wielkanocną nie spowiadamy!

18. W nawie bocznej jest wystawiony kosz, gdzie można jeszcze składać produkty dla osób potrzebujących i biednych. Zachęcamy nadal do chrześcijańskiej solidarności!

19. Podobnie, jak w ubiegłym roku, tak i teraz, zwracamy się z gorącą prośbą o włączenie się w ogólnopolską akcję, której celem jest modlitwa za wszystkich polskich kapłanów. Akcja rozpocznie się w Wielki Czwartek i polegać będzie na objęciu modlitwą Św. Faustyny konkretnego kapłana przez okres 30 dni. Nasza Parafia zgłosiła gotowość objęcia modlitwą dwustu pięćdziesięciu kapłanów. Ufamy, że w naszej parafii znajdzie się tyle osób, które podejmą to wyzwanie. Dodatkowe informacje są podane w gablocie parafialnej.

20. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej informuje, że od 1 lipca 2013, będą obowiązywać nowe zasady odbioru śmieci. Wobec powyższego prosi się mieszkańców o rozwiązanie umów z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej do 30 marca br. Wzór wypowiedzenia można dostać u Pani Sołtys i tam też dokonać rozwiązania umowy. Pełny komunikat jest dostępny na tablicach gminnych i parafialnej.

21. Sklepik parafialny czynny jest w każdą niedzielę po Mszach świętych dopołudniowych.

22. Dziękujemy rejonowi za opiekę nad bazyliką, a na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 291 do 305. Sprzątanie w czwartek o 8.00 i w sobotę o 13.00.

23. Różaniec św. odśpiewają Róże:
15 Pani Heleny Rymarowicz
16 Pani Heleny Sobaś
9 Pana Tadeusza Bogackiego
Początek strony

* * *