Ogłoszenia parafialne

1. Zachęcamy do licznego udziału w nieszporach dziś o 16:30. Jeśli będzie zbyt mało osób zainteresowanych tym nabożeństwem, w kolejnym roku z niego zrezygnujemy.
2. Zgodnie z sugestią Księdza Arcybiskupa cudowny obraz Matki Bożej Starowiejskiej pozostanie odsłonięty również w dni powszednie. Wtorkową nowennę będziemy rozpoczynać śpiewem "Matko Najświętsza Niepokalana". Nabożeństwo fatimskie w pierwszą sobotę maja odprawimy zaraz po Mszy o godz. 18:00.
3. We wtorek imieniny obchodzi o. Robert Wojnowski SJ. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
4. Przed tygodniem wolontariusze Caritas zebrali 6887 zł. Pieniądze już zostały przekazane potrzebującym rodzinom. W ich imieniu serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
5. Za tydzień młodzież ze wspólnoty MAGIS będzie prowadziła zbiórkę pieniędzy do puszek na warsztaty muzyczne w Nowym Sączu. Bóg zapłać za złożone ofiary!
6. Zakopane, Ludźmierz, Kalwaria Zebrzydowska i Wadowice - to ważniejsze punkty dwudniowej pielgrzymki planowanej na 1 i 2 maja. Przy zapisie w zakrystii należy wpłacić 180 zł. Pozostało jeszcze 20 wolnych miejsc.
7. Zebranie wiejskie odbędzie się w czwartek o 17:00 w Domu Strażaka. Porządek zebrania przedstawiony jest na tablicach ogłoszeń.
8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W kolejną sobotę zapraszamy parafian z numerów od 256 do 270.
9. Różaniec św. odśpiewają Róże:
* 8 Pani Janiny Leśniak
* 9 Pani Bronisławy Fiejdasz
* 13 Pana Tadeusza Sabika

INTENCJE Z REJONU PAPIESKIEGO - nr 101-150
* W intencji Ojca Świętego Franciszka - 16 kwietnia, godz. 18:00.
* O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla rodzin z rejonu - 19 kwietnia
* Za chorych i cierpiących z rejonu - 20 kwietnia
* O zgodę i pokój w sąsiedztwie i na całym świecie - 21 kwietnia
* O radość wieczną dla zmarłych z rejonu - 23 kwietnia

1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Przypominamy o możliwości codziennego zyskiwania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za odmówienie w kościele Koronki do Bożego Miłosierdzia.
2. Adoracja w milczeniu od 11:30 do 12:30.  Nieszpory o 16:30.
3. Po Mszach świętych wolontariusze „Caritas” prowadzą zbiórkę pieniędzy na rzecz chorych dzieci z naszej parafii, wymagających długotrwałego leczenia i rehabilitacji. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.
4. Jutro obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
5. Na nowennę ku czci Matki Bożej Miłosierdzia zapraszamy w każdy wtorek o 18:00. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w każdy czwartek o 17:30.
6. Dzieci, które otrzymały skarbonki "Od juniora dla seniora", proszone są o ich przyniesienie do zakrystii w przyszłą niedzielę.
7. Zakopane, Ludźmierz, Kalwaria Zebrzydowska i Wadowice - to ważniejsze punkty dwudniowej pielgrzymki planowanej na 1 i 2 maja. Przy zapisie w zakrystii należy wpłacić 180 zł. Cena zawiera koszty przejazdu, noclegu i wyżywienia.
8. Dla ratowania trzynastoletniej Olivii z Brzozowa konieczny jest przeszczep szpiku. Akcja rejestracji dawców odbędzie się 22 kwietnia od godz. 10:00 w budynku szkoły podstawowej przy ul. Parkowej 5. Potrzebny będzie dowód osobisty.
9. Przed miesiącem nieznany sprawca zabrał z zakrystii pilota do otwierania okien i kilkakrotnie próbował otwierać okna w bazylice. Informujemy, że zakup i zaprogramowanie nowego pilota może kosztować 1000 zł.
10. W trosce o bezpieczeństwo dzieci i gości przybywających do sanktuarium apelujemy, by psy nie były wypuszczane poza teren posesji.
11. Spotkanie z mieszkańcami zainteresowanymi budową kanalizacji odbędzie się w środę o 17:00 w Domu Strażaka.
12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W kolejną sobotę zapraszamy parafian z numerów od 241 do 255.
13. Różaniec św. odśpiewają Róże:
* 6 Pani Józefy Herbut
* 7 Pani Marii Skarbek
* 12 Pana Henryka Zaręby

Początek strony

* * *