1. Dzisiejsza niedziela jest 8 niedzielą zwykłą w ciągu roku. Po południu o 16:30 nieszpory i wieczorna Msza św. o 17:00.

2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Módlmy się w tej intencji  i podejmijmy konkretne działania na rzecz trzeźwości w naszych rodzinach, a przede wszystkim w nas samych.

3. Jutro, będzie SZKOŁA MODLITWY. Zapraszamy wszystkich chętnych do duchowej formacji i do wspólnej modlitwy.

4. We wtorek zapraszamy na wieczorną Mszę św., w czasie której wypraszać będziemy potrzebne łaski przez wstawiennictwo Matki Bożej Miłosierdzia.

5. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się 40-dniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, uczynki pokutne i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Posypanie głów popiołem na znak podjęcia pokuty nastąpi na Mszach św. o godzinie: 6:00, 7:00, 9:00, 14:15 i 17:30. Zachęcamy do tego, aby zabrać popiół dla tych, którzy z ważnych racji nie mogą sami przyjść w Środę Popielcową do kościoła. Jest to znak łączności z całym Kościołem rozpoczynającym okres pokuty. W tym dniu obowiązuje post ścisły, tzn. ilościowy i jakościowy. Post ilościowy obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego i wtedy można spożyć jeden posiłek do syta w ciągu dnia. Natomiast post jakościowy, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych, obowiązuje tych, którzy ukończyli 14 rok życia.

1. Dzisiaj przypada 7-ma niedziela zwykła w ciągu roku. Po południu nieszpory o 16.30 i wieczorna Msza św. o godz. 17.00.

2. We wtorek na wieczornej Mszy św. o 17:30, wypraszać będziemy potrzebne łaski przez wstawiennictwo Matki Bożej Miłosierdzia. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej w Sali koło furty.

3. W czwartek o 17.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i o 17.30 Msza św. w której będziemy prosić Boga o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.

4. W piątek, po Mszy św. wieczornej, spotkanie Rady Parafialnej w sali koło furty.

5. W rejonie kościoła znaleziono pierścionek. Osoba, która go zgubiła, może go odebrać u Pana Kościelnego.

6. Dziękujemy rejonowi za opiekę nad bazyliką, a na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 136 do 150.

7. Różaniec św. odśpiewają Róże:
         - 8 Pani Janiny Leśniak    - 9 Pani Bronisławy Fiejdasz    - 18 Pana Bolesława Wójtowicza
8.  Msze święte z Rejonu Papieskiego /zobacz/

8.  W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Kazimiera Krzyżanowska i Eugeniusz Więch. Jutro zaś, o godz. 10.30, będzie pogrzeb śp. Elżbiety Leń.
Wieczny odpoczynek  racz im dać Panie….     Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
Początek strony

Boot template designed by starawies.net