Ogłoszenia parafialne

1. Rozpoczynamy dzisiaj Rekolekcje wielkopostne, które głosi O. Krystian Biernacki z Krakowa. Jest to dla nas czas łaski i refleksji, dlatego odpowiedzmy hojnym sercem na to zaproszenie. Dokładny program rekolekcji jest dostępny na stoliku pod chórem i umieszczony na naszych stronach internetowych. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi codziennie o godz. 7:00, 9:00 i o 18:00. Jutro po Mszy św. wieczornej Droga Krzyżowa drogą koło szkoły, dalej koło Pana Organisty i do Pana Pytlaka, gdzie nastąpi jej zakończenie. Prosimy o zabranie ze sobą światła. Przedstawiciele grup prowadzących poszczególne stacje, proszeni są o zabranie tekstów rozważań, które dostępne są w zakrystii. Nich liczny udział będzie wyrazem naszej wiary.

2. Chorych zapraszamy, w czasie rekolekcji, na specjalną Mszę św., połączoną z Sakramentem Chorych i błogosławieństwem lourdzkim, we wtorek, na godz. 11.00. Wcześniej będzie można skorzystać z Sakramentu Pojednania.

3. GORZKIE ŻALE o godz. 16:00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Krzyża św. Za udział w Gorzkich Żalach zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Taca z Gorzkich Żali będzie przeznaczona
na kwiaty do Bożego grobu. Wieczorna Msza św. o 17:00.

4. Dziś po Mszach św. nowicjusze zbierają ofiary do puszek na pokrycie kosztów przyjazdu i występu artystów w koncercie Nowej Ewangelizacji, który odbędzie się w naszej bazylice 7-go kwietnia br. o godz. 17.00. Już dzisiaj zapraszamy na to niezwykłe wydarzenie!

5. Dzisiaj i w Niedzielę Palmową, ministranci naszej parafii będą rozprowadzać palmy po Mszach świętych. Datki będą przeznaczone na wakacyjny wyjazd ministrantów.

6. Dzisiaj imieniny obchodzi O. Minister Zbigniew Gubała, jutro O. rekolekcjonista Krystian Biernacki, a we wtorek Ojcowie Józef Baraniok i Józef Kuźniar oraz Brat Józef Druzgała. Pamiętajmy o Solenizantach w naszych modlitwach.

7. Jutro o godz. 17.30, Nowenna przed Uroczystością Św. Józefa.

8. We wtorek Uroczystość Św. Józefa. W tym dniu modlimy się w sposób szczególny za mężów i ojców. Wieczorem zapraszamy na Mszę św. na 18:00, aby wypraszać potrzebne łaski, przez wstawiennictwo Matki Bożej Miłosierdzia.

9. Spotkanie rodziców młodzieży bierzmowanej w tym roku, będzie w czwartek o godz. 19:30 w Centrum Stanisława Kostki.

10. Wtorek jest także dniem imienin naszego Metropolity Arcybiskupa Józefa Michalika. Prośmy Boga o potrzebne dla Niego łaski w pełnieniu apostolskiego posługiwania.

11. W czwartek o godz. 17:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej o 17:30 Msza św. w której szczególnie polecamy sprawę powołań z naszej parafii.

12. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o 16: 00, a dla starszych i młodzieży po Mszy św. o 17:30.

13. Spotkanie Rady Parafialnej i Komitetu Budowy Kaplicy w piątek po Drodze Krzyżowej.

14. Msze Św. czcicieli Bożego Miłosierdzia są wywieszone w gablocie parafialnej. /zobacz/

15. Przyszła niedziela jest Niedzielą Palmową. Na Mszach świętych odbędzie się poświęcenie palm. Gorzkie Żale rozpoczną się wyjątkowo o godz. 15.00 w Bazylice, a po nich wyruszy Droga Krzyżowa na Parnas. Niech nasz liczny udział w Drodze Krzyżowej, będzie świadectwem naszej wiary i wyrazem wdzięczności za Dzieło Zbawienia! Przedstawiciele grup prowadzących poszczególne stacje, proszeni są o zabranie tekstów rozważań, które dostępne są w zakrystii.

16. Wyrazem wielkopostnej postawy jest między innymi pomoc potrzebującym i biednym. W związku z tym w nawie bocznej bazyliki, jest wystawiony kosz, gdzie można składać produkty dla tych osób.

17. Bardzo zachęcamy do pogłębiania wiary poprzez czytanie prasy katolickiej, która jest dostępna na stoliku pod chórem.

18. Sklepik parafialny czynny jest w każdą niedzielę po Mszach świętych dopołudniowych.

19. Dziękujemy rejonowi za opiekę nad bazyliką, a na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 276 do 290.

20. Różaniec święty odśpiewają róże:
- 13 Pani Marii Fiejdasz
- 14 Pani Weroniki Podulka
- 8 Pana Adama Nogaja

1. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą radości, zwaną LAETARE. Z tej racji szaty liturgiczne mają dzisiaj kolor różowy. GORZKIE ŻALE z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Krzyża św. będą o godz. 16:00, a po nich wieczorna Msza św. o 17:00. Zapraszamy udziału w Gorzkich Żalach oraz w Drodze Krzyżowej.

2. Jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, dzisiejsza taca jest przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania naszej bazyliki. „Bóg zapłać” wszystkim za złożone ofiary.

3. Zachęcamy do modlitwy w intencji wyboru nowego papieża. W związku z tym formularz Mszy św. wieczornych w tygodniu jest o wybór papieża. Niech Duch Święty oświeca zebranych kardynałów i da Kościołowi Następcę Św. Piotra na miarę potrzeb naszych czasów.

4. Taca z Gorzkich Żali jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. Już dzisiaj bardzo dziękujemy za ofiary złożone z tej okazji.

5. Od jutra, codziennie o godz. 17.00, aż do uroczystości Św. Józefa, Nowenn przed tą Uroczystością. Niech wstawiennictwo św. Józefa wyprasza nam potrzebne łaski.

6. Zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci klas III-ich, które odbędzie się w poniedziałek, o godz. 19.00 w budynku szkoły.

7. We wtorek zapraszamy na wieczorną Mszę św. na 17:30, aby wypraszać potrzebne łaski, przez wstawiennictwo Matki Bożej Miłosierdzia. Po Mszy św tego samego dnia, spotkanie Akcji Katolickiej w salce koło furty.

8. W czwartek o 17.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i następnie Msza św., w czasie której będziemy się modlić o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii.

9. W piątek, po Mszy św. wieczornej i Drodze Krzyżowej, w salce koło furty, spotkanie Rady Parafialnej i zaproszonych gości w związku z budową kaplicy cmentarnej.

10. W sobotę 16 marca przypada dzień modlitw w intencji Ojca Świętego. Dar modlitwy i Komunii św. ofiaruje w imieniu parafii rejon z numerów od 501 do 550. Msze św. z tego rejonu są wywieszone w gablocie parafialnej.

11. Przyszła niedziela jest 3-cią niedzielą miesiąca. Dodatkowa Msza św. z wyjaśnieniem intencji Apostolstwa Modlitwy i zmianą tajemnic różańcowych o godz. 15.00

12. W przyszłą niedzielę, po Mszach św. nowicjusze będą zbierać ofiary do puszek na pokrycie kosztów przyjazdu i występu artystów w koncercie Nowej Ewangelizacji, który rozpocznie się w naszej bazylice 7-go kwietnia br. o godz. 17.00. Już dzisiaj zapraszamy na ten niezwykły koncert!

13. Także w przyszłą niedzielę oraz w niedzielę Palmową, przed i po Mszach św., ministranci będą rozprowadzali palmy. Dobrowolne ofiary będą dla nich wsparciem na wyjazd wakacyjny do Muszyny. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

14. Msze św. składkowe do Św. Józefa z rejonu od Bliznego do Pana Herbuta, z rejonu od numeru 145 do Skokówki, z rejonu od numeru 237 do 301, z rejonu od Pani Dytko do Państwa Sobasiów oraz z rejonu od Pana Herbuta po Siostry, są wywieszone w gablocie parafialnej.

15. Wyrazem wielkopostnej postawy jest między innymi pomoc potrzebującym i biednym. W związku z tym w nawie bocznej bazyliki, jest wystawiony kosz, gdzie można składać produkty dla tych osób.

16. Bardzo zachęcamy do pogłębiania wiary poprzez czytanie prasy katolickiej, która jest na stoliku pod chórem.

17. W zakrystii są do nabycia świece/paschaliki. Ofiary uzyskane z tego tytułu są przeznaczone na potrzeby chorych i biednych i zostaną przekazane do Caritas w Przemyślu.

18. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w najbliższą niedzielę 17 marca i potrwają do środy 20 marca. Nauki rekolekcyjne będzie głosił o. Krystian Biernacki z Krakowa. Program rekolekcji można sobie zabrać ze stolika pod chórem. Prosimy się z nim zapoznać i tak planować zajęcia, żeby wykorzystać ten czas łaski i uczestniczyć w naukach rekolekcyjnych.

19. Sklepik parafialny czynny jest w każdą niedzielę po Mszach świętych dopołudniowych. Od wczoraj jest tu do nabycia najnowsza książka Benedykta XVI w języku polskim oraz nowe wzory kartek pocztowych.

20. Dziękujemy rejonowi za opiekę nad bazyliką, a na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 261 do 275.
21. Różaniec święty odśpiewają róże:
- 11 Pani Marii Dytko
- 12 Pani Marii Nogaj
- 5 Pana Józefa Prajsnara
Początek strony

* * *