1. W ostatni piątek zakończył się rok szkolny. Nauczycielom i katechetom dziękujemy za trud pracy włożony w kształcenie młodego pokolenia. Szczególne podziękowania kierujemy do Ks. Tomasza Nogaja – za pracę z młodzieżą, szczególnie z Magisem, do Siostry Iwony – za katechezę dzieci i pracę z Maryjkami i do ks. Damiana Pawlika - za katechizację w szkole i pracę z ministrantami.

2. Nasze Maryjki i ministranci wczoraj wyjechali na zasłużony odpoczynek wakacyjny. Pamiętajmy o nich w naszej codziennej modlitwie przed Panem Bogiem, polecając ich bezpieczeństwo i wypoczynek Dobremu Bogu.

3. W ostatnim tygodniu  odbył się II konkurs piosenki religijnej w Brzozowie. Oliwia Mielcarek lat 7 najmłodsza z nagrodzonych  zdobyła jedno z 5 wyróżnień, zaś jej starsza siostra Aleksandra Mielcarek zdobyła nagrodę proboszcza parafii Humniska, jedną z trzech nagród głównych. Cieszymy się i gratulujemy zwycięstw. 

4. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca i z tej racji po sumie wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja rejonami. Nieszpory o 16:30 i wieczorna Msza św. o 17:00

5. We wtorek zapraszamy na nowennę w intencji próśb i podziękowań za otrzymane łaski przez wstawiennictwo Matki Bożej Miłosierdzia.

6. W tym tygodniu przypada również Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca.
- W Pierwszy Piątek:
- do południa nawiedzenie chorych po obu stronach parafii.
- o 6:00 Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa z litanią i aktem wynagrodzenia
- o 18:30 Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa z litanią i aktem wynagrodzenia
- spowiadamy pół godziny przed Mszą Św.                                         
- W Pierwszą Sobotę  Msza św. o Niepokalanym Sercu N.M.P. z aktem wynagrodzenia i litanią o 6:00 rano.

7. W sobotę, 7 lipca, Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20:00 i Msza św. o 21:00.

8. W najbliższą niedzielę taca zostanie przeznaczona na potrzeby naszej Bazyliki.

9. Dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń w Starej Wsi za ofiary złożone na tablicę upamiętniającą Kard. Stefana Wyszyńskiego z okazji 40-lecia Rekoronacji obrazu M.B.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest na stoliku pod chórem.

11. Dziękujemy rejonowi za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.  Na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 551 do 560.

12. Różaniec św. odśpiewają Róże:

- 28 Pani Haliny Tympalskiej
- 29 Pani Weroniki Olejarskiej
-   2 Pana Mariana Skarbka

1. Dzisiaj przypada UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA św. JANA CHRZCICIELA. Nabożeństwo czerwcowe dziś o 16.30 i wieczorna Msza św. o godz. 17.00.

2. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i uświetnienia Uroczystości Serca Pana Jezusa. Dziękujemy szczególnie Panu Organiście i Orkiestrze Parafialnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, dzieciom sypiącym kwiaty, Maryjkom, dzieciom 1-szo komunijnym i ministrantom. Siostrze Grażynie i Panu kościelnemu dziękujemy za ustrojenie i przygotowanie kościoła.

3. Dzisiaj w naszej parafii zbiórka do puszek na rzecz fundacji „w trosce o życie”, która zajmuje się pomocą dla osób przewlekle i nieuleczalnie chorych po domach. Zachęcamy do wsparcia tej niezwykle cennej i potrzebnej inicjatywy.

4. Jutro, czyli w poniedziałek, spotkanie rodziców naszych ministrantów i lektorów po Mszy św. wieczornej około godz.: 19:00. Serdecznie zapraszamy.

5. We wtorek zapraszamy czcicieli Matki Miłosierdzia na nowennę w intencji próśb i podziękowań za otrzymane łaski.

6. W czwartek o godz. 18:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św., w intencji powołań z naszej parafii.

7. W piątek 29 czerwca – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św. W tym dniu  w naszej Bazylice będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00 i 17.00. Nabożeństwo czerwcowe o 16.30. Taca będzie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. Mamy już sponsorów na wykonanie nisz dla relikwii bł. Jana Pawła II i na pokrycie kosztów szycia i haftu ornatu MB Starowiejskiej.  Są to dwie starowiejskie rodziny, które chcą pozostać anonimowe. Za ten gest pomocy i solidarności składamy im serdeczne „Bóg zapłać”! Pozostaje nam jeszcze tablica pamiątkowa ku czci Prymasa Tysiąclecia. 

9. Ukazał się już film z wyjazdu o. Tomasza Nogaja do Południowego Sudanu. Przed kościołem młodzież ze wspólnoty MAGIS zajmie się dystrybucją filmu po Mszach św. dzisiaj (24 VI) oraz w przyszłą niedzielę. Później film będzie do nabycia w zakrystii. Dobrowolne ofiary zostaną przekazane na misje.

10. Sklepik parafialny czynny w niedziele po każdej Mszy świętej przedpołudniowej.

11. Dziękujemy rejonowi za posprzątanie Bazyliki i placu kościelnego. Na bieżący tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 541 do 550.

12. Różaniec św. odśpiewają Róże:

- 26 Pani Zofii Żmuda
- 27 Pani Stanisławy Szelast
-   1 Pana Józefa Czecha 
Początek strony

Boot template designed by starawies.net