Ogłoszenia parafialne

1. Trwają wakacje. Wykorzystajmy ten czas na odnowienie sił fizycznych oraz na pogłębienie naszej wiary. Niech na szlakach naszych wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń, gdzie w każdą niedzielę czeka na nas Chrystus.

2. W okresie wakacyjnym adoracji Najśw. Sakramentu w pierwszą niedzielę miesiąca nie będzie. Także we wszystkie wakacyjne niedziele nie będzie nieszporów.

3. Jutro przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana z Dukli prezbitera, patrona Archidiecezji Przemyskiej. Zachęcamy wiernych do modlitwy w intencji naszej Archidiecezji.

4. We wtorek zapraszamy na nowennę w intencji próśb i podziękowań za otrzymane łaski przez wstawiennictwo Matki Bożej Miłosierdzia.

5. W czwartek 11 lipca – święto św. Benedykta, patrona Europy. O godz. 18.00 koronka do Miłosierdzia Bożego i wieczorna Msza Św. o 18.30.

6. Parafialny Zespół Charytatywny „Caritas” informuje, że wydawanie darów żywnościowych dla osób korzystających z pomocy w ramach programu PEAD 2013, odbędzie się w najbliższy piątek, tj. 12.07. br. w godzinach od 12.00 do 16.00 w świetlicy Domu Strażaka. Prosimy o punktualność, aby nie trzeba było dzwonić i przypominać opieszałym, jak to miało miejsce do tej pory.

7. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone w minione niedziele do puszek na rzecz MAGIS-u i na misje, w związku z wyjazdem O. Tomasza. Zebrano odpowiednio 1 100 zł i 6 250 oraz 108 Euro i 50 Dolarów USA.

8. Przyszła niedziela jest drugą niedziela miesiąca. Taca będzie przeznaczona na potrzeby naszej bazyliki.

9. Osoby, które mogą przyjąć warsztatowiczów na nocleg podczas Ignacjańskich Dni Młodzieży, prosimy o zgłaszanie tego na furcie klasztornej. Najlepiej uczynić to na kartce z podaniem swoich danych.

10. Spotkanie Akcji Katolickiej i Parafialnej Caritas odbędzie się wyjątkowo we wtorek, 16 lipca, po Mszy Św. wieczornej, w salce koło furty.

11. Fundacja Pomocy Dzieciom prowadzi od 1 lipca do 31 sierpnia nabór do lokalnego konkursu stypendialnego „Agrafki Agory”. Bliższe informacje są wywieszone w gablocie parafialnej.

12. Zachęcamy do pogłębia wiary, poprzez lekturę prasy katolickiej, która jest dostępna na stoliku pod chórem.

13. Dziękujemy rejonowi za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 501 do 515.

14. Różaniec św. odśpiewają Róże:
- 14 Pani Weroniki Podulka
- 15 Pani Heleny Rymarowicz
- 5 Pana Józefa Prajsnara
1. W ostatni piątek zakończył się rok szkolny. Nauczycielom i katechetom dziękujemy za trud pracy włożony w kształcenie młodego pokolenia. Szczególne podziękowania kierujemy do Ks. Tomasza Nogaja – za wieloletnią pracę z młodzieżą i dziećmi, do Siostry Iwony i S. Małgorzaty – za katechezę dzieci i pracę z Maryjkami. Wszystkim życzymy dobrego wypoczynku wakacyjnego. Otoczmy ich wypoczynek naszą modlitwą, prosząc o Boże błogosławieństwo i zachowanie od nieszczęść.

2. Dzisiaj nasza młodzież zbiera po Mszach Św. datki do puszek, które będą wsparciem w pracy misyjnej O. Tomasza, który już w środę odlatuje do Afryki.

3. Dziś ostatnie nabożeństwo czerwcowe w tym roku o 16:30 i wieczorna Msza Św. o 17:00.

4. Jutro przybędzie do naszego sanktuarium Archidiecezjalna Pielgrzymka Organistów. Uroczysta Msza Św. z tej okazji będzie o 11.30.

5. We wtorek zapraszamy na nowennę w intencji próśb i podziękowań za otrzymane łaski przez wstawiennictwo Matki Bożej Miłosierdzia.

6. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca.

W Pierwszy Czwartek: o godz. 18.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem Najśw. Sakramentu i następnie Mszą Św. wieczorną

W Pierwszy Piątek:

- do południa nawiedzenie chorych po obu stronach parafii.
- o 6:00 Msza Św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa z litanią i aktem wynagrodzenia
- o 18:30 Msza Św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa z litanią i aktem wynagrodzenia
- spowiadamy pół godziny przed Mszą Św.

W Pierwszą Sobotę Msza Św. o Niepokalanym Sercu N.M.P. z aktem wynagrodzenia i litanią o 6:00 rano.

7. W sobotę, 6 lipca, Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20:00 i Msza Św. o 21:00.

8. Papieskie Dzieła Misyjne dziękują naszym dzieciom pierwszo-komunijnym za ofiarą w wysokości 500 zł., złożoną na potrzeby dzieci w krajach misyjnych.

9. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej informuje, że worki na odpady komunalne są do odebrania u Pani Sołtys, w siedzibie Przedsiębiorstwa oraz w Urzędzie Miejskim.

10. Osoby, które mogą przyjąć warsztatowiczów na nocleg podczas Ignacjańskich Dni Młodzieży, prosimy o zgłaszanie tego na furcie klasztornej. Najlepiej uczynić to na kartce z podaniem swoich danych.

11. W okresie wakacyjnym adoracji Najśw. Sakramentu w pierwszą niedzielę nie będzie.

12. Spotkanie Akcji Katolickiej i Parafialnej Caritas odbędzie się wyjątkowo we wtorek, 16 lipca, po Mszy Św. wieczornej, w salce koło furty.

13. W minionym tygodniu do sprzątania kościoła, na piętnaście numerów, przyszły trzy osoby. Piąte przykazanie kościelne mówi wyraźnie: troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła. Ocenę postawy mieszkańców z tego rejonu pozostawiamy bez komentarza.
Na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 486 do 500.

14. Różaniec św. odśpiewają Róże:
- 12 Pani Marii Nogaj
- 13 Pani Marii Fiejdasz
- 4 Pana Mariana Dydka
Początek strony

* * *