Ogłoszenia parafialne

1. Nieszpory dziś o 16:30.
2. Przed tygodniem młodzież ze wspólnoty MAGIS zebrała 2007 zł na warsztaty muzyczne. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać!
3. Pozostały jeszcze 3 miejsca na pielgrzymkę do Zakopanego i Kalwarii Zebrzydowskiej. Autokar wyruszy we wtorek 1 maja o godz. 4:00 rano spod Domu Strażaka. Prosimy o punktualność!
4. We wtorek rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Przez cały miesiąc będą one w dni powszednie o godz. 17:30 i w niedziele o 16:30.
5. W czwartek 3 maja obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek Mszy św. niedzielny. O godz. 16:30 zbieramy się przy Kopcu Konfederatów Barskich koło cmentarza, by rozpocząć uroczystości litanią loretańską. Następnie przy dźwiękach orkiestry parafialnej nastąpi procesyjny przemarsz z obrazem Matki Bożej Królowej Polski do bazyliki. Tu zostanie odprawiona uroczysta Msza św. za Ojczyznę, w intencji Sióstr Służebniczek oraz w intencji strażaków z okazji ich patronalnego święta. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian a zwłaszcza: orkiestrę parafialną, Ochotniczą Straż Pożarną ze sztandarem, dzieci i młodzież z Zespołu Szkół ze sztandarami, Dziewczęcą Służbę Maryjną, Małych Pomocników Maryi, ministrantów i młodzież z ruchu MAGIS. Pamiętajmy o wywieszeniu flag narodowych i maryjnych.
6. Spotkanie Akcji Katolickiej będzie w drugi czwartek miesiąca.
7. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych. Dodatkowa Msza św. o 16:30. Spowiedź od 16:00. W tym dniu na mocy dyspensy Księdza Arcybiskupa nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
8. W pierwszą sobotę o 6:00 rano Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi. Nabożeństwo Fatimskie zaraz po Mszy o godz. 18:00. Osoby, które chciałyby odprawić 5 pierwszych sobót miesiąca, na stoliku pod chórem znajdą obrazek z ważnymi informacjami.
9. Procesja Bożego Ciała wyruszy w tym roku w kierunku Osiedla. Więcej informacji podamy za tydzień.
10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W kolejną sobotę zapraszamy mieszkańców rejonu od 286 do 300.
11. Prosimy naszych parafian o oddanie głosu w referendum na temat odnowienia ogrodzenia i chodnika wokół cmentarza. Na stoliku z tyłu kościoła dostępne są karty do głosowania. Prosimy o ich wypełnienie i wrzucenie do skarbony pod chórem do 20 maja.
12. Oprócz tego odwrocie karty do głosowania należy zaznaczyć, w jaki sposób dana rodzina zatroszczy się o sprzątanie bazyliki. Można zdecydować się na osobistą pracę w sobotę albo przekazać określoną kwotę na opłacenie sprzątaczki. Proponujemy, by na ten cel przeznaczyć 10 zł od każdej osoby dorosłej mieszkającej pod danym adresem. Rodziny, które wolą zapłacić za sprzątanie, powinny włożyć do koperty wypełnioną kartę i pieniądze i wrzucić kopertę do skarbony pod chórem. Natomiast rodziny, które będą przychodzić do sprzątania, są zwolnione z opłaty i wrzucają do skarbony wypełnione karty bez koperty.
13. Różaniec św. odśpiewają Róże:
* 12 Pani Marii Nogaj
* 13 Pani Marii Fiejdasz
* 15 Pana Kazimierza Zygmunta
14. Burmistrz Brzozowa informuje, że do 16 maja przyjmowane są deklaracje osób zainteresowanych dofinansowaniem do wymiany kotłów grzewczych.
15. Do 15 maja można składać wnioski o dopłaty bezpośrednie. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
16. Dziś przed kościołem przedstawiciele Wspólnoty "Cenacolo" (czytaj: czenákolo) sprzedają swoje produkty. Dochód przeznaczony będzie na pomoc narkomanom i alkoholikom podejmującym terapię w domach Wspólnoty.

1. Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Są to jednocześnie Kwartalne Dni Modlitw (tak zwane Suche Dni Letnie). Nieszpory dziś o 16:30.
2. Młodzież ze wspólnoty MAGIS prowadzi zbiórkę pieniędzy na warsztaty muzyczne w Nowym Sączu. Bóg zapłać za złożone ofiary!
3. W poniedziałek uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski.
4. We wtorek brat minister Grzegorz Sochacki SJ obchodzi imieniny. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
5. Nabożeństwo fatimskie w pierwszą sobotę maja odprawimy zaraz po Mszy o godz. 18:00.
6. Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc na dwudniową pielgrzymkę do Zakopanego i Kalwarii Zebrzydowskiej. Autokar wyruszy we wtorek 1 maja o godz. 4:00 rano spod Domu Strażaka.
7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła! W kolejną sobotę zapraszamy mieszkańców rejonu od 271 do 285.
8. Prosimy naszych parafian o oddanie głosu w REFERENDUM na temat  odnowienia ogrodzenia i chodnika wokół cmentarza. Całość prac może kosztować 140 tys. zł. Na ławkach i na stoliku z tyłu kościoła dostępne są karty do głosowania dla każdej rodziny. Prosimy o ich wypełnienie i wrzucenie do skarbony pod chórem do 20 maja.
9. I jeszcze jedna ważna sprawa: Na odwrocie karty do głosowania należy zaznaczyć, w jaki sposób dana rodzina zatroszczy się o SPRZĄTANIE BAZYLIKI. Można zdecydować się na osobistą pracę w sobotę lub zamiast tego przekazać określoną kwotę na opłacenie sprzątaczki. Proponujemy, by na ten cel przeznaczyć 10 zł od każdej osoby dorosłej mieszkającej pod danym adresem. Rodziny, które wolą zapłacić za sprzątanie, powinny włożyć do koperty wypełnioną kartę i pieniądze i wrzucić kopertę do skarbony pod chórem. Natomiast rodziny, które będą przychodzić do sprzątania, są zwolnione z opłaty i wrzucają do skarbony wypełnione karty bez koperty.
10. Różaniec św. odśpiewają Róże:
* 10 Pani Genowefy Tomkiewicz
* 11 Pani Marii Dytko
* 14 Pana Stanisława Dydka

Początek strony

* * *