Ogłoszenia parafialne

1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje parafialne prowadzone przez o. Marcina Barana SJ z Krakowa. Kolejne spotkania będą w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9:00 i 18:00. W tych samych dniach grupa kleryków poprowadzi rekolekcje szkolne.
2. Gorzkie Żale dziś o 16:00.
3. W poniedziałek imieniny obchodzą nasi współbracia: o. Józef Baraniok, o. Józef Kuźniar i br. Józef Druzgała. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
4. Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 17:00. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o 18:30.
5. Odjazd autokaru do Kałkowa w sobotę o 6:30 spod Domu Strażaka.
6. Za tydzień Niedziela Palmowa, rozpoczynająca uroczyste obchody Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm będzie na każdej Mszy św. Gorzkie Żale rozpoczną się wyjątkowo o godz. 15:00. Droga Krzyżowa w kierunku Orzechówki wyruszy o godz. 15:30. Przedstawiciele grup prowadzących poszczególne stacje proszeni są o zabranie z zakrystii tekstów rozważań.
7. Zachęcamy do pogłębiania wiary poprzez czytanie prasy katolickiej, która jest na stoliku pod chórem. W „Centrum pod Parnasem” czynny jest punkt z dobrą książką religijną, dewocjonaliami i pamiątkami.
8. W nawie bocznej wystawiony jest kosz na dary dla ubogich. W zakrystii są do nabycia świece Caritas (paschaliki).
9. Burmistrz Brzozowa zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące dofinansowania do wymiany kotłów grzewczych, które odbędzie się w czwartek w sali kinowej Brzozowskiego Domu Kultury.
10. Powiatowy Inspektor Sanitarny informuje o możliwości bezpłatnego zaszczepienia dzieci przeciw pneumokokom. Wystarczy zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu od 20 marca do 20 kwietnia.
11. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W kolejną sobotę zapraszamy parafian z numerów od 181 do 195.
12. Różaniec św. odśpiewają Róże:
* 32 Pani Marii Herbut
* 33 Pani Heleny Śnieżek
* 9 Pana Tadeusza Bogackiego

Do wieczności odeszła śp. Wioleta Grzybowska. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 13:00. Różaniec w jej intencji - dziś o 18:30 w kaplicy cmentarnej.

1. Siostry Służebniczki zapraszają do swojego klasztoru na przedstawienie pt. "Pensjonat pod skrzydłami", które odbędzie się dziś o godz. 14:30.
2. Gorzkie Żale o 16:00. Kazanie pasyjne głosi o. Stanisław Mrozek.
3. Na Adorację Krzyża prowadzoną przez Akcję Katolicką zapraszamy we wtorek po wieczornej Eucharystii.
4. Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 17:00. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o 18:30.
5. Rekolekcje parafialne prowadzone przez o. Marcina Barana SJ rozpoczną się w przyszłą niedzielę. Kolejne spotkania będą w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9:00 i 18:00. W tych samych dniach grupa kleryków z Krakowa poprowadzi rekolekcje szkolne.
>>> o. Marcin Baran SJ - 90 sekund z Ewangelią
6. Zachęcamy do obejrzenia filmu pt. "Ignacy Loyola", którego projekcja będzie w Brzozowie 17 i 18 marca o 14:00.
7. W nawie bocznej wystawiony jest kosz na dary dla ubogich.
8. Paschaliki są do nabycia w zakrystii.
9. Na pielgrzymkę do Wilna mogą się zapisywać także osoby spoza parafii. Natomiast nie ma już miejsc na wyjazd do Kałkowa.
>>> INFORMACJE O PIELGRZYMCE DO WILNA
10. Na tablicy ogłoszeń i w internecie można znaleźć informacje o nowych zasadach ubiegania się przez rolników o dopłaty bezpośrednie. (Termin składania oświadczeń upływa 14 marca). Zobacz: >>> http://www.arimr.gov.pl/
11. Do sprzątania kościoła w sobotę zapraszamy parafian z numerów od 166 do 180.
12. Różaniec św. odśpiewają Róże:
* 30 Pani Krystyny Błahut
* 31 Pani Teresy Bulewicz
* 8 Pana Adama Nogaja

MSZE ŚW. OD ŚW. JÓZEFA (rejon Szubówki)
* Za przyczyną św. Józefa - podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i Boże błogosł. dla mieszkańców rejonu Szubówki - 12 marca.
* O pokój i zgodę w rodzinach i w sąsiedztwie - 13 marca.
* Za dusze zmarłych z rejonu i dusze w czyśćcu cierpiące - 14 marca.

Początek strony

* * *