1. Dzisiejsza niedziela jest drugą niedzielą Wielkiego Postu. Po południu GORZKIE ŻALE o godz. 16.00. Wieczorna Msza św. o 17.00. „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary złożone na tacę, które są przeznaczane na potrzeby naszej bazyliki. Taca z Gorzkich Żali jest przeznaczona na kwiaty do Bożego grobu.

2. Po Mszach świętych, Caritas Parafialna , zbiera dzisiaj ofiary do puszek na operację Huberta Pelca. Zachęcamy do ofiarności, by w ten sposób umożliwić Hubertowi powrót do zdrowia.

3. We wtorek zapraszamy na wieczorną Mszę św. na której wypraszać będziemy potrzebne łaski, przez wstawiennictwo Starowiejskiej Matki Miłosierdzia.  Po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej w sali koło furty.

4. W czwartek przypada dzień modlitw w intencji Ojca Świętego Franciszka. Dar modlitwy i Komunii świętej ofiaruje rejon z numerów od 301- 350. Msza św. w intencji papieża Franciszka będzie o godz. 17.30. Msze święte z Rejonu Papieskiego są wywieszone w gablocie parafialnej. /zobacz/ O 17.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej Msza św. w której polecamy sprawę powołań z naszej parafii.

5. Także w czwartek, o godz. 18.00, w sali kolegium, spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku przystopują do pierwszej Komunii św.

6. W przyszłą niedzielę wizytację kanoniczną naszej parafii rozpoczyna Ks. Bp Stanisław JAMROZEK. Oficjalne powitanie Ks. Bpa nastąpi na początku Mszy św. o godz. 9.00. Także na tej Mszy św. Ks. Biskup udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. W związku z tym, kolejna Msza św. będzie w przyszłą niedzielę wyjątkowo o 11.00. Po południu ks. Bp nawiedzi prywatnie cmentarz i o 16.00 będzie uczestniczył w Gorzkich Żalach, po których zamiast kazania nastąpi prezentacja Grup Duszpasterskich naszej parafii. W poniedziałek o 8.50 Ks. Biskup odwiedzi Zespół Szkół w naszej miejscowości.    

1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą Wielkiego Postu. Po południu o 16.00, Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii świętych, a po nich wieczorna Msza św. o 17.00. O godz. 18.00 spotkanie z cyklu Niedzielne Wieczory Biblijne. Chętnych zapraszamy! Kazania pasyjne na Gorzkich Żalach głosi w tym roku O. Leszek Balczewski. Taca z Gorzkich Żali jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.

2. We wtorek zapraszamy na nowennę do MB Miłosierdzia o godz. 17:30.

3. W czwartek Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.00 i po niej Msza św. wieczorna.

4. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz.16.00. Droga Krzyżowa dla starszych i młodzieży, po Mszy św. o 17.30. Za odprawienie Drogi Krzyżowej i udział w Gorzkich Żalach zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. Wyrazem wielkopostnej postawy jest między innymi pomoc potrzebującym i biednym. W związku z tym w nawie bocznej bazyliki zostanie wystawiony kosz, gdzie będzie można składać produkty dla tych osób.

6. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby naszej bazyliki.

7. Msze Św. składkowe do Św. Józefa z rejonu Szubówki, z rejonu od nru 251 do 300, z rejonu od Bliznego do Pana Herbuta oraz z rejonu od nru 301 do 350,  są wywieszone na tablicy ogłoszeń. /zobacz/

Początek strony

Boot template designed by starawies.net