1. Dzisiaj 20 niedziela zwykła. Na Mszy św. o godz. 10.30 będziemy się modlić w intencji Ojca Wł. Gurgacza – kapelana wyklętych, jako wypełnienie jego testamentu. Porządek Mszy św. świąteczny. Przez wakacje nieszporów nie będzie!

2. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy, pomogli w przygotowaniu i sprawnym przebiegu uroczystości odpustowych w naszej parafii. Szczególnie dziękujemy policji, OSP Stara Wieś, Panu Organiście i orkiestrze parafialnej,  młodzieży z ruchu Magis, ministrantom i lektorom, Siostrom Służebniczkom, Paniom z Koła Gospodyń, Panu Kościelnemu, Panu Zbyszkowi, Panu Edmundowi i Panu Tomaszowi. Dziękujemy firmie DAR-MED za medyczne wsparcie pielgrzymów.

3. „Bóg zapłać” wszystkim wolontariuszom zaangażowanym przy obsłudze pielgrzymów w centrum i poza nim. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w uroczystości!

4. W czasie odpustu przybyło do naszego sanktuarium ponad 20 tys. pielgrzymów, w tym 16 pielgrzymek pieszych. Kapłani udzielili wiernym 9 tys. Komunii św. Dziękujemy za to wielkie świadectwo wiary i miłości do Matki Bożej!

1. Dzisiaj przypada 19 niedziela zwykła. Porządek Mszy św. świąteczny. Przez wakacje nieszporów nie będzie!

2. Dzisiaj także rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do odpustu, które poprowadzi O. Artur Niechwiej. O godz. 18.30 będzie koncert organowy. Tym razem gościć będziemy panią profesor Elżbietę Karolak z Akademii Muzycznej w Poznaniu.

3. W poniedziałek WIGILIA UROCZYSTOŚCI WNIEBOWZIĘCIA NMP. O godz. 17.30 koncert organowo - skrzypcowy  w wykonaniu Romana Peruckiego – organy i Marii Peruckiej - skrzypce. O 18.30 uroczysta Msza św. z kazaniem. O godz. 19.45 koncert uwielbienia z udziałem Poldka Twardowskiego. O 21.00 Apel Maryjny, procesja z obrazem Matki Bożej i ze świecami. Obraz poniosą stany. O godz. 22.00 film. Na procesję, prosimy wiernych, o przyniesienie świec.

4. We wtorek, 15 sierpnia, UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP i odpust w naszej parafii. Sumie odpustowej o godz. 11.00 przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi Ks. Arcybiskup Metropolita Adam SZAL. Z racji odpustu w naszej świątyni można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W Uroczystość Msze święte będą sprawowane w następującym porządku: do południa o godz. 6.00; 7.30,  9.00 i 11.00, a po południu o 17.00 i 19.00.Po każdej Mszy św. nastąpi poświęcenie ziół, kwiatów i dewocjonaliów.
Podczas odpustu kapłani będą spowiadać w kościele, a przy dobrej pogodzie także na placu kościelnym. W związku z uroczystą sumą i procesją zapraszamy orkiestrę parafialną, dzieci do sypania kwiatów, Maryjki, Małych Pomocników Maryi, dzieci komunijne, ministrantów, młodzież ruchu MAGIS oraz Ochotniczą Straż Pożarną do niesienia feretronów, baldachimu i utrzymania porządku.

Początek strony

Boot template designed by starawies.net