Skarby Pogranicza

26.02. br. w klasztorze Ojców Jezuitów w Starej Wsi zostały zainaugurowane prace nad potężnym przedsięwzięciem realizowanym w Polsce i na Ukrainie. W ramach zadania zostaną przeprowadzone prace inwestycyjne przy klasztorze i bazylice w Starej Wsi oraz na zamku w Żółkwi. Projekt pod nazwą „Skarby pogranicza -- ochrona dziedzictwa kulturowego" otrzymał dofinansowanie ze środków Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa i Partnerstwa w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina na lata 2007-2013. To przedsięwzięcie inwestycyjne obejmuje w Starej Wsi prace remontowe i restauracyjne na dziedzińcu pielgrzymkowym i klasztornym wirydarzu, modernizację organów w bazylice, przygotowanie infrastruktury okołoturystycznej przy sanktuarium, rozbudowę centrum informacji turystyczno--pielgrzymkowej oraz rekonstrukcję barokowego Ogrodu Biblijnego w Ogrodzie Jezuickim.

Zobacz   - Ogród Biblijny

Dzięki projektowi „Skarby pogranicza -- ochrona dziedzictwa kulturowego" Towarzystwo Jezusowe - Dom Zakonny w Starej Wsi tworzy centrum pielgrzymkowe.
Przedsięwzięcie to obejmuje prace remontowe i restauracyjne na dziedzińcu pielgrzymkowym i klasztornym wirydarzu, modernizację organów w bazylice, przygotowanie infrastruktury około turystycznej przy sanktuarium, rozbudowę centrum informacji turystyczno--pielgrzymkowej oraz rekonstrukcję barokowego Ogrodu Biblijnego w Ogrodzie Jezuickim. Termin zakończenia projektu to koniec przyszłego roku. Można mieć nadzieję, że już na jesień 2015 roku będzie można odwiedzić sanktuarium w Starej Wsi i oddać się kontemplacji spacerując po zrekonstruowanym barokowym Ogrodzie Biblijnym przy klasztorze Jezuickim.

zobacz -    Centrum pielgrzymkowe

zobacz też -  projekt Stara Wieś

 

Inauguracja obiektywem fotoreportera:
 
Początek strony