1. W czwartek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Do południa Msze św. jak w niedzielę. Po południu na cmentarzu różaniec za zmarłych o 13:30, a po nim - o 14:00 - Msza św. z kazaniem i procesja. Mszy św. o 17:00 w bazylice nie będzie. Wieczorem, o godz. 19:00 w kaplicy cmentarnej odbędzie się nabożeństwo w intencji dzieci nienarodzonych przygotowane przez młodzież ze wspólnoty MAGIS. Zapraszamy do wspólnej modlitwy! W tym dniu na terenie cmentarza nasi ministranci ubrani w komże będą kwestować na wspólne wyjazdy formacyjne i wakacje.
2. W Dzień Zaduszny Msza św. za wszystkich zmarłych spoczywających na cmentarzu odprawiona zostanie o 7:00 rano w kaplicy cmentarnej. Jak w każdy pierwszy piątek odwiedzimy chorych z Komunią św. Spowiadamy w bazylice od godz. 16:00. Dodatkowa Msza św. o 16:30.
3. Kartki z imionami zmarłych można przynosić do zakrystii. Różaniec w ich intencji będzie odmawiany w dni powszednie o 17:30 i w niedziele o 16:30. Mszę św. za zmarłych polecanych w wypominkach odprawimy w Dzień Zaduszny i każdy piątek listopada o 18:00.
4. Przypominamy, że nawiedzając cmentarz od 1. do 8. listopada, wierni mogą zyskać dla zmarłych odpust zupełny. Warunkiem jest wyzbycie się przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., modlitwa za zmarłych i w intencjach Ojca Świętego.
5. W przyszłą niedzielę adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 11:30 i Msza św. chrzcielna o 12:30.
6. Ponawiamy prośbę, by dokładnie segregować śmieci na cmentarzu i wrzucać liście i trawę na kompostownik, który znajduje się blisko kontenera. Poprzedniej jesieni kontener zapełniał się kilka razy w bardzo krótkim czasie a jego wywiezienie kosztuje 975 zł.
7. Bardzo dziękujemy osobom, które sprzątały bazylikę i plac kościelny. Dziękujemy także tym, którzy ostatnio uzupełnili wpłaty na sprzątanie. Na liście zaangażowanych parafian jest coraz mniej białych plam. W najbliższą sobotę prosimy o pomoc osoby z numerów: 393, 443, 474, 481, 493, 516, 527, 532, 540. Kto nie może przyjść, niech zgłosi to jeszcze dziś w zakrystii lub zadzwoni do ojca proboszcza.
8. Różaniec święty odśpiewają Róże:
* 7 Pani Marii Skarbek
* 8 Pani Janiny Leśniak
* 10 Pana Stanisława Leń
Zmarła śp. siostra Czesława Augustyna Marek. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona u Sióstr Służebniczek w poniedziałek o godz. 11:30, różaniec w jej intencji będzie pół godziny przed Mszą.
Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie!

Początek strony