1. W referendum parafialnym oddano 625 głosów. 484 rodziny popierają projekt odnowienia ogrodzenia wokół cmentarza, 112 rodzin jest przeciw, na 29 kartach zabrakło odpowiedzi. Jeśli chodzi o sprzątanie bazyliki, 513 rodzin złożyło ofiarę na ten cel, a 110 rodzin deklaruje osobisty udział w sprzątaniu. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w tych ważnych kwestiach. Szczególne podziękowania dla pewnej rodziny z Bliznego, która przekazała ofiarę na sprzątanie kościoła. Rodziny, które nie oddały żadnego głosu, mają jeszcze możliwość zgłoszenia w zakrystii, w jaki sposób będą się angażować w sprzątanie. Ojciec proboszcz ma nadzieję, że lista aktywnych parafian jeszcze się poszerzy.
2. Dziś na Mszy św. o godz. 10:30 obchodzimy zewnętrzną uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Eucharystii wystawienie Najśw. Sakramentu i procesja. Nabożeństwo czerwcowe będzie o 16:30.
3. W środę imieniny obchodzą ojcowie jezuici: Antoni Basiaga i Antoni Krąp. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
4. W następną niedzielę młodzież ze wspólnoty MAGIS przeprowadzi zbiórkę do puszek na swoje rekolekcje letnie. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać!
5. Spotkanie uczestników pielgrzymki do Wilna odbędzie się w niedzielę 17. czerwca o 18:00. Na spotkaniu należy wpłacić 550 zł oraz podać numer PESEL i numer telefonu.
6. Organizowany jest wyjazd na święcenia kapłańskie w Krakowie w sobotę 23. czerwca. Przy zapisie w zakrystii dorośli płacą 20 zł, młodzież szkolna - 10 zł. W tym samym dniu osoby prywatne organizują wyjazd do Kalwarii Pacławskiej. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
7. W ostatnią sobotę czerwca odbędzie się pielgrzymka do Kazimierza Dolnego. Przy zapisie w zakrystii należy wpłacić 90 zł.
8. Na cmentarzu umieszczony będzie kontener na szkło. Prosimy, by przestrzegać instrukcji i nie wrzucać do niego innych odpadów.
9. Odpady wielkogabarytowe będą odbierane w ustalonych miejscach w Starej Wsi 11 czerwca. Zużyty sprzęt elektryczny odbierany będzie od 10:00 do 17:00 koło Domu Strażaka.
10. Różaniec św. odśpiewają Róże:
* 25 Pani Anny Data
* 26 Pani Zofii Żmuda
* 3 Pana Mariana Żmudy

Początek strony