1. Nabożeństwo majowe w dni powszednie o 17:30 i w niedzielę o 16:30. We wtorek nabożeństwo jest połączone z nowenną do Matki Bożej. Prośby i podziękowania można wrzucać do skrzynki z tyłu kościoła.
2. Rodziców młodzieży ze wspólnoty MAGIS zapraszamy w sobotę 26. maja na godzinę 17:00 do Centrum św. Stanisława Kostki. Szczegółowych informacji udzielą Wasze dzieci.
3. Otoczmy modlitwą czterech kandydatów, którzy za tydzień o 10:30 zostaną włączeni do grona ministrantów.
4. Majówka na Willi rozpocznie się w przyszłą niedzielę o godz. 16:00. Przy zapisie w zakrystii proszę zgłosić, jeśli ktoś potrzebuje podwiezienia samochodem. Kto lubi śpiewać przy ognisku, niech zabierze ze sobą odpowiednie śpiewniki.
5. Za tydzień po Mszach świętych będzie organizowana zbiórka pieniędzy dla pani Katarzyny Brzozowskiej, która we wrześniu pojedzie na dwumiesięczny wolontariat na Madagaskar. Będzie tam pomagać w zajęciach dla uczniów, w tworzeniu nowych szkół i innych pracach. Część osób poznała już panią Kasię, bo w roku 2016 przed Światowymi Dniami Młodzieży prowadziła w Starej Wsi warsztaty dla grupy międzynarodowej. W zbiórce pomoże młodzież ze wspólnoty MAGIS. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać!
6. Spotkanie dla osób zapisanych na pielgrzymkę do Wilna odbędzie się w niedzielę 17 czerwca o godz. 18:00. Na spotkaniu będzie pobierana druga część wpłaty: 550 złotych.

7. Zachęcamy do udziału w tworzeniu nowej Biblioteki Parafialnej. We wtorek od godz. 16:00 do 17:30 można przynieść własne książki do centrum "Pod Parnasem" i wypożyczyć w zamian inne równie ciekawe książki. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń i w internecie.
8. Kobiety bezrobotne powyżej 30 roku życia mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy w ramach projektu RARR. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
9. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. W najbliższych tygodniach zarówno w poniedziałek jak i w sobotę będzie zatrudniona sprzątaczka. Dopiero po spisaniu informacji z referendum ogłosimy, kiedy będzie potrzebna pomoc parafian.
10. Różaniec św. odśpiewają Róże:
* 18 Pani Heleny Dydek
* 19 Pani Aleksandry Boroń
* 20 Pana Tadeusza Cyconia

BIBLIOTEKA PARAFIALNA

Chcielibyśmy, aby jeszcze przed wakacjami rozpoczęła w naszej Parafii działalność Biblioteka Parafialna.
Będzie ona funkcjonować na nieco innych zasadach niż biblioteka publiczna. Obowiązywać będzie w niej zasada wymiany, to znaczy wypożyczać książki będą mogli ci, którzy sami też przyniosą do biblioteki jakieś wartościowe publikacje o charakterze duchowym i religijnym. Księgozbiór będzie zawierał wyłącznie nowsze publikacje, powiedzmy z ostatnich dwudziestu lat. Jeśli ktoś posiada takowe w swoich domowych zbiorach i chciałby je udostępnić innym, może to zrobić albo na zasadzie darowizny, albo depozytu. Pozycje te zostaną skrupulatnie wprowadzone do księgi inwentarzowej i będą mogły służyć zainteresowanym. Pieczątkę biblioteki otrzymają tylko książki podarowane na własność bibliotece, natomiast oddane w depozyt należy podpisać i można je będzie odebrać po jakimś ustalonym czasie. Zaznaczamy, że chodzi wyłącznie o książki wartościowe, które sami przeczytaliśmy i uważamy, że warto je polecić innym, nie zaś takie, które zalegają domowe półki i chcielibyśmy się ich pozbyć.
Biblioteka będzie się znajdować w centrum "Pod Parnasem" na I piętrze i na razie będzie otwarta w każdy wtorek w godzinach od 16.00 do 17.30. Szczegółowy regulamin pojawi się wkrótce na parafialnej stronie internetowej.

Początek strony