1. Dziś adoracja w milczeniu od godz. 11:30. Ponieważ nie zgłoszono dzieci do chrztu, nie będzie dodatkowej Mszy o 12:30. Zebrana dziś taca przeznaczona jest na potrzeby diecezji, za tydzień będzie taca na potrzeby bazyliki.
2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe. O godz. 17:30 wyjdziemy w procesji, prosząc o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy na roli.
3. Nabożeństwo majowe w czwartek, piątek, sobotę o 17:30 i w niedzielę o 16:30. By podtrzymać piękną tradycję, prosimy o informację, przy których kapliczkach śpiewana jest litania loretańska.
4. We wtorek uroczystość św. Stanisława, Patrona Polski. Otoczmy modlitwą solenizantów: ks. bpa Stanisława Jamrozka i brata Stanisława Mazurka z tutejszej wspólnoty jezuitów.
5. Spotkanie Akcji Katolickiej w czwartek.
6. W piątek rozpoczynamy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.
7. Uroczystość Pierwszej Komunii św. odbędzie się za tydzień o 10:30. Wyjątkowo prosimy wiernych, aby w tym dniu wybrali inną Mszę św.
8. Dziękujemy rejonowi za pomoc w sprzątaniu. Zgodnie z miejscowym zwyczajem przygotowanie kościoła na uroczystość Pierwszej Komunii powierza się rodzicom klas drugich.   Rodzice klasy 2A proszeni są o posprzątanie placu kościelnego w poniedziałek i sobotę od 8:00 rano. Rodzice klasy 2B pomogą w szczegółowym sprzątaniu bazyliki w poniedziałek od 8:00 oraz w przygotowaniu dekoracji w sobotę od 14:00.  Prosimy wziąć ze sobą potrzebne narzędzia!
9. Do 20 maja należy oddać głos w referendum. W odpowiedzi na pojawiające się pytania informujemy, że osoby sprzątające bazylikę nie będą bardziej obciążone niż w latach ubiegłych. Jeśli na przykład połowa mieszkańców zdecyduje się płacić za sprzątanie, to przez 6 miesięcy nie będzie ogłoszeń wzywających do sprzątania, bo zarówno w poniedziałki jak i soboty będzie sprzątać osoba zatrudniona przez parafię. Rodziny nie płacące będą sprzątać tylko raz w roku. Na tablicy ogłoszeń odpowiednio wcześniej pojawi się informacja, które rodziny sprzątają w poszczególne soboty. Jeśli ktoś planuje wyjazd w daną sobotę, zawsze może się wymienić z inną rodziną. Decyzja o sprzątaniu dotyczy tylko bieżącego roku. Na początku roku 2019 będzie możliwość podjęcia przez rodzinę innej decyzji.
10. Majówka na Willi połączona z grillowaniem rozpocznie się w ostatnią niedzielę maja o godz. 16:00. Przy zapisie w zakrystii osoby dorosłe płacą 10 zł, dzieci i młodzież - 5 zł. Prosimy o zgłoszenie, kto potrzebuje podwiezienia samochodem.
11. Na tablicy ogłoszeń dostępne są informacje na temat uroczystości Bożego Ciała. Wyznaczone osoby odpowiedzialne mogą służyć swoim doświadczeniem z ubiegłych lat, ale to cały rejon powinien się zaangażować w przygotowanie dekoracji ołtarza.
12. Różaniec św. odśpiewają Róże:
* 14 Pani Henryki Zaręba
* 15 Pani Stanisławy Dżoń
* 18 Pana Bolesława Wójtowicza

Początek strony