W dniach od 30 stycznia do 4 lutego br., w Przemyślu spotkała się Diakonia Muzyczna Archidiecezji Przemyskiej.
Odbyła się zimowa edycja warsztatów formacyjno-muzycznych. Wzięły w niej udział dwie przedstawicielki Dziewczęcej Służby Maryjnej z naszej parafii.     Uczestnicy (około 120 osób) każdego dnia gromadzili się na wspólnej Eucharystii. 1 lutego Mszy św. przewodniczył ks. bp Stanisław Jamrozek. Dzień wcześniej była możliwość przystąpienia do sakramentu pojednania. Z tego spotkania z miłosiernym Bogiem skorzystało wielu młodych ludzi.
     Każdy dzień wypełniony był kilkugodzinnymi zajęciami wokalno-muzycznymi, które prowadziła p. dr Monika Brewczak. Diakonia Muzyczna przygotowywała repertuar na Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej, które w tym roku odbędzie się w Radymnie, w dniach 23-25 marca. Podczas SMAP-u Diakonia Muzyczna podejmie posługę ewangelizacyjną. Młodzież utrwalała również pieśni patriotyczne (w związku z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości) oraz te, które poświęcone są Sługom Bożym - rodzinie Ulmów z Markowej. Coraz bliżej jest beatyfikacja tych, którzy z rąk niemieckich żandarmów zginęli za to, że w swym domu udzielili schronienia Żydom.
     Również dwa wieczory wprowadziły młodych naszej archidiecezji w piękne klimaty - zarówno pogodny wieczór z wodzirejem - w czwartek, jak i adoracja krzyża w piątek.
Uwieńczeniem zimowej edycji warsztatów, był udział w Eucharystii sprawowanej w Archikatedrze pod przewodnictwem Ks. Abpa Adama Szala i włączenie się w liturgię poprzez śpiew.

s. Agata Krok
Początek strony