1. Podajemy ważne informacje na rok 2018: Od stycznia wieczorna Msza św. w dni powszednie będzie o godz. 18:00. Msza w niedzielę o 17:00 pozostaje bez zmian.

2. W pierwsze piątki miesiąca będzie dodatkowa Msza św. o godz. 16:30.

3. Prosimy, by chrzest dziecka planować na pierwszą niedzielę miesiąca w ramach Eucharystii o godz. 12:30. Chrzest w innych terminach traktujemy jako sytuację wyjątkową.

4. W kolejnych latach uroczystość I Komunii św. będzie organizowana w drugą niedzielę maja. W sobotę przed I Komunią nie ma możliwości zawarcia ślubu w bazylice.

5. Za tydzień rozpocznie się nowa kolejka sprzątania kościoła i placu kościelnego. Ponieważ nie zawsze przychodziła wystarczająca liczba osób, wprowadzamy pewną zmianę w aktualnym systemie. Będzie możliwość wyboru, czy chcemy przyjść osobiście do sprzątania, czy też przekazać ofiarę na ten cel. W soboty w dalszym ciągu liczymy na pomoc osób z poszczególnych rejonów, natomiast w poniedziałki będzie zatrudniona sprzątaczka. Raz w roku przeprowadzimy zbiórkę pieniędzy na pokrycie kosztów sprzątania. Osoby sprzątające kościół będą zwolnione z opłaty.

6. Przed Wielkanocą przeprowadzimy ankietę, czy parafianie podejmą trud finansowania dalszych prac na cmentarzu, czy też wolą odłożyć to na kolejny rok.

7. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy w środę o godz. 9:00. Prosimy, by z poszczególnych rejonów zapewniono dojazd i powrót po kolędzie dla kapłanów z ministrantami. W trosce o bezpieczeństwo kolędujących prosimy też o zamknięcie psów (nawet tych uważanych za niegroźne).

8. W niedzielę pożegnamy Stary Rok. O godz. 17:00 uroczysta Eucharystia i nabożeństwo dziękczynno-błagalne.
Początek strony

* * *