1. Rozpoczynamy ADWENT. Roraty będą od poniedziałku do piątku o 17:30. Zapraszamy całe rodziny z dziećmi. Lampiony można przygotować z pomocą rodziców lub kupić w sklepiku "Pod Parnasem".

2. Dziś adoracja w milczeniu od 11:30 do 12:30.

3. W środę przypada 49. rocznica spalenia obrazu Matki Bożej Miłosierdzia. Dzień wcześniej - we wtorek wieczorem - odprawimy Mszę św. wynagradzającą za tę zniewagę.

4. W piątek obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Porządek Mszy św. jak w dni powszednie. Siostrom Służebniczkom z okazji ich święta patronalnego składamy najlepsze życzenia i dziękujemy za ofiarną posługę w naszej parafii. W uroczystość post nie obowiązuje.

5. W sobotę zapraszamy do Skarbca i Muzeum. O godz. 14:00 spotkanie przy furcie klasztornej, o 14:15 Eucharystia w kaplicy św. Stanisława Kostki, później poświęcimy 2 godziny na zwiedzanie różnych ciekawych miejsc. Wstęp dla parafian bezpłatny. Przyda się kilka złotych, by na zakończenie zakupić ciastko i herbatę "Pod Parnasem".

6. W nawie bocznej jest wystawiony kosz, gdzie można składać produkty dla ubogich.

7. W zakrystii są do nabycia opłatki i świece "Caritas".

8.  Serdeczne "Bóg zapłać!" za ofiary przekazane przez Róże Żywego Różańca. Przeznaczyliśmy je na instalację alarmu przeciwpożarowego.

9. O. Czesław Tomaszewski SJ dziękuje za ofiary złożone przed tygodniem na pomoc misjom. Zebrano 7025 złotych i 90 groszy oraz 105 euro.

10. Dziewczęca Służba Maryjna i Mali Pomocnicy Niepokalanej rozprowadzają przed kościołem wykonane przez siebie kartki świąteczne. Dochód przeznaczony zostanie na formację i działalność tych grup.

11. Dzieci, które chcą uczestniczyć w kolędzie misyjnej, proszone są o zgłoszenie się w tym tygodniu do swoich katechetów. Prosimy również osoby dorosłe, by zechciały towarzyszyć dzieciom jako opiekunowie.

12. Taca w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na potrzeby naszej bazyliki.

13. Dziękujemy rejonowi za posprzątanie kościoła i placu kościelnego. Na ten tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 766 do 780.

14. Różaniec św. odśpiewają Róże:

31 Pani Teresy Bulewicz

32 Pani Marii Herbut

 9 Pana Tadeusza Bogackiego

Początek strony

* * *