1. Adorację Najśw. Sakramentu po każdej Mszy św. odprawimy wyjątkowo w drugą niedzielę października, a dzisiaj od godziny 11:30 do 12:30 - adoracja w milczeniu.

2. Od poniedziałku do soboty Msza św. wieczorna o godz. 17:30.

3. Na nabożeństwo różańcowe zapraszamy w dni powszednie o godz. 16:45, a w niedziele o 16:30. Za odmówienie różańca w kościele lub w gronie rodziny można uzyskać odpust zupełny, jeśli w tym dniu przyjmiemy Komunię św.

4. W pierwszy czwartek do nabożeństwa różańcowego dołączymy także Koronkę do Bożego Miłosierdzia. O godz. 17:30 Msza św. o powołania z naszej parafii. Po Eucharystii spotkanie Akcji Katolickiej w sali koło furty.

5. W pierwszy piątek do południa odwiedziny chorych. Msze św. wotywne o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 6:00 i 17:30. Spowiedź od godz. 16:15.

6. W pierwszą sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP z aktem wynagrodzenia o 6:00. Zostało kilka wolnych miejsc na wyjazd do Komańczy w ramach akcji „Różaniec do granic”. Odjazd z parkingu pod Strażą Pożarną punktualnie o 8:30. Powrót około 17:00. Warto zabrać ciepłą odzież, rozkładane krzesełka i coś do jedzenia. Z racji pielgrzymki nie będzie u nas Nabożeństwa Fatimskiego. Dla osób, które nie pojadą do Komańczy, Żywy Różaniec poprowadzi modlitwę w sobotę o 16:45.

7. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne. Za tydzień zbierzemy tacę na potrzeby naszej bazyliki, będzie też zbiórka do puszek na fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

8. Dzieci przygotowujące się do I Komunii wraz z rodzicami zapraszamy na Eucharystię w 1. i 3. niedzielę miesiąca o 10:30. Uroczystość I Komunii w Starej Wsi planujemy w kolejnych latach w drugą niedzielę maja. Nie będzie możliwe zawarcie ślubu w bazylice w sobotę przed I Komunią.

9. Intencje z rejonu od Bliznego do Pana Herbuta są wywieszone na tablicy ogłoszeń. zobacz >>--

10. Zelatorów prosimy o dostarczenie list osób należących do Żywego Różańca.

11. Różaniec św. odśpiewają Róże:
12 Pani Marii Nogaj
13 Pani Marii Fiejdasz
18 Pana Bolesława Wójtowicz (połączona z różą 12 pana Henryka Zaręby)

12. Dziękujemy rejonowi za posprzątanie kościoła i placu kościelnego. Na ten tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 601 do 615.

13. Odpady wielkogabarytowe będą odbierane w Starej Wsi w najbliższy poniedziałek od 7:00.
Początek strony

* * *