1. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia Święta ku czci św. Stanisława Kostki na Willi. W szczególności dziękujemy Komendzie Powiatowej Policji w Brzozowie, OSP Stara Wieś, młodzieży z ruchu MAGIS, Siostrom Służebniczkom oraz wielu osobom, które na różne sposoby wspierały to spotkanie.

2. Rodziców dzieci podejmujących przygotowanie do I Komunii św. zapraszamy w czwartek o 17:00 do kaplicy domowej ojców jezuitów. Wejście przez furtę.

3. W piątek święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Imieniny obchodzą ojcowie: Michał Bogusz i Michał Szuba. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
4. W pierwszą niedzielę miesiąca po każdej Eucharystii będzie adoracja Najśw. Sakramentu. Od godziny 11:30 do 12:30 - adoracja w milczeniu.

5. W październiku przechodzimy w naszej bazylice na czas zimowy. W dni powszednie Msza św. wieczorna będzie odprawiana o 17:30.

6. Nabożeństwo różańcowe będzie w dni powszednie o godz. 16:45, a w niedzielę o 16:30. Różaniec poprowadzą:
- w poniedziałki - ministranci         
- we wtorki -  Dziewczęca Służba Maryjna i Mali Pomocnicy Niepokalanej
- w 1. i 3. środę miesiąca - Przedszkole Samorządowe im. św. Jana Pawła II
- w 2. i 4. środę miesiąca - Przedszkole im. sł. Bożej s. Leonii Nastał
- w czwartki - dzieci z klas III
- w piątki - ministranci
- w soboty - grupy duszpasterskie
- w niedziele - ojcowie jezuici

7. W sobotę 7 października nasi parafianie włączą się w czuwanie modlitewne w Komańczy pod hasłem „Różaniec do granic”. Są jeszcze wolne miejsca w drugim autokarze. Przy zapisie w Centrum "Pod Parnasem" osoby dorosłe płacą 15 zł, dzieci i młodzież 5 zł. Odjazd autokarów z parkingu pod Strażą Pożarną punktualnie o 8:30. Powrót około 17:00. Spotkanie będzie się odbywało na otwartym powietrzu, więc należy ciepło się ubrać. Warto ze sobą zabrać rozkładane krzesełka i coś do jedzenia.

8. Różaniec św. odśpiewają Róże:
10 Pani Genowefy Tomkiewicz
11 Pani Marii Dytko
15 Pana Kazimierza Zygmunt

9. Dziękujemy Rejonowi za posprzątanie kościoła. Na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 586 do 600.

10. Kolejny raz doszło na naszym cmentarzu do aktów wandalizmu. Prosimy o większą czujność i zgłaszanie na policję podejrzanych zachowań.

11. Przy wejściu do kościoła można swoim podpisem wyrazić poparcie dla inicjatywy ustawodawczej "Zatrzymaj aborcję". Potrzebny jest numer PESEL.

12. Można już zamawiać Msze św. na rok 2018. Będziemy przyjmować tylko 7 intencji na każdy dzień. Pozostałe intencje będą zarezerwowane na nagłe wypadki i Msze gregoriańskie. Jeśli ktoś ma więcej intencji do zamówienia, najlepiej zgłosić się do kancelarii w poniedziałek i środę od 7:30 do 9:00. Przy okazji informujemy, że od stycznia Msze wieczorne w tygodniu będą odprawiane o 18:00 niezależnie od pory roku.
Początek strony

* * *