Zobacz więcej


INDYWIDUALNE REKOLEKCJE DLA KAPŁANÓW w Starej Wsi

W naszym Domu Zakonnym istnieje możliwość - dla kapłanów diecezjalnych i zakonnych - odprawienia indywidulanie rekolekcji pod kierunkiem O. Tadeusza Hajduka SJ .

Ze względów lokalowych w najbliższych miesiącach, w tym samym czasie możemy przyjąć najwyżej kilka osób równocześnie zapewniając im mieszkanie w jednoosobowym pokoju z łazienką.
Stąd konieczność wcześniejszego umówienia się z prowadzącym, który także daje w ciągu roku rekolekcje poza domem i nie zawsze jest dyspozycyjny w Starej Wsi.

O. Tadeusz Hajduk posiada długie doświadczenie szczególnie w dawaniu rekolekcji ignacjańskich, będąc dyrektorem naszych Domów Rekolekcyjnych {Częstochowa 1997 – 2004, Zakopane 2004 – 2009). Ostatnie 7 lat spędził w Starej Wsi jako magister nowicjatu.

Istnieje zatem możliwość odprawienia pod jego kierownictwem 8–dniowych rekolekcji Ignacjańskich, dowolnego tygodnia lub syntezy tematycznej [przynajmniej kilkanaście różnych tematów możliwych do podjęcia].

O. Hajduk dawał także w ostatnich latach kilkakrotnie 3–dniowe rekolekcje kapłańskie w różnych diecezjach. Można więc i na takowe się umówić i albo skorzystać z tematów podjętych na wcześniej dawanych rekolekcjach, albo umówić się na jakąś inną formę i tematykę.

Zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy bezpośrednio z o. Tadeuszem Hajdukiem SJ: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Licznik

Od 01.04.2017
225072
Dzisiaj
Wczoraj
Ostatni miesiąc
568
3118
42127
Twoje IP: 54.92.141.211
21-10-2017 19:43

OnLine

Odwiedza nas 72 gości oraz 0 użytkowników.

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 21 Października

Cytat: „Miłośnik dobrowolnego ubóstwa niech się statuą niejako stanie, aby z takim samem usposobieniem przyjmował siermięgę, z jakiemby przyjął bisior lub purpurę.”
Komentarz: Ludzka pożądliwość nigdy się nie zasyca, koniec jej jest wszędzie i początek wszędzie; po wielu są inne, po innych wszystkie; po wszystkich, jeszcze nie zbywa na pragnieniach, na zachceniach. Nigdy nie mówi: dosyć. Zwierzę nienasycone! Złe, które się nam od natury dostaje, łaska poprawia; gdy tak nas uspasabia, abyśmy nietylko małem się zadawalniali, ale i niedostatek rzeczy niezbędnych chętnie znosili. A więc nie bez ratunku jest ubóstwo; czego nie dokażą inne sposoby, dokaże wola wyrobiona, to jest, wola bez żądzy, bez chciwości. Małem jest to, co wystarcza, czemuż o wiele zabiegamy? Jaka cię suknia odziewa? jaki kapelusz głowę nakrywa? — co na tem zależy? — tamta, jeśli nagość osłania, ten, jeśli od słońca albo deszczu chroni, spełniły obowiązek, reszta zbywa, nie daje ozdoby, ale zabiera.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony

Boot template designed by starawies.net