Zobacz więcej

Wieże bazylki
Stara Wieś
Ogród biblijny
Ogród bibllijny
Panorama
Ogród Biblijny
Poświęcenie 2016
Plac kościelny
Bazylika
Ogród Biblijny
Panorama
Ogród Biblijny
Adam i Ewa w Raju
Uroczystość 3 maja
Widok na bazylikę
Orkiestra Parafialna
festyn 2017 - orkiestra
Ogród biblijny
Wnętrze Kolegium
Wirydarz
Ogród Biblijny
Ogród biblijny

INDYWIDUALNE REKOLEKCJE DLA KAPŁANÓW w Starej Wsi

W naszym Domu Zakonnym istnieje możliwość - dla kapłanów diecezjalnych i zakonnych - odprawienia indywidulanie rekolekcji pod kierunkiem O. Tadeusza Hajduka SJ .

Ze względów lokalowych w najbliższych miesiącach, w tym samym czasie możemy przyjąć najwyżej kilka osób równocześnie zapewniając im mieszkanie w jednoosobowym pokoju z łazienką.
Stąd konieczność wcześniejszego umówienia się z prowadzącym, który także daje w ciągu roku rekolekcje poza domem i nie zawsze jest dyspozycyjny w Starej Wsi.

O. Tadeusz Hajduk posiada długie doświadczenie szczególnie w dawaniu rekolekcji ignacjańskich, będąc dyrektorem naszych Domów Rekolekcyjnych {Częstochowa 1997 – 2004, Zakopane 2004 – 2009). Ostatnie 7 lat spędził w Starej Wsi jako magister nowicjatu.

Istnieje zatem możliwość odprawienia pod jego kierownictwem 8–dniowych rekolekcji Ignacjańskich, dowolnego tygodnia lub syntezy tematycznej [przynajmniej kilkanaście różnych tematów możliwych do podjęcia].

O. Hajduk dawał także w ostatnich latach kilkakrotnie 3–dniowe rekolekcje kapłańskie w różnych diecezjach. Można więc i na takowe się umówić i albo skorzystać z tematów podjętych na wcześniej dawanych rekolekcjach, albo umówić się na jakąś inną formę i tematykę.

Zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy bezpośrednio z o. Tadeuszem Hajdukiem SJ: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Licznik

Od 01.04.2017
140721
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
329
1505
14074

Twoje IP: 54.80.228.137
20-08-2017 07:57

OnLine

Odwiedza nas 175 gości oraz 0 użytkowników.

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 20 Sierpnia

Cytat: „Pasterzom dusz nic bardziej nie potrzeba nad Ducha Świętego, aby podczas gdy się zajmują zbawieniem drugich, swego własnego nie narazili na niebezpieczeństwo.”
Komentarz: Wielu z pasterzy nie pożytku owiec, ale mleka i wełny z nich szukają; nie ażeby one wiecznie żyły, ale żeby sami do czasu żyli, zabiegają. Czem się tacy różnią od kupców, czem od najemników? — dochódź, jeśliś mądry. Aby z ołtarza żył, kto ołtarzowi służy, nie ma w tem nic zdrożnego; ale żeby ołtarza używał na podsycenie pychy, na rozdmuchiwanie próżności, na podtrzymywanie występków, jest-to rzecz przerażająca, znaczy tyle, co trwonienie dziedzictwa Chrystusowego, dopuszczenie się największej, jaka być może, zbrodni. O owce, nie o Ducha się troszczyć, jest-to i siebie zgubić i ich nie zbawić. Nie wiele jest nawróceń, bo nie wiele jest dobrych pasterzów; co słowami budują, to rękami niszczą, więcej dają zgorszenia, niż zbudowania. Powołanie do zajmowania się dusz zbawieniem należy brać pod pilną uwagę; jeśli się któś do tej sprawy zabiera dla kawałka chleba, dla sutych dochodów, dla zwolnienia się od pracy; ten o ciele myśli, ciało zabezpiecza, ale duszę na zgubę skazuje. W ten sposób ślepi stają się wodzami ślepych, i tak razem zmierzają do przepaści!


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony

Boot template designed by starawies.net