Zobacz więcej

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
Ogród Biblijny
Adam i Ewa w Raju
Wirydarz
Kwadrat wewnątrz kolegium
Plac kościelny
Widok ogólny
Ogród Biblijny
Adam i Ewa
Plac kościelny
Widok na wejście do kolegium i bazyliki
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny
Ogród Biblijny

Licznik

Od 01.04.2017
1159825
Dzisiaj
Wczoraj
Ostatni miesiąc
1944
10708
44288
Twoje IP: 54.90.204.233
24-03-2019 20:40

OnLine

Odwiedza nas 109 gości oraz 0 użytkowników.

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 24 Marca

Cytat: „Daleko lepiej jest mieć jedno ziarnko jakiego dobra bez narażenia, niż sto z narażeniem zbawienia.”
Komentarz: Nikt rozsądny siebie nie gubi, aby drugiego ocalił; tak jak lekarz nie przyprawia sie o chorobę, aby drugiego uleczył. O własnem zbawieniu przedewszystkiem myśleć należy. Im skarb jest cenniejszy, z tem większem staraniem winien być przechowywany. Bo jaką da zamianę człowiek za duszę swoją; którą gdy na niebezpieczeństwo wystawia, tem samem dowodzi, że jej nie ceni, że o nią nie dba. Pomiędzy zyskami, których tak chciwie szukasz, siebie na pierwszem miejscu stawiaj. Gdy innych zachęcasz do pobożności, to nie zaniedbuj siebie i nie pozwól, aby inni pod twojem przewodnictwem od ciebie stali się świętszymi. Czemu tak o siebie nie stoisz? Piecza, która się zawsze odnosi do innych, należy do najgorszych. Pieczę o siebie winieneś nad wszystkie inne przekładać: rachunku o tobie, od ciebie zażądają. Marto! Marto! troszczysz się i frasujesz o wiele, a jednegoć potrzeba 1: zbawienie swoje jak możesz najpilniej ubezpieczaj.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony