E KANGBI MABE TI E- DZIELMY SIĘ WIARĄ.

Już po raz 8 rodziny naszej parafii odwiedzili Kolędnicy Misyjni.
Warto przypomnieć, że rozpoczynającemu się w 2004 roku Dziełu Kolędników Misyjnych w Starej Wsi, udzielił pasterskiego błogosławieństwa, Śp. JE Ksiądz Biskup Ignacy Tokarczuk, który spotkał się z pierwszymi grupami kolędniczymi, kierując słowo wdzięczności za ofiarność dziecięcych serc dla rówieśników z krajów misyjnych.
W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, podczas Mszy Świętej o godzinie 10.30, osiem grup kolędniczych zostało uroczyście posłanych przez księdza proboszcza, O. Jana Gruszkę SJ, by głosić radosną nowinę o narodzeniu Syna Bożego, a także wesprzeć materialnie dzieci Wietnamu.
Kolędnicy przyjmowani byli bardzo serdecznie, a domownicy oprócz ofiary składanej na misje obdarowywali ich słodkimi łakociami. W dowód wdzięczności otrzymywali pamiątkę kolędowania, Szopkę Betlejemską z wietnamskimi akcentami.
To symbol otwartości naszego serca i naszych domów na troski dzieci świata. Symbol serca „zamieszkanego”, w którym schronienie znalazła Święta Rodzina, a wraz z Nią - dzieci potrzebujące miłości.
Za zorganizowanie grupy odpowiedzialni byli przewodnicy grup misyjnych: Agnieszka Szmyd z kl. IIIa, Zuzia Śnieżek z kl. III a, Radek Zarzyka z kl. III b, Wiktor Data z kl. IIIb, Asia Gazda z kl.IVa, Wiktor Antoń z kl.IVa , Dominik Kucharski z kl. Vb, Gabrysia Gdula z kl. VIb.
Opiekę nad grupami sprawowały Siostry Służebniczki: s. Małgorzata Fryś, s. Małgorzata Jagodzińska, s.Justyna Smoleń, s.Iwona oraz Siostry Postulantki wraz z siostrą mistrzynią Marią Kulasik.

Fragment listu Małych Wietnamczyków:
Drodzy Przyjaciele z Polski!
Mam na imię Xuan. Piszę do Was w imieniu małych Wietnamczyków. Jak wszystkie dzieci na świecie, pragniemy mieć szczęśliwe, radosne, bezpieczne dzieciństwo. Niestety, mieszkamy w biednym kraju. Większość naszych rodzin jest bardzo uboga. Dlatego często jesteśmy głodne. Zamiast się uczyć i bawić, musimy pracować. Wiele dzieci to sieroty, których domem jest ulica. Tam muszą żebrać, szukają jedzenia i ubrań na śmietniskach. Często popełniają przestępstwa. Wiele dzieci choruje, ponieważ nie otrzymało niezbędnych szczepionek.
Moja rodzina jest biedna, ale jestem szczęśliwy, bo mam kochających rodziców. Wiem również, że kocha mnie Pan Bóg. Opowiada mi o Nim wieczorami mama. Nauczyła mnie modlitwy, którą codziennie odmawiamy. Robimy to bardzo cicho, żeby nikt spoza domu nie usłyszał słów, jakie zanosimy do naszego Ojca w niebie.
Pewnie zastanawiacie się, dlaczego? Gdyby ktoś usłyszał, że się modlimy, moglibyśmy trafić do więzienia albo mogliby nas nawet zabić. W Wietnamie misjonarze muszą się ukrywać, bo ich działalność jest oficjalnie zabroniona. Chrześcijanie za swoją wiarę są prześladowani.

Drodzy Przyjaciele!
Chcieliśmy Wam opowiedzieć o naszej sytuacji. Mamy nadzieję, że z Bożą pomocą nasz los się odmieni. Wierzymy, że ludzie o dobrych, wrażliwych sercach pomogą nam.
Pozdrawiamy serdecznie – dzieci z Wietnamu.

Zebrane ofiary zostały przekazane dla dzieci z Wietnamu, za pośrednictwem Sekretariatu Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci w Warszawie.

Wszystkim, którzy otwarli swe serca dla dzieci z krajów misyjnych: małym misjonarzom, opiekunom, rodzinom naszej Parafii niech Bóg hojnie wynagrodzi i udzieli wszelkich łask w rozpoczynającym się Nowym Roku 2013.

Kolędnicy Misyjni 2012 r.


1. Zuzana Śnieżek 2. Krzysztof Łobodziński
3. Miłosz Kiełkowicz 4. Michał Pietrasz
5. Julia Kufel 6. Sylwester Piecuch
7. Paweł Ruchlewicz 8. Dominik Antołek
9. Agnieszka Szmyd 10. Wiktor Data
11. Marcin Kucharski 12. Dawid Potoczny
13. Patrycja Bok 14. Amelia Kucharska
15. Klaudia Sabik 16. Radek Zarzyka
17. Martyna Barańska 18. Patrycja Dydek
19. Szymon Szelast 20. Bartłomiej Leń
21. Michał Słowik 22. Filip Supel
23. Wiktor Antoń 24. Martyna Czech
25. Arkadiusz Piwowar 26. Joanna Gazda
27. Gabriela Skotnicka 28. Martyna Cupak
29. Dominik Kucharski 30. Julia Skarbek
31. Daniel Dąbrowski 32. Sebastian Sabik
33. Hubert Kielkowicz 34. Jakub Podulka
35. Gabriela Gdula 36. Julia Sabik
37. Damian Siuciak 38. Natalia Sabik
39. Jakub Dereń 40. Sara Antołek

Zobacz fotografie -> Galeria obrazów