Wydarzenia

     W dniach 16-18 marca br. w Ośrodku Rekolekcyjno-Wypoczynkowym w Zboiskach, trwały warsztaty muzyczne dla Dziewczęcej Służby Maryjnej i Małych Pomocników Niepokalanej. Odbyły się one pod kierunkiem s. Małgorzaty Fryś, która prowadzi dziecięcą scholę w naszej parafii. W spotkaniu wzięło udział 16 dziewcząt. Miłą niespodzianką były odwiedziny naszego Ojca Proboszcza Kazimierza Farona i Ojca Rektora Wiesława Farona.
    Łącząc modlitwę z nauką śpiewu i rekreacją, dziękowałyśmy Panu Bogu za wspólnie spędzony czas.

s. Agata Krok                

 

  Zobacz zdjęcia: Galeria -->>

W Niedzielę Palmową, 25 marca, odbyła się tradycyjna już Droga Krzyżowa. Przeszliśmy trasą w kierunku Orzechówki - do kapliczki na Skokówce.
Po bardzo zimnych dniach i opadach śniegu ociepliło się i w sprzyjających warunkach przeżywaliśmy Mękę Pańską.
W Galerii nieco zdjęć.Więcej zdjęć --> zobacz Galeria obrazów


W dniach od 30 stycznia do 4 lutego br., w Przemyślu spotkała się Diakonia Muzyczna Archidiecezji Przemyskiej.
Odbyła się zimowa edycja warsztatów formacyjno-muzycznych. Wzięły w niej udział dwie przedstawicielki Dziewczęcej Służby Maryjnej z naszej parafii.     Uczestnicy (około 120 osób) każdego dnia gromadzili się na wspólnej Eucharystii. 1 lutego Mszy św. przewodniczył ks. bp Stanisław Jamrozek. Dzień wcześniej była możliwość przystąpienia do sakramentu pojednania. Z tego spotkania z miłosiernym Bogiem skorzystało wielu młodych ludzi.
     Każdy dzień wypełniony był kilkugodzinnymi zajęciami wokalno-muzycznymi, które prowadziła p. dr Monika Brewczak. Diakonia Muzyczna przygotowywała repertuar na Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej, które w tym roku odbędzie się w Radymnie, w dniach 23-25 marca. Podczas SMAP-u Diakonia Muzyczna podejmie posługę ewangelizacyjną. Młodzież utrwalała również pieśni patriotyczne (w związku z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości) oraz te, które poświęcone są Sługom Bożym - rodzinie Ulmów z Markowej. Coraz bliżej jest beatyfikacja tych, którzy z rąk niemieckich żandarmów zginęli za to, że w swym domu udzielili schronienia Żydom.
     Również dwa wieczory wprowadziły młodych naszej archidiecezji w piękne klimaty - zarówno pogodny wieczór z wodzirejem - w czwartek, jak i adoracja krzyża w piątek.
Uwieńczeniem zimowej edycji warsztatów, był udział w Eucharystii sprawowanej w Archikatedrze pod przewodnictwem Ks. Abpa Adama Szala i włączenie się w liturgię poprzez śpiew.

s. Agata Krok
W piątki  Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17:00. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o 18:30.

 

DROGA KRZYŻOWA w piątki o 18:30

 

16 lutego    Akcja Katolicka

23 lutego    Kościół Domowy

2 marca    Magis

9 marca    Caritas

16 marca     Akcja Katolicka

23 marca    Magis

30 marca    Kościół Domowy

Zapraszamy.

Początek strony