Wydarzenia

23 grudnia 2012 r., w naszej parafii odbyła się wielka uroczystość. Do grona lektorów zostało przyjętych 4 ministrantów. Przez pół roku nowi lektorzy odbyli intensywny kurs pod okiem br. Mateusza Pęksy SJ. Przyszli lektorzy uczyli się m.in. jak dobrze czytać, jaki powinien być lektor, co dzisiaj znaczy świadome przeżywanie wiary.
Obrzędowi przyjęcia przewodniczył Ojciec Proboszcz Jan Gruszka SJ. Nowo przyjęci lektorzy podczas Mszy św. wykonywali wszystkie posługi.
 
Nowi lektorzy to:
1. Duplaga Hubert
2. Gołąb Sebastian
3. Rachwał Dawid
4. Tomoń Lucjan
 
Więcej zdjęć -> zobacz Galeria obrazów

W Wigilię Zesłania Ducha Świetego, 26 maja 2012 r., nasz parafianin Bartłomiej Data, - przez włożenie rąk ks. Arcybiskupa Józefa Michalika - otrzymał święcenia prezbiteratu.
Następnego dnia, 4. czerwca br., w Uroczystość Zesłania Ducha Św., odbyła się w parafii starowiejskiej podniosła uroczystość - prymicje.


W dniach 22 i 23 marca 2011 r. w naszej Parafii odbyła sie Wizytacja Kanoniczna. Wizytacji dokonał J. Eksc. ks. Bp. Adam Szal.

Wizytacja biskupia w diecezji jest czynnością apostolską. Ukazuje ona, że Biskup jest fundamentem i znakiem jedności Kościoła diecezjalnego. Wizytacja stanowi także okazję do pogłębienia kontaktów z duszpasterzami i wiernymi oraz różnymi wspólnotami modlitewnymi i apostolskimi, działającymi w parafii. Kanoniczna wizytacja pasterska odbywa się w każdej parafii co 5 lat.Zobacz zdjęcia --> Galeria zdjęć
Początek strony