Wydarzenia

Prawie wszyscy uczniowie klas III, wraz ze swymi rodzicami, uczestniczyli w pielgrzymce do Dębowca. W sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej, dziekowaliśmy Panu Bogu za dar I Komunii Świętej. W Jej dłoniach złożyliśmy nasze intencje.
Po Mszy Świętej obejrzeliśmy film, zachęcający do uczestnictwa w Saletyńskim Spotkaniu Dzieci w Kobylance. Wysłuchaliśmy również historii objawienia Matki Bożej w La Salette i zapoznaliśmy się z Jej orędziem.
Następnie udaliśmy się do pstrągowni w Foluszu na posiłek. Jednak deszcz i zimno uniemożliwiło nam realizację dalszych planów – rozgrywek sportowych. Tę część programu, przenieśliśmy na inny termin – już pod starowiejskim niebem.    

więcej obrazów zobacz-->>

Przyjęcie Małych Pomocników Niepokalanej i Dziewczęcej Służby Maryjnej

Podczas Mszy św. niektóre z dziewcząt zostały przyjęte do Małych Pomocniczek Niepokalanej i Dziewczęcej Służby Maryjnej. W obydwóch tych wspólnotach, realizują swój program formacyjny i pogłębiają swoją więź z Bogiem i Maryją.

więcej zdjęć zobacz galeria-->>

Jedną z głównych idei, którą kieruje się Wspólnota MAGIS jest ciągłe rozwijanie swoich umiejętności. Dlatego od 28 kwietnia do 1 maja, w Nowym Sączu, zostały zorganizowane warsztaty muzyczne dla naszej wspólnoty, w których wzięły udział 22 osoby. Warsztaty były prowadzone przez panią Aleksandrę Świderek-Żakiewicz, nauczycielkę śpiewu i emisji głosu. Razem z nią, nie tylko uczyliśmy się nowych piosenek, ale także, poprzez wiele różnych ćwiczeń, doskonaliliśmy nasz śpiew. Uczestniczyliśmy także w codziennej Eucharystii i aktywnie spędzaliśmy wolny czas. Wróciliśmy do Starej Wsi bogatsi w nową wiedzę i energię, dzięki której będziemy chwalić Boga z jeszcze większą mocą!

Julia                      

 

zobacz więcej ->>Galeria Obrazów

Szczytowe przeżycia całego Roku Kościelnego. Wydarzenia Męki, śmierci i zmartwychwstania.

Tak Bóg umiłował świat.


więcej zdjęć z Triduum Paschalnego

zobacz ->> Galeria Obrazów


 

Początek strony