Wydarzenia

    26 XII 2018 r. w święto św. Szczepana pierwszego męczennika, w naszej parafii odbyło się posłanie kolędników misyjnych. Podczas Mszy św. o godz. 10.30 modliliśmy się szczególnie za dzieci z Madagaskaru, którym kolędnicy misyjni pospieszyli z pomocą.
    Po Komunii św. nastąpił obrzęd posłania, którego dokonał nasz Ojciec Proboszcz Kazimierz Faron. Uczniowie podzieleni zostali na cztery grupy. Pod opieką sióstr i rodziców kolędowali 27 i 28 XII 2018 r. W domach naszych parafian zostawiali piękne pamiątki i głosili taką oto wieść:

1. Wędrujemy wszyscy
z radosną nowiną,
przychodzimy do Was
dziś z Bożą Dzieciną.

2. Cały świat odkupić
nasz Zbawiciel przyszedł
i z miłością swoją
do ludzi już wyszedł.

3. Trzeba aby wszyscy
o tym usłyszeli,
wiarę w swoich sercach
na zawsze już mieli.

4. I o naszych braciach
na Madagaskarze,
dziś miłość bliźniego
pamiętać nam każe.

5. I za Wasze wsparcie
dla nich dziękujemy,
w ich imieniu wdzięczność
Wam przekazujemy.

s. Agata Krokzobacz zdjęcia: galeria-->>
   11 listopada br. po sumie,  odbył się montaż  słowno-muzyczny, przygotowany przez Dziewczęcą Służbę Maryjną i Małych Pomocników Niepokalanej.
    Włączając się w ogólnopolską akcję, punktualnie o godz. 12.00 i w naszej bazylice rozległo się bicie dzwonów. Wszyscy zgromadzeni w świątyni odśpiewali Hymn Polski.
    Podczas Mszy św. w procesję z darami włączyły się dzieci z Przedszkola Samorządowego im. św. Jana Pawła II i Przedszkola Sióstr Służebniczek im. sł. Bożej s. Leonii Nastał.


więcej zdjęć w galerii-->>
W niedzielę 28 października br., w naszej parafii, po sumie odbyła się parada świętych. Dzieci miały być przebrane za polskich świętych i błogosławionych. Wprawdzie pojawiły się wśród nas święte innej narodowości, ale większość dzieci miała odpowiednie stroje.
Gratulujemy dzieciom i ich rodzicom, którzy włożyli wiele trudu, by osobiście przygotować stroje na tę uroczystość. Dziękując Panu Bogu za naszych świętych opiekunów, nadal prośmy o ich wstawiennictwo za nami.
 
   Więcej zdjęć zobacz w galerii-->>
21 października br. wraz z całym Kościołem przeżywaliśmy Niedzielę Misyjną. Rozpoczęła ona Tydzień Misyjny, przeżywany w tym roku pod hasłem: "Pełni ducha i posłani". Otaczaliśmy modlitwą misjonarzy i tych, wśród których głoszą Ewangelię, którym pomagają. Ich piękną a jednocześnie trudną i ofiarną posługę, wspieraliśmy również materialnie.

Początek strony