Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 10.30 złoty jubileusz kapłaństwa i 60-lecie życia zakonnego  świętuje O. Marian Kępka. Otoczmy Solenizanta naszą modlitwą przez wstawiennictwo Starowiejskiej Pani Miłosierdzia.

2. O godz. 13.00 zostanie odprawiona Msza Św. przez Ks. Marka Mielcarka z okazji 45-lecia małżeństwa Jego Rodziców.  Dodatkowa Msza Św. dla grup duszpasterskich o godz. 15.00.   Eucharystia wieczorna dzisiaj o 17:00.
Przez wakacje nieszporów nie będzie.

3. Jutro, wspomnienie NMP z Góry Karmel. Wieczorem Msza św. w intencji papieża Benedykta XVI. W imieniu parafii dar modlitwy i Komunii św. ofiaruje rejon z numerów od 101 do 150.

4. We wtorek zapraszamy na nowennę w intencji próśb i podziękowań za otrzymane łaski przez wstawiennictwo Matki Bożej Miłosierdzia.

5. W czwartek o 17:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego a po niej Msza św.; w której szczególnie polecamy sprawę powołań z naszej parafii.

6. W piątek, po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Parafialnej i parafialnej Caritas w sali obok furty.

7. Od przyszłej niedzieli, kazaniami podejmującymi nauczanie bł. Jana Pawła II, rozpoczniemy przygotowanie do peregrynacji Krzyża Wielkopiątkowego w naszej parafii. Samo nawiedzenie rozpocznie się u nas w niedzielę 30 września i zakończy
w poniedziałek 1 października. Dalsze szczegóły przygotowania zostaną podane w najbliższym czasie.

8. Mamy sponsora na wykonanie tablicy pamiątkowej ku czci Kard. Stefana Wyszyńskiego w 40-tą Rocznicę Powtórnej Koronacji obrazu MB Miłosierdzia. Sponsorem jest firma ELAN, której bardzo dziękujemy za życzliwość i okazane wsparcie.

9. Nasza orkiestra parafialna, zespół folklorystyczny „Bliźnianie” i piłkarze Zespołu Szkół w Starej Wsi,  reprezentowali nas na święcie partnerskiej Gminy Drienica, na Słowacji. Orkiestra i zespół „Bliźnianie” dali świetne koncerty, zaś nasi piłkarze wygrali turniej piłkarski. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie Starej Wsi!  

10. W niedzielę 5 sierpnia, Mszą św. o godzinie 13.00, rozpocznie się „JEZUICKI FESTYN RODZINNY”.  W tym roku, w spotkaniu będą uczestniczyć zespoły ze Słowacji. Festyn będzie w naszym ogrodzie. Zapraszamy całe rodziny, koniecznie z dziećmi i wnukami. Szczegóły można znaleźć na plakatach, naszych stronach internetowych oraz usłyszeć w Radio Rzeszów, które jest patronem medialnym. Impreza jest całkowicie bezalkoholowa!

11. Grupa wolontariuszy z Akademii Ignatianum w Krakowie pomaga w pracy duszpasterskiej i w organizowaniu obozów dla dzieci i młodzieży w Kirgizji. Jak każdy projekt, taki ten, to także koszta. Ofiary na ten cel, będą zbierane do puszek, w przyszłą niedzielę po Mszach św.

12. Zachęcamy do pogłębiania wiary poprzez lekturę prasy katolickiej, która jest dostępna na stoliku pod chórem.

13. Dziękujemy rejonowi za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.  Na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 571-580.

14. Różaniec św. odśpiewają Róże:

- 2 Pani Stanisławy Dydek  
- 3 Pani Zofii Maź  
- 4 Mariana Dydka

1. Trwają wakacje. Wykorzystajmy ten czas na odnowienie sił fizycznych oraz na pogłębienie naszej wiary. Niech na szlakach naszych wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń, gdzie w każdą niedzielę czeka na nas Chrystus.

2. Dziś liturgiczne wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera, patrona Archidiecezji Przemyskiej. Zachęcamy wiernych do modlitwy w intencji naszej Archidiecezji.

3. Tak, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, taca jest przeznaczona na potrzeby naszej Bazyliki. Bardzo dziękujemy za złożone ofiary. Wieczorna Eucharystia o 17:00. Przez wakacje nieszporów nie będzie.

4. We wtorek zapraszamy na nowennę w intencji próśb i podziękowań za otrzymane łaski przez wstawiennictwo Matki Bożej Miłosierdzia.

5. W środę 11 lipca – święto św. Benedykta, patrona Europy.

6. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 10.30 O. Marian Kępka odchodzić będzie jubileusz 50-lecia kapłaństwa i 60-lecia życia zakonnego. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia z Jubilatem oraz do modlitwy w Jego intencji.

7. Także w przyszłą niedzielę o godz. 13.00 zostanie odprawiona Msza Św. przez Ks. Marka Mielcarka z okazji 45-lecia małżeństwa Jego Rodziców.  Dodatkowa Msza Św. dla grup duszpasterskich o godz. 15.00. 

8. W zakrystii można nabyć film z wyjazdu o. Tomasza Nogaja do Południowego Sudanu. Dobrowolne ofiary zostaną przekazane na Misje.

9. Kręgi Rodzin i Grupa Modląca się o trzeźwość „NADZIEJA” organizuje jednodniową pielgrzymkę do Częstochowy, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Łagiewnik w dniu 14 lipca 2012 r. Koszt pielgrzymki 70 zł. Dane kontaktowe na tablicy ogłoszeń.
     Przy zapisie potrzebny jest numer PESEL. Zapisy u Anny i Mariana Rzepka ,
     Przysietnica 214. Nr. tel:13/434 90 09, 601 326 277


10.  Nasi ministranci i Maryjki przebywają na zasłużonym odpoczynku wakacyjnym.
 Pamiętajmy o nich w naszej codziennej modlitwie, polecając ich bezpieczeństwo i wypoczynek Dobremu Bogu.

11. Jeśli są osoby, które mogą przyjąć warsztatowiczów na nocleg podczas Ignacjańskich Dni Młodzieży, prosimy o kontakt w tej sprawie z O. Wikariuszem (505 754 382). Potrzebujemy jeszcze nocleg dla 10 dorosłych osób w terminie 26 lipca do 1 sierpnia.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest na stoliku pod chórem.

13. Dziękujemy rejonowi za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.  Na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 561 do 570.

14. Różaniec św. odśpiewają Róże: - 30 Pani Krystyny Błahut
-   1 Pani Teresy Bulewicz
-   3 Pana Mariana Żmuda

1. W ostatni piątek zakończył się rok szkolny. Nauczycielom i katechetom dziękujemy za trud pracy włożony w kształcenie młodego pokolenia. Szczególne podziękowania kierujemy do Ks. Tomasza Nogaja – za pracę z młodzieżą, szczególnie z Magisem, do Siostry Iwony – za katechezę dzieci i pracę z Maryjkami i do ks. Damiana Pawlika - za katechizację w szkole i pracę z ministrantami.

2. Nasze Maryjki i ministranci wczoraj wyjechali na zasłużony odpoczynek wakacyjny. Pamiętajmy o nich w naszej codziennej modlitwie przed Panem Bogiem, polecając ich bezpieczeństwo i wypoczynek Dobremu Bogu.

3. W ostatnim tygodniu  odbył się II konkurs piosenki religijnej w Brzozowie. Oliwia Mielcarek lat 7 najmłodsza z nagrodzonych  zdobyła jedno z 5 wyróżnień, zaś jej starsza siostra Aleksandra Mielcarek zdobyła nagrodę proboszcza parafii Humniska, jedną z trzech nagród głównych. Cieszymy się i gratulujemy zwycięstw. 

4. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca i z tej racji po sumie wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja rejonami. Nieszpory o 16:30 i wieczorna Msza św. o 17:00

5. We wtorek zapraszamy na nowennę w intencji próśb i podziękowań za otrzymane łaski przez wstawiennictwo Matki Bożej Miłosierdzia.

6. W tym tygodniu przypada również Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca.
- W Pierwszy Piątek:
- do południa nawiedzenie chorych po obu stronach parafii.
- o 6:00 Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa z litanią i aktem wynagrodzenia
- o 18:30 Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa z litanią i aktem wynagrodzenia
- spowiadamy pół godziny przed Mszą Św.                                         
- W Pierwszą Sobotę  Msza św. o Niepokalanym Sercu N.M.P. z aktem wynagrodzenia i litanią o 6:00 rano.

7. W sobotę, 7 lipca, Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20:00 i Msza św. o 21:00.

8. W najbliższą niedzielę taca zostanie przeznaczona na potrzeby naszej Bazyliki.

9. Dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń w Starej Wsi za ofiary złożone na tablicę upamiętniającą Kard. Stefana Wyszyńskiego z okazji 40-lecia Rekoronacji obrazu M.B.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest na stoliku pod chórem.

11. Dziękujemy rejonowi za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.  Na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 551 do 560.

12. Różaniec św. odśpiewają Róże:

- 28 Pani Haliny Tympalskiej
- 29 Pani Weroniki Olejarskiej
-   2 Pana Mariana Skarbka

1. Dzisiaj przypada UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA św. JANA CHRZCICIELA. Nabożeństwo czerwcowe dziś o 16.30 i wieczorna Msza św. o godz. 17.00.

2. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i uświetnienia Uroczystości Serca Pana Jezusa. Dziękujemy szczególnie Panu Organiście i Orkiestrze Parafialnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, dzieciom sypiącym kwiaty, Maryjkom, dzieciom 1-szo komunijnym i ministrantom. Siostrze Grażynie i Panu kościelnemu dziękujemy za ustrojenie i przygotowanie kościoła.

3. Dzisiaj w naszej parafii zbiórka do puszek na rzecz fundacji „w trosce o życie”, która zajmuje się pomocą dla osób przewlekle i nieuleczalnie chorych po domach. Zachęcamy do wsparcia tej niezwykle cennej i potrzebnej inicjatywy.

4. Jutro, czyli w poniedziałek, spotkanie rodziców naszych ministrantów i lektorów po Mszy św. wieczornej około godz.: 19:00. Serdecznie zapraszamy.

5. We wtorek zapraszamy czcicieli Matki Miłosierdzia na nowennę w intencji próśb i podziękowań za otrzymane łaski.

6. W czwartek o godz. 18:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św., w intencji powołań z naszej parafii.

7. W piątek 29 czerwca – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św. W tym dniu  w naszej Bazylice będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00 i 17.00. Nabożeństwo czerwcowe o 16.30. Taca będzie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. Mamy już sponsorów na wykonanie nisz dla relikwii bł. Jana Pawła II i na pokrycie kosztów szycia i haftu ornatu MB Starowiejskiej.  Są to dwie starowiejskie rodziny, które chcą pozostać anonimowe. Za ten gest pomocy i solidarności składamy im serdeczne „Bóg zapłać”! Pozostaje nam jeszcze tablica pamiątkowa ku czci Prymasa Tysiąclecia. 

9. Ukazał się już film z wyjazdu o. Tomasza Nogaja do Południowego Sudanu. Przed kościołem młodzież ze wspólnoty MAGIS zajmie się dystrybucją filmu po Mszach św. dzisiaj (24 VI) oraz w przyszłą niedzielę. Później film będzie do nabycia w zakrystii. Dobrowolne ofiary zostaną przekazane na misje.

10. Sklepik parafialny czynny w niedziele po każdej Mszy świętej przedpołudniowej.

11. Dziękujemy rejonowi za posprzątanie Bazyliki i placu kościelnego. Na bieżący tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 541 do 550.

12. Różaniec św. odśpiewają Róże:

- 26 Pani Zofii Żmuda
- 27 Pani Stanisławy Szelast
-   1 Pana Józefa Czecha 
Początek strony