Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiaj przypada 21 niedziela zwykła, IV niedziela miesiąca i Uroczystość NMP Częstochowskiej. Po Mszach św. odnowienie Aktu Zawierzenia Narodu.

2. Wczoraj nasi nowicjusze z drugiego roku złożyli wieczyste śluby zakonne. Za kilka dni wyjeżdżają na studia filozoficzne do Krakowa. W tym tygodniu przybyło także pięciu kandydatów do naszego nowicjatu. Zarówno wyjeżdżającym nowicjuszom po ślubach zakonnych jak i kandydatom życzymy wielu łask Bożych.

3. Nowy Rok Szkolny rozpocznie się w poniedziałek 3 września. Msza św. dla Zespołu Szkół i Przedszkoli będzie o godz. 9:00. Serdecznie zapraszamy Dyrekcje, Nauczycieli i pracowników obu szkół jak również Rodziców, dzieci i młodzież do modlitwy o potrzebne łaski.

4. Wieczorem we wtorek zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Miłosierdzia oraz na Eucharystię o 18:30. 

5. W czwartek o 18:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. w której będziemy modlić się o powołania z naszej parafii.

6. W najbliższą  Pierwszą Sobotę m-ca  Msza św. o Niepokalanym Sercu N.M.P. z aktem wynagrodzenia i litanią o 6:00 rano. Po południu ok. godz 17:30 witamy pielgrzymów z TYCZYNA. Wieczorem Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20:00 i Msza św. o 21:00.

7. Również w sobotę 1-go września imieniny obchodzi O. Bronisław Mokrzycki.
Niech dar modlitwy będzie wyrazem naszych najlepszych życzeń dla Solenizanta.

8. Przyszła niedziela 2 września jest I-szą niedzielą miesiąca. Po Sumie adoracja rejonami do nieszporów – do godz. 16:30. Wieczorna Eucharystia o 17:00. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

9. Pierwsze powakacyjne spotkanie MARYJEK - Dziewczęcej Służby Maryi odbędzie się w sobotę 1.09. o godz. 10.00 w salce w klasztorze.

10. Spotkanie rodziców dzieci rocznicowych odbędzie się w szkole w czwartek 6 września o godz. 19:30.

11. Serdeczne zapraszamy chłopców po I-szej komunii św., którzy chcieliby  służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu, aby przyszli pod kościół w piątek 7 i 14 września na godz.17.00. Zapraszamy również starszych chłopców, którzy chcieliby być  ministrantami. Rodziców i dziadków prosimy, aby zachęcali swoich synów i wnuków do tej, jakże zaszczytnej służby.

12. W dniach od 18 do 24 września 2012 organizujemy pielgrzymkę do Medjugorie. Informacje na ten temat są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest na stoliku pod chórem, jak również zapraszamy do sklepiku, który jest otwarty w niedziele po Mszach świętych przedpołudniowych.

14.  Dziękujemy rejonowi za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.  Na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 631 do 640.

15.  Różaniec św. odśpiewają Róże:

15 Pani Heleny Rymarowicz
16  Pani Heleny Sobaś
13 Pana Tadeusza Sabik

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy, pomogli w przygotowaniu i sprawnym przebiegu uroczystości odpustowych w naszej parafii. Szczególnie dziękujemy policji, OSP Stara Wieś, Panu Organiście i orkiestrze parafialnej,  młodzieży z Ruchu Magis, ministrantom, Siostrze Grażynie i Panu Kościelnemu z Rodziną, Panu Zbyszkowi i Panu Edmundowi, Siostrom zakonnym, Akcji Katolickiej. Dziękujemy także serdecznie firmie DAR-MED. za medyczne wsparcie pielgrzymów.

2. Mszy Św. dla grup duszpasterskich o godz. 15:00, dzisiaj nie będzie.

3. We wtorek w godzinach od 13.00 do 16.00 osoby zgłoszone do programu pomocowego w ramach Caritas, proszone o są o odebranie drugiej partii żywności w świetlicy Domu Strażaka. Wieczorem tego samego dnia zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Miłosierdzia oraz na Eucharystię o 18:30. 

4. W czwartek o 18:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. w której będziemy modlić się o powołania z naszej parafii.

5. W piątek święto Św. Bartłomieja Apostoła.

6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej.

7. W dniach od 18 do 24 września 2012 r. organizujemy pielgrzymkę do Medjugorie. Informacje na ten temat są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest na stoliku pod chórem, jak również zapraszamy do sklepiku, który jest otwarty w niedziele po Mszach świętych dopołudniowych.

9.  Dziękujemy rejonowi za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.  Na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 621 do 630.

10.  Różaniec św. odśpiewają Róże:

13 Pani Marii Fiejdasz
14 Pani Weroniki Podulka
12 Pana Henryka Zaręby

1. Dzisiaj przypada 2-ga niedziela miesiąca. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej Bazyliki.

2. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy, w ubiegłą niedzielę, aktywnie włączyli się w przygotowanie i przebieg festynu rodzinnego. Szczególnie dziękujemy firmie Fresch i wszystkim, którzy pod tym szyldem ofiarnie działali, Starowiejskiemu Kołu Gospodyń. Za świetny program patriotyczny dziękujemy Pani Halinie Błaż, Panu Organiście, orkiestrze parafialnej oraz młodzieży z Ruchu Magis. Dziękujemy Radzie Parafialnej, Parafialnej Caritas, Kręgom Kościoła Domowego i Akcji Katolickiej. Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz tym wszystkim, którzy na różnych odcinkach, często mało przyjemnych, czuwali i pomagali dla dobra naszych rodzin, dzieci i dla odnowy naszego Sanktuarium. „Bóg zapłać”!

3. W poniedziałek rozpoczynamy przygotowanie do odpustu, które poprowadzi ks. Prałat Zbigniew Suchy, Redaktor Naczelny Przemyskiej Niedzieli. O 18.30 Msza św. z kazaniem. O godz. 20.30 film dokumentalny z Rekoronacji Obrazu MB z roku 1972  i o godz. 21.00 Apel Maryjny.  

4. We wtorek wspomnienie Św. Maksymiliana Kolbego. Wieczorem tego samego dnia  WIGILIA UROCZYSTOŚCI WNIEBOWZIĘCIA NMP.
O godz. 17.30 Koncert wokalno-muzyczny w wykonaniu Szymona Strzebońskiego i Macieja Wesołowskiego.  
O 18.30 Msza św. z nieszporami i kazaniem.
O godz. 20.15 recital zespołu „MAGIS”.
O 21.00 Apel Maryjny, procesja z obrazem Matki Bożej i ze świecami. Obraz poniosą stany.
O godz. 22.00 film „Szukałem Was”. Na procesję, prosimy wiernych, o przyniesienie świec.

5. W środę, UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP i odpust w naszej parafii.
Sumie odpustowej o godz. 11:00 przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi Ks. Arcybiskup Józef Michalik, Metropolita Przemyski i Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
Z racji odpustu w naszej świątyni można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Msze św. w Uroczystość będą sprawowane w następującym porządku: do południa o godz. 6:00; 7:30, 9:00 i 11:00, a po południu o 17:00. Po każdej Mszy św. nastąpi poświęcenie ziół, kwiatów i dewocjonaliów.
Podczas odpustu kapłani będą spowiadać w kościele, a przy dobrej pogodzie także na placu kościelnym. W związku z uroczystą sumą i procesją zapraszamy orkiestrę parafialną, dzieci do sypania kwiatów, ministrantów, młodzież Ruchu MAGIS oraz Straż Pożarną do niesienia feretronów i baldachimu. 

6. Punkt pierwszej pomocy reprezentowany przez DAR-MED z Brzozowa dyżurował  będzie przy furcie klasztornej od godz. 9:00. Dewocjonalia podczas odpustu można będzie nabywać w sklepiku przy kaplicy odpustowej. Msze św. będą przyjmowane przez naszych nowicjuszy w punktach oznaczonych tablicami informacyjnymi. W ogrodzie będzie czynny namiot, gdzie będzie można znaleźć coś dla ciała i ducha oraz nabyć „cegiełki starowiejskie”. Zapraszamy!

7. W czwartek o 18:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. w której będziemy modlić się o powołania z naszej parafii. Tego samego dnia wieczorem Msza św. w intencji papieża Benedykta XVI. W imieniu parafii dar modlitwy i Komunii św. ofiaruje rejon
z numerów od 151 do 200. Msze święte z Rejonu Papieskiego, są wywieszone na tablicy ogłoszeń. /zobacz/

8. W tym roku Dar Dożynkowy w imieniu parafii przygotuje i złoży na ołtarzu rejon z numerów od 1 do 50.

9. Za tydzień, w III-cią niedzielę miesiąca, Mszy św. dla grup duszpasterskich o godz. 15:00, nie będzie.

10. Zostało odnowione wejście do Bazyliki, wstawione nowe dębowe ławki pod chórem oraz umocowana tablica ku czci Kard. Stefana Wyszyńskiego. Dziękujemy za wykonanie tych prac odpowiednio Panu Kościelnemu, Panu Edmundowi Zawadzkiemu oraz Panu Andrzejowi Sułkowskiemu i fundatorom tablicy.

11.  Dziękujemy rejonowi za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 611 do 620.

12.  Różaniec św. odśpiewają Róże:

11 Pani Marii Dytko
12 Pani Marii Nogaj
10 Pana Stanisława Lenia

1. Dzisiaj, Mszą św. o godzinie 13.00, rozpocznie się „JEZUICKI FESTYN RODZINNY”. W spotkaniu uczestniczą zespoły ze Słowacji. Impreza jest całkowicie bezalkoholowa! W związku z festynem adoracja dzisiaj jest odwołana.

2. We ubiegłą środę pożegnaliśmy młodzież z Jezuickich Duszpasterstw MAGIS z całej Polski. Parafianom serdecznie dziękujemy za gościnność i za przyjęcie na nocleg warsztatowców biorących udział w Ignacjańskich Dniach Młodzieży.

3. Miesiąc sierpień jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji od napojów alkoholowych. Warto tej praktyce nadać szczególną intencję, aby swoją ofiarą, wesprzeć kogoś drugiego.

4. Jutro święto Przemienienia Pańskiego. Odpust w Brzozowie.

5. We wtorek wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego, założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek. Z okazji święta składamy Siostrom Służebniczkom najlepsze życzenia i dziękujemy za ich posługę w Parafii i w Kolegium.

6. Także we wtorek wieczorem zapraszamy na nowennę w intencji próśb i podziękowań za otrzymane łaski przez wstawiennictwo Matki Bożej Miłosierdzia. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej w salce obok furty.

7. W czwartek święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), Patronki Europy.

8. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby Bazyliki.

9. Od dzisiaj w kaplicy Św. Andrzeja Boboli można obejrzeć wystawę na temat: „Ośrodki internowania Kard. Stefana Wyszyńskiego”. Zapraszamy po Mszach świętych do zobaczenia tej ciekawej i pouczającej wystawy.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest na stoliku pod chórem, jak również zapraszamy do sklepiku, który jest otwarty w niedziele po Mszach świętych dopołudniowych.

11. Dziękujemy rejonowi za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.  Na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 601 do 610.

12.  Różaniec św odśpiewają Róże:

-    9 Pani Bronisławy Fiejdasz
-  10 Pani  Heleny Boroń
-    9 Pana Tadeusza Bogackiego
Początek strony