Ogłoszenia parafialne

1. Dziś Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu. Naszą modlitwą obejmujemy pracowników mediów, zwłaszcza katolickich. Po południu, o godz. 15.00 dodatkowa Msza św. dla grup duszpasterskich.  Nieszpory o 16:30 i wieczorna Eucharystia o 17:00.

2. Jutro, czyli w poniedziałek, o godz. 19.30 w budynku szkoły spotkanie rodziców dzieci pierwszo-komunijnych. Zapraszamy na nie oboje rodziców.

3. We wtorek święto Św. Stanisława Kostki – Patrona Polski i młodzieży. Zapraszamy młodzież i dzieci, a szczególnie tych, którzy należą do wspólnoty Magis, Maryjki, ministrantów na wieczorną Mszę św. ku czci ich Patrona i ku czci MB Miłosierdzia. 

4. W tym dniu imieniny obchodzi O. Stanisław Owoc i Br. Stanisław Stec. Pamiętajmy o Solenizantach w naszej modlitwie.

5. W czwartek, o 18:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i o 18.30 Msza św.; w której będziemy modlić się o powołania z naszej parafii.

6. W piątek święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

PEREGRYNACJA KRZYŻA PAPIESKIEGO I RELIKWII BŁ. JANA PAWŁA II:  /zobacz/

7. Zbliża się Peregrynacja Krzyża Papieskiego i relikwii bł. Jana Pawła II w naszej parafii. Na stoliku pod chórem jest specjalny folder, który prosimy zabrać do domu i zapoznać się z nim. Program ten jest też dostępny w gablocie parafialnej i na naszych stronach internetowych.

8. Zapraszamy już dzisiaj na samą uroczystość, która rozpocznie się 30 września, a zakończy 1 października oraz na rekolekcje, które nas do tego wydarzenia przygotują. Sama uroczystość nawiedzenia winna być podniosła i piękna, dlatego zapraszamy na nią orkiestrę parafialną, Ochotniczą Straż Pożarną, grupy duszpasterskie, Maryjki, ministrantów i wszystkich parafian. Będzie także specjalna Msza Św. dla dzieci i młodzieży oraz dla chorych. Niech nie będzie pośród nas nikogo, kto przejdzie obojętnie obok tego wydarzenia. Nie zmarnujmy danej nam szansy! 

9. Wiernych prosimy, żeby tak na powitanie, jak i na pożegnanie, przynieśli ze sobą krzyże. W piątek, 28 września, po Mszy św. wieczornej będzie Droga Krzyżowa na terenie parafii. Prosimy przynieść na nią świece lub znicze. Kto nie ma, tak krzyże, jak i znicze, może nabyć w naszym sklepiku parafialnym.

10.  Zespół muzyczny działający przy naszej parafii zaprasza chętnych do zaangażowania się w jego działalność. Planowane są warsztaty, wyjazdy i koncerty. Osoby w wieku od 16 do 25 roku życia zapraszamy na próbę, która odbędzie się w niedzielę 7  października o godz. 16.00 w Centrum Stanisława Kostki.

11.  Msze św. składkowe z rejonu od Bliznego po Herbuta są wywieszone w gablocie parafialnej. /zobacz/

12. Zachęcamy do pogłębiania wiary poprzez czytanie prasy katolickiej, która jest na stoliku pod chórem. Zapraszamy do sklepiku parafialnego, który otwarty jest w niedziele po Mszach świętych dopołudniowych.

13.  W sobotę 22 września organizowana jest pielgrzymka róż różańcowych do MB w Wielkich Oczach. Wyjazd autobusem z dworca w Brzozowie o godz. 7.30. Chętnych prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.

14.  Dziękujemy rejonowi za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. 
Na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 691 do 700.

15.  Różaniec św. odśpiewają Róże:
            - 21 Pani Teresy Mutor
            - 23 Pani Janiny Duplaga
            - 16 Pana Kazimierza Mazia

1. „Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby naszej bazyliki.

2. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i sprawnego przebiegu uroczystości odpustowej. Dziękujemy S. Grażynie i Panu kościelnemu,   orkiestrze parafialnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, ministrantom i lektorom, Maryjkom, dzieciom  sypiącym kwiaty, siostrom zakonnym i nowicjuszom.

3. We wtorek wieczorem zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Miłosierdzia oraz na Eucharystię o 18:30.

4. W piątek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

5. W sobotę wspomnienie MB Bolesnej.

6. Bardzo serdeczne zapraszamy chłopców po 1-szej komunii św. którzy by chcieli służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu, aby przyszli pod kościół w sobotę, 22 września na godzinę 9:00. Również zapraszamy starszych chłopaków, którzy chcieliby być  ministrantami. Rodziców, dziadków prosimy, aby zachęcali swoich synów, wnuków do tej, jakże zaszczytnej służby.

7. Informujemy młodzież i dzieci iż w sobotę  (15 IX), rozpocznie się Triduum przed świętem św. Stanisława Kostki, który jest patronem Polski i młodzieży. Zapraszamy gorąco całą młodzież z naszej parafii, szczególnie tych, którzy należą do wspólnoty Magis, oraz Maryjki, ministrantów i wszystkie dzieci na wieczorne Msze św. i wspólną modlitwę po Mszach św. Głównym punktem naszych spotkań będzie wspólne wyjście na willę 15 września w sobotę. Tam o godz. 11:00 odprawimy Mszę św., a później młodzież weźmie udział w grach i zabawach integracyjnych. Po południu ognisko, grill i wspólne świętowanie. Zapisy u katechetów. Wymagana jest pisemna zgoda rodziców. Prosimy aby dzieci zostały przywiezione na godzinę 10:30 i odebrane przez rodziców samochodami ok. godz.17:00.

8. W niedzielę, 16.09.2012 r. przypada dzień modlitw w intencji Ojca Świętego. Dar modlitwy i Komunii św. ofiaruje w imieniu parafii rejon z numerów od  201 do 250. Terminy odprawienia Mszy świętych z rejonu są wywieszone w gablocie parafialnej. /zobacz/

9. W piątek, 14 września, po Mszy św. wieczornej, w salce kolo furty, spotkanie Rady Parafialnej i Parafialnej Caritas.

10. W sobotę 22 września organizowana jest pielgrzymka róż różańcowych do MB w Wielkich Oczach. Wyjazd autobusem z dworca w Brzozowie tego samego dnia, o godz. 7.30. Chętnych prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.

11. Dzisiaj, po Mszach św. są zbierane podpisy na rzecz przywrócenia lekcji historii w szkołach. Zachęcamy do poparcia tej cennej inicjatywy obywatelskiej.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest na stoliku pod chórem, jak również zapraszamy do sklepiku, który jest otwarty w niedziele po Mszach świętych dopołudniowych.

13.  Dziękujemy rejonowi za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. 
Na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 681 do 690.

14.  Różaniec św. odśpiewają Róże:

- 19 Pani Aleksandry Boroń 
- 20 Pani Zofii Zygmunt 
- 15 Pana Kazimierza Zygmunta

1. Gorąco witamy w naszej Bazylice pielgrzymów przybyłych do tronu naszej Matki Miłosierdzia. W sposób szczególny zaś pielgrzymów z Tyczyna, Hermanowej i Leckiej, którzy przybyli do Pani Miłosierdzia w tym roku już po raz 285!                 
 Naszym parafianom wyrażamy wdzięczność za okazaną gościnność.

2. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca i zarazem niedzielą adoracyjną. Po Sumie wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja rejonami do nieszporów – do godz. 16:30. Wieczorna Msza św. o godzinie 17:00.

3. Na skutek zmian dokonanych przez O. Prowincjała żegnamy w tych dniach O. Ministra Jana Zuba, któremu dziękujemy za posługę w Bazylice i w Kolegium, a witamy Ojca Zbigniewa Gubałę, który będzie nowym ministrem. Żegnamy także Nowicjuszy 2-go roku, którzy rozpoczynają studia filozoficzne w Krakowie, a witamy Kandydatów, którzy rozpoczynają w tym roku nowicjat w Starej Wsi. Wszystkim  życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Miłosierdzia.

4. Ofiary złożone na tacę z dzisiejszej niedzieli przeznaczone są na potrzeby Seminarium Arcchidiecezjalnego w Przemyślu, natomiast ofiary z przyszłej niedzieli będą przeznaczone na potrzeby naszej Bazyliki.

5. Nowy Rok Szkolny rozpocznie się w poniedziałek 3 września. Msza św. dla Zespołu Szkół i Przedszkoli będzie o godz. 9:00. Serdecznie zapraszamy Dyrekcje, Nauczycieli i pracowników obu szkół jak również Rodziców, dzieci i młodzież do modlitwy o potrzebne łaski.

6. Wieczorem we wtorek zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Miłosierdzia oraz na Eucharystię o 18:30. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej w salce koło furty. 

7. W czwartek o 18:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. w której będziemy modlić się o powołania z naszej parafii.

8. Także w czwartek, o godz. 19:30 spotkanie rodziców dzieci rocznicowych w budynku szkoły.

9. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca:

- do południa nawiedzenie chorych po obu stronach parafii.
- o 6:00 i 18:30 Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa z litanią i aktem wynagrodzenia
- Msza św. dla dzieci w pierwszy piątek o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy przedszkolaki i starsze dzieci. Spowiedź  dzieci od godz. 16:30.  OGŁOSZENIA ODPUSTOWE:


10.  Z okazji Uroczystości Narodzenia NMP, przypadającej 8-go września dar dożynkowy w imieniu parafii złoży na ołtarzu rejon z numerów: 1-50.

11. W sobotę 8 września Uroczystość Narodzenia NMP – Odpust Matki Bożej Siewnej Msze św. będą sprawowane o godz. 6:00, 7:30, 9:00 i 11:00, a po południu o godz. 17:00.  Uroczystej sumie odpustowej o godz. 11:00 przewodniczyć będzie Ks. Biskup Adam Szal. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja, na którą serdecznie zapraszamy czcicieli Matki Bożej i grupy działające na terenie naszej parafii: szczególnie orkiestrę parafialną, Ochotniczą Straż Pożarną, ministrantów i lektorów, dzieci do sypania kwiatków i wspólnoty zakonne. Strażaków prosimy o pomoc w utrzymaniu porządku w świątyni i na placu kościelnym oraz do niesienia baldachimu podczas procesji.

12. Także w sobotę 8-go września przybędą w pielgrzymce do naszej Pani Pracownicy Służby Zdrowia Archidiecezji Przemyskiej. W Eucharystii o godz. 11:00 wypraszać będą potrzebne łaski w swojej niełatwej misji.

13.  W przyszłą niedzielę o godz. 14:00 zostanie odprawiona Msza św. na Rozpoczęcie Roku Pracy Kościoła Domowego Rejonu Brzozów.

14. Serdecznie zapraszamy chłopców po 1-szej Komunii św. którzy chcieliby być ministrantami i służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu, aby przyszli pod kościół w piątek 7 i 14 września na godz.17.00. Zapraszamy także starszych chłopców, którzy chcieliby być  ministrantami. Rodziców i Dziadków prosimy, aby zachęcali swoich synów i wnuków do tej, jakże zaszczytnej służby.

15. Od najbliższego piątku wspólnota MAGIS rozpoczyna nowy rok formacyjny. Zapraszamy nowych uczestników z klas drugich gimnazjum aby przyszli pod furtę w najbliższy piątek na godzinę 18:15.

16.  Są jeszcze wolne miejsca dla chętnych na pielgrzymkę do Medjugorie. Bliższe informacje na ten temat są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest na stoliku pod chórem, jak również zapraszamy do sklepiku, który jest otwarty w niedziele po Mszach świętych przedpołudniowych.

18.  Dziękujemy rejonowi za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.  Na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 646 do 680. W związku ze Mszą św. na rozpoczęcie roku szkolnego, sprzątanie kościoła jutro rozpocznie się o godz. 10:00. W związku z odpustem sprzątanie będzie w piątek o godz. 8:00.

19.  Różaniec św. odśpiewają Róże:
17 Pani  Zofii Cyran
18 Pani Heleny Dydek
14 Pana Stanisława Dydka

1. Dzisiaj przypada 21 niedziela zwykła, IV niedziela miesiąca i Uroczystość NMP Częstochowskiej. Po Mszach św. odnowienie Aktu Zawierzenia Narodu.

2. Wczoraj nasi nowicjusze z drugiego roku złożyli wieczyste śluby zakonne. Za kilka dni wyjeżdżają na studia filozoficzne do Krakowa. W tym tygodniu przybyło także pięciu kandydatów do naszego nowicjatu. Zarówno wyjeżdżającym nowicjuszom po ślubach zakonnych jak i kandydatom życzymy wielu łask Bożych.

3. Nowy Rok Szkolny rozpocznie się w poniedziałek 3 września. Msza św. dla Zespołu Szkół i Przedszkoli będzie o godz. 9:00. Serdecznie zapraszamy Dyrekcje, Nauczycieli i pracowników obu szkół jak również Rodziców, dzieci i młodzież do modlitwy o potrzebne łaski.

4. Wieczorem we wtorek zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Miłosierdzia oraz na Eucharystię o 18:30. 

5. W czwartek o 18:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. w której będziemy modlić się o powołania z naszej parafii.

6. W najbliższą  Pierwszą Sobotę m-ca  Msza św. o Niepokalanym Sercu N.M.P. z aktem wynagrodzenia i litanią o 6:00 rano. Po południu ok. godz 17:30 witamy pielgrzymów z TYCZYNA. Wieczorem Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20:00 i Msza św. o 21:00.

7. Również w sobotę 1-go września imieniny obchodzi O. Bronisław Mokrzycki.
Niech dar modlitwy będzie wyrazem naszych najlepszych życzeń dla Solenizanta.

8. Przyszła niedziela 2 września jest I-szą niedzielą miesiąca. Po Sumie adoracja rejonami do nieszporów – do godz. 16:30. Wieczorna Eucharystia o 17:00. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

9. Pierwsze powakacyjne spotkanie MARYJEK - Dziewczęcej Służby Maryi odbędzie się w sobotę 1.09. o godz. 10.00 w salce w klasztorze.

10. Spotkanie rodziców dzieci rocznicowych odbędzie się w szkole w czwartek 6 września o godz. 19:30.

11. Serdeczne zapraszamy chłopców po I-szej komunii św., którzy chcieliby  służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu, aby przyszli pod kościół w piątek 7 i 14 września na godz.17.00. Zapraszamy również starszych chłopców, którzy chcieliby być  ministrantami. Rodziców i dziadków prosimy, aby zachęcali swoich synów i wnuków do tej, jakże zaszczytnej służby.

12. W dniach od 18 do 24 września 2012 organizujemy pielgrzymkę do Medjugorie. Informacje na ten temat są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest na stoliku pod chórem, jak również zapraszamy do sklepiku, który jest otwarty w niedziele po Mszach świętych przedpołudniowych.

14.  Dziękujemy rejonowi za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.  Na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 631 do 640.

15.  Różaniec św. odśpiewają Róże:

15 Pani Heleny Rymarowicz
16  Pani Heleny Sobaś
13 Pana Tadeusza Sabik
Początek strony