Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiaj, z racji 1-szej  niedzieli m-ca, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja rejonami do godziny 16.30. O godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe i Msza św. wieczorna o 17.00.

2. Dziś rozpoczyna się 68.Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Podaruj Kroplę Miłości”, podczas którego bądźmy szczególnie wrażliwi na potrzeby bliźnich, także poprzez honorowe oddawanie krwi dla chorych.

3. Zespół muzyczny działający przy naszej parafii zaprasza chętnych do zaangażowania się w jego działalność. Planowane są warsztaty, wyjazdy i koncerty. Osoby w wieku od 16 do 25 roku życia, zapraszamy na próbę, która odbędzie się dzisiaj o godz. 16.00 w Centrum Stanisława Kostki.

4. Spotkanie rodziców dzieci komunijnych w poniedziałek w szkole o godz. 19:30.

5. We wtorek nowenna do Matki Miłosierdzia o godz. 17:30.

6. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek po Mszy św. w salce koło furty.

7. W czwartek, w ramach nabożeństwa różańcowego, będzie także Koronka do Bożego Miłosierdzia i o 17.30 Msza św.; w której modlimy się o powołania z naszej parafii.

8. W najbliższy czwartek 11 października rozpoczyna się w kościele Rok Wiary. Modlitwa o wiarę i troska o nią ma kluczowe znaczenie w naszym życiu osobistym i publicznym. Wiara oznacza zaangażowanie i publiczne świadectwo.
Nigdy nie jest sprawą prywatną!

9. Nabożeństwa różańcowe w miesiącu październiku są w dni powszednie o godz. 16.45,
a w niedzielę o 16.30. Rozdanie obrazków dla dzieci po różańcu przed kościołem.
W poszczególne dni różaniec prowadzą:
- w poniedziałki i środy - Dzieci Maryi (MARYJKI),
- w drugą i czwartą środę - dzieci przedszkolne ( 10 i 24 X)
- we wtorki i piątki - ministranci
- w czwartki i soboty - dzieci wraz z rodzicami i parafianami.
Wszystkich, którzy nie mogą przyjść na modlitwę różańcową do kościoła, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach lub indywidualnie.

10. W przyszłą niedzielę obchodzimy XII Dzień Papieski. Po Mszach Św. zbiórka do puszek na fundusz stypendialny fundacji dzieło III Tysiąclecia. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby naszej Bazyliki.

11. Zachęcamy do pogłębiania naszej wiary poprzez lekturę prasy katolickiej, która jest dostępna na stoliku pod chórem. Sklepik parafialny czynny w niedziele po Mszach św. przedpołudniowych.

12. Rejonowi dziękujemy za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 731 do 740.

13. Różaniec św. odśpiewają Róże:

    - 28 Pani Haliny Tympalskiej 
    - 29 Pani Weroniki Olejarskiej  
    - 20 Pana Tadeusza Cyconia
Warunki,
które należy spełnić,
aby uzyskać odpust zupełny:


- wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet lekkiego,
- spowiedź i Komunia św.    
- oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

Odpust zyskuje się raz na dzień. Jedna spowiedź wystarcza do zyskania odpustów w wielu dniach. Komunia św. i modlitwa
w intencjach Ojca Świętego konieczna jest w każdym dniu, w którym odmawia się Różaniec z rozważaniem poszczególnych tajemnic. Jeżeli brakuje któregoś z warunków koniecznych do zyskania odpustu zupełnego, zyskuje się odpust cząstkowy.
Pamiętajmy, że za odmówienie Różańca (5 tajemnic) zyskuje się odpust zupełny, ilekroć Różaniec odmawia się w kościele, w kaplicy publicznej, w rodzinie, społeczności zakonnej czy innej wspólnocie zebranej dla realizacji wzniosłych celów zachowując konieczne warunki.

1. Dzisiaj o godz. 17.00 uroczystym powitaniem rozpocznie się PEREGRYNACJA KRZYŻA PAPIESKIEGO I RELIKWII BŁ. JANA PAWŁA II w naszej parafii.
Zapraszamy na nie wszystkich parafian, a szczególnie orkiestrę parafialną, Ochotniczą Straż Pożarną, grupy duszpasterskie, Magis, Maryjki, ministrantów. Niech nasz liczny udział będzie świadectwem naszej wiary. Wiernych prosimy, żeby tak na powitanie w niedzielę, jak i na pożegnanie w poniedziałek, przynieśli ze sobą krzyże. Taca ze Mszy św. powitania jest przeznaczona na potrzeby Archidiecezji Lwowskiej. 

2. Zebranie strażaków z OSP Stara Wieś w niedzielę o 16:30 pod remizą.

3. Jutro, czyli w poniedziałek, 1 października, Msze św. będą o godz. 6.00, 7.30, o 9.00 specjalna Msza św. dla dzieci i młodzieży oraz o godz. 11.00 Msza św. dla chorych. Po południu o godz. 15:15 Msza św. i nabożeństwo na zakończenie peregrynacji. Raz jeszcze prosimy, żeby nie zmarnować tej szansy, jaką daje nam ta peregrynacja! 

4. Od wtorku, czyli od 2 października następuje w naszej bazylice zmiana czasu. Wracamy na czas zimowy!!! Jest to podyktowane bezpieczeństwem dzieci, które uczestniczą w nabożeństwie różańcowym. Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.45. Msza św. o 17.30

5. We wtorek zapraszamy na wieczorną Mszę św. ku czci MB Miłosierdzia o godz. 17.30. 

6. Również we wtorek spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania w Centrum Św. Stanisława Kostki o godz. 18:30.

7. W czwartek, w ramach nabożeństwa różańcowego, będzie także Koronka do Bożego Miłosierdzia i o 17.30 Msza św.; w której będziemy modlić się o powołania z naszej parafii.

8. Zapraszamy w październiku na nabożeństwa różańcowe, które będą w dni powszednie o godz. 16.45, a w niedzielę o 16.30. Po zakończeniu różańca przed kościołem nastąpi rozdanie obrazków dla dzieci.
W poszczególne dni różaniec będą prowadziły:
- w poniedziałki i środy - Dzieci Maryi (MARYJKI),
- w drugą i czwartą środę - dzieci przedszkolne ( 10 i 24 X)
- we wtorki i piątki - ministranci
- w czwartki i soboty – dzieci wraz z rodzicami i parafianami.
Szczególnie zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych dzieci pierwszokomunijne, rocznicowe, Maryjki i ministrantów, a wszystkich tych, którzy będą przeszkodzeni, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach lub indywidualnie.

9. W tym tygodniu wypada pierwszy Czwartek, Piątek i pierwsza Sobota miesiąca.
- W Pierwszy Czwartek o 17:30 Msza św. o powołania z naszej parafii.
- W Pierwszy Piątek do południa odwiedziny chorych. Msze św. wotywne o Najśw. Sercu Pana Jezusa z litanią i aktem wynagrodzenia o godz. 6:00 i 17:30. Spowiedź św. dla dzieci od godz. 16:00 i Msza św. dla nich o godz. 16:15. Różaniec o 16:45.
- W Pierwszą Sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i aktem wynagrodzenia o 6:00. Nabożeństwo Fatimskie w sobotę o godzinie 20.00 i Msza święta o 21.00. 
    
10. Zespół muzyczny działający przy naszej parafii zaprasza chętnych do zaangażowania się w jego działalność. Planowane są warsztaty, wyjazdy i koncerty. Osoby w wieku od 16 do 25 roku życia zapraszamy na próbę, która odbędzie w niedzielę 7 października o godz. 16.00 w Centrum Stanisława Kostki.

11. Msze św. zbiorowe z rejonu od Herbuta po Siostry są wywieszone w gablocie parafialnej. /zobacz/

12.  W związku z manifestacją w Warszawie: „Obudź się Polsko” w sprawach ważnych społecznie, warto zapoznać się z przekazem telewizyjnym TV TRWAM i katolickich rozgłośni radiowych.

13.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna na stoliku pod chórem. Sklepik parafialny czynny w niedziele po Mszach św. dopołudniowych.

14. Dziękujemy rejonowi za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. 
Na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 711 do 730. Z racji peregrynacji sprzątanie poniedziałkowe przeniesione jest na wtorek.

15.  Różaniec św. odśpiewają Róże:

- 26 Pani Zofii Żmuda
- 27 Pani Stanisławy Szelast
- 19 Pana Mieczysława Leń

1. Dzisiaj przypada 25 niedziela zwykła. Po południu ok. 14:30 przywitamy pielgrzymkę z Brzozowa. Po nabożeństwie Msza św. ok. godz. 15:30. O 17.00 Msza św. wieczorna

2. We wtorek zapraszamy na wieczorną Mszę św. ku czci MB Miłosierdzia. 

3. W czwartek, o 18:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i o 18.30 Msza św.; w której będziemy modlić się o powołania z naszej parafii.

4. W sobotę święto św. Aniołów Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
 

PEREGRYNACJA KRZYŻA PAPIESKIEGO I RELIKWII BŁ. JANA PAWŁA II:
 

5. W przyszłą niedzielę rozpocznie się u nas Peregrynacja Krzyża Papieskiego i relikwii bł. Jana Pawła II.

6. Rekolekcje przygotowujące nas do tego wydarzenia rozpoczną się w czwartek, 27 września. Poprowadzi je O. Kazimierz Leń.

7. W piątek, 28 września, po Mszy św. wieczornej będzie Droga Krzyżowa na terenie parafii. Prosimy przynieść na nią świece lub znicze. Kto ich nie ma, tak krzyże, jak i znicze, może nabyć w naszym sklepiku parafialnym.

8. Powitanie Krzyża rozpocznie się w niedzielę o godz. 17.00. Zapraszamy na nie wszystkich parafian, a szczególnie orkiestrę parafialną, Ochotniczą Straż Pożarną, grupy duszpasterskie, Magis, Maryjki, ministrantów. Niech nasz liczny udział będzie świadectwem naszej wiary. Wiernych prosimy, żeby tak na powitanie w niedzielę, jak i na pożegnanie w poniedziałek, przynieśli ze sobą krzyże.

9. Zebranie strażaków z OSP Stara Wieś w niedzielę o 16:30 pod Remizą.

10. W poniedziałek, 1 października, będzie specjalna Msza św. dla dzieci i młodzieży o 9:00 oraz Msza św. dla chorych o 11:00. Po południu o godz. 15:15 zakończenie peregrynacji.

11. Prosimy o zapoznanie się z informacjami i programem w biuletynie, który jest na stoliku pod chórem, a także na stronie Parafii.

12. Zachęcamy do czynnego włączenia się w naukę pieśni i antyfon, którymi będziemy wielbić Boga w uroczystość peregrynacji. Niech nie będzie pośród nas nikogo, kto przejdzie obojętnie obok tego wydarzenia. Nie zmarnujmy danej nam szansy! 

13. Parafialna CARITAS informuje, że wydawanie żywności będzie miało miejsce w czwartek 27 września w Domu Strażaka w godz. 13:00-16:00

14. Zespół muzyczny działający przy naszej parafii zaprasza chętnych do zaangażowania się w jego działalność. Planowane są warsztaty, wyjazdy i koncerty. Osoby w wieku od 16 do 25 roku życia zapraszamy na próbę, która odbędzie w niedzielę 7 października o godz. 16.00 w Centrum Stanisława Kostki.

15. W sobotę ŚWIĘTO świętych ARCHANIOŁÓW: MICHAŁA, GABRIELA i RAFAŁA. Odpust w Bliznem. Imieniny w tym dniu obchodzą O.Michał Bogusz i O. Michał Szuba.  Solenizantom życzymy wielu łask Bożych i polecamy modlitwom.

16. Prasa katolicka znajduje się na stoliku pod chórem. W niedziele do południa zapraszamy do sklepiku parafialnego.

17. Msze św. za ś.p. Genowefę Dydek od 3 Róży Żeńskiej zostaną odprawione:
       17.10.2012 r. o godz. 18:30 i19.10.2012 r. o godz. 18:30

18.  Dziękujemy rejonowi za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. 
Na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 701 do 710.

19.  Różaniec św. odśpiewają Róże:

- 24 Pani Krystyny Nastał   
- 25 Pani Genowefy Dydek  
- 18 Pana Bolesława Wójtowicz

1. Dziś Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu. Naszą modlitwą obejmujemy pracowników mediów, zwłaszcza katolickich. Po południu, o godz. 15.00 dodatkowa Msza św. dla grup duszpasterskich.  Nieszpory o 16:30 i wieczorna Eucharystia o 17:00.

2. Jutro, czyli w poniedziałek, o godz. 19.30 w budynku szkoły spotkanie rodziców dzieci pierwszo-komunijnych. Zapraszamy na nie oboje rodziców.

3. We wtorek święto Św. Stanisława Kostki – Patrona Polski i młodzieży. Zapraszamy młodzież i dzieci, a szczególnie tych, którzy należą do wspólnoty Magis, Maryjki, ministrantów na wieczorną Mszę św. ku czci ich Patrona i ku czci MB Miłosierdzia. 

4. W tym dniu imieniny obchodzi O. Stanisław Owoc i Br. Stanisław Stec. Pamiętajmy o Solenizantach w naszej modlitwie.

5. W czwartek, o 18:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i o 18.30 Msza św.; w której będziemy modlić się o powołania z naszej parafii.

6. W piątek święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

PEREGRYNACJA KRZYŻA PAPIESKIEGO I RELIKWII BŁ. JANA PAWŁA II:  /zobacz/

7. Zbliża się Peregrynacja Krzyża Papieskiego i relikwii bł. Jana Pawła II w naszej parafii. Na stoliku pod chórem jest specjalny folder, który prosimy zabrać do domu i zapoznać się z nim. Program ten jest też dostępny w gablocie parafialnej i na naszych stronach internetowych.

8. Zapraszamy już dzisiaj na samą uroczystość, która rozpocznie się 30 września, a zakończy 1 października oraz na rekolekcje, które nas do tego wydarzenia przygotują. Sama uroczystość nawiedzenia winna być podniosła i piękna, dlatego zapraszamy na nią orkiestrę parafialną, Ochotniczą Straż Pożarną, grupy duszpasterskie, Maryjki, ministrantów i wszystkich parafian. Będzie także specjalna Msza Św. dla dzieci i młodzieży oraz dla chorych. Niech nie będzie pośród nas nikogo, kto przejdzie obojętnie obok tego wydarzenia. Nie zmarnujmy danej nam szansy! 

9. Wiernych prosimy, żeby tak na powitanie, jak i na pożegnanie, przynieśli ze sobą krzyże. W piątek, 28 września, po Mszy św. wieczornej będzie Droga Krzyżowa na terenie parafii. Prosimy przynieść na nią świece lub znicze. Kto nie ma, tak krzyże, jak i znicze, może nabyć w naszym sklepiku parafialnym.

10.  Zespół muzyczny działający przy naszej parafii zaprasza chętnych do zaangażowania się w jego działalność. Planowane są warsztaty, wyjazdy i koncerty. Osoby w wieku od 16 do 25 roku życia zapraszamy na próbę, która odbędzie się w niedzielę 7  października o godz. 16.00 w Centrum Stanisława Kostki.

11.  Msze św. składkowe z rejonu od Bliznego po Herbuta są wywieszone w gablocie parafialnej. /zobacz/

12. Zachęcamy do pogłębiania wiary poprzez czytanie prasy katolickiej, która jest na stoliku pod chórem. Zapraszamy do sklepiku parafialnego, który otwarty jest w niedziele po Mszach świętych dopołudniowych.

13.  W sobotę 22 września organizowana jest pielgrzymka róż różańcowych do MB w Wielkich Oczach. Wyjazd autobusem z dworca w Brzozowie o godz. 7.30. Chętnych prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.

14.  Dziękujemy rejonowi za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. 
Na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 691 do 700.

15.  Różaniec św. odśpiewają Róże:
            - 21 Pani Teresy Mutor
            - 23 Pani Janiny Duplaga
            - 16 Pana Kazimierza Mazia

Początek strony