Ogłoszenia parafialne

1. Nabożeństwo majowe w dni powszednie o 17:30 i w niedzielę o 16:30. We wtorek nabożeństwo jest połączone z nowenną do Matki Bożej. Prośby i podziękowania można wrzucać do skrzynki z tyłu kościoła.
2. Rodziców młodzieży ze wspólnoty MAGIS zapraszamy w sobotę 26. maja na godzinę 17:00 do Centrum św. Stanisława Kostki. Szczegółowych informacji udzielą Wasze dzieci.
3. Otoczmy modlitwą czterech kandydatów, którzy za tydzień o 10:30 zostaną włączeni do grona ministrantów.
4. Majówka na Willi rozpocznie się w przyszłą niedzielę o godz. 16:00. Przy zapisie w zakrystii proszę zgłosić, jeśli ktoś potrzebuje podwiezienia samochodem. Kto lubi śpiewać przy ognisku, niech zabierze ze sobą odpowiednie śpiewniki.
5. Za tydzień po Mszach świętych będzie organizowana zbiórka pieniędzy dla pani Katarzyny Brzozowskiej, która we wrześniu pojedzie na dwumiesięczny wolontariat na Madagaskar. Będzie tam pomagać w zajęciach dla uczniów, w tworzeniu nowych szkół i innych pracach. Część osób poznała już panią Kasię, bo w roku 2016 przed Światowymi Dniami Młodzieży prowadziła w Starej Wsi warsztaty dla grupy międzynarodowej. W zbiórce pomoże młodzież ze wspólnoty MAGIS. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać!
6. Spotkanie dla osób zapisanych na pielgrzymkę do Wilna odbędzie się w niedzielę 17 czerwca o godz. 18:00. Na spotkaniu będzie pobierana druga część wpłaty: 550 złotych.
7. Zachęcamy do udziału w tworzeniu nowej Biblioteki Parafialnej. We wtorek od godz. 16:00 do 17:30 można przynieść własne książki do centrum "Pod Parnasem" i wypożyczyć w zamian inne równie ciekawe książki. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń i w internecie.
8. Kobiety bezrobotne powyżej 30 roku życia mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy w ramach projektu RARR. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
9. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. W najbliższych tygodniach zarówno w poniedziałek jak i w sobotę będzie zatrudniona sprzątaczka. Dopiero po spisaniu informacji z referendum ogłosimy, kiedy będzie potrzebna pomoc parafian.
10. Różaniec św. odśpiewają Róże:
* 18 Pani Heleny Dydek
* 19 Pani Aleksandry Boroń
* 20 Pana Tadeusza Cyconia

BIBLIOTEKA PARAFIALNA

Chcielibyśmy, aby jeszcze przed wakacjami rozpoczęła w naszej Parafii działalność Biblioteka Parafialna.
Będzie ona funkcjonować na nieco innych zasadach niż biblioteka publiczna. Obowiązywać będzie w niej zasada wymiany, to znaczy wypożyczać książki będą mogli ci, którzy sami też przyniosą do biblioteki jakieś wartościowe publikacje o charakterze duchowym i religijnym. Księgozbiór będzie zawierał wyłącznie nowsze publikacje, powiedzmy z ostatnich dwudziestu lat. Jeśli ktoś posiada takowe w swoich domowych zbiorach i chciałby je udostępnić innym, może to zrobić albo na zasadzie darowizny, albo depozytu. Pozycje te zostaną skrupulatnie wprowadzone do księgi inwentarzowej i będą mogły służyć zainteresowanym. Pieczątkę biblioteki otrzymają tylko książki podarowane na własność bibliotece, natomiast oddane w depozyt należy podpisać i można je będzie odebrać po jakimś ustalonym czasie. Zaznaczamy, że chodzi wyłącznie o książki wartościowe, które sami przeczytaliśmy i uważamy, że warto je polecić innym, nie zaś takie, które zalegają domowe półki i chcielibyśmy się ich pozbyć.
Biblioteka będzie się znajdować w centrum "Pod Parnasem" na I piętrze i na razie będzie otwarta w każdy wtorek w godzinach od 16.00 do 17.30. Szczegółowy regulamin pojawi się wkrótce na parafialnej stronie internetowej.

1. Nabożeństwo majowe w dni powszednie o 17:30 i w niedzielę o 16:30. Dzieci klas III uczestniczą w nabożeństwie i Mszy św. przez cały Biały Tydzień. Litania Loretańska jest śpiewana również przy kapliczkach, między innymi na Dużej Stronie za Siostrami oraz na Małej Stronie obok numeru 41 (w obu tych miejscach o godz. 19:00).
2. W środę obchodzimy wspomnienie św. Andrzeja Boboli. O godz. 16:30 będzie dodatkowa Eucharystia koncelebrowana przez naszych ojców w kaplicy św. Andrzeja.
3. Spotkanie Akcji Katolickiej w czwartek.
4. Eucharystia w rocznicę I Komunii Świętej będzie odprawiona za tydzień o 10:30. Proszę zatroszczyć się, by dzieci w ciągu tygodnia przystąpiły do spowiedzi, jeśli ostatnio nie korzystały z tego sakramentu.
5. Referendum parafialne trwa do 20 maja.
6. Okazało się, że przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało to temat delikatny. Proponujemy, by osoby odpowiedzialne z ostatnich 4 lat wybrały w  każdym rejonie jednego przedstawiciela, który pomoże ojcu proboszczowi wyznaczyć nowe osoby do przygotowania dekoracji. Prosimy o zapisanie przedstawicieli rejonów na listę w zakrystii. Dekoracje mogą być skromniejsze niż w latach ubiegłych, by ich przygotowanie nie było aż tak wielkim ciężarem.
7. Majówka na Willi połączona z grillowaniem rozpocznie się w ostatnią niedzielę maja o godz. 16:00. Przy zapisie w zakrystii osoby dorosłe płacą 10 zł, dzieci i młodzież - 5 zł. Prosimy o zgłoszenie, kto potrzebuje podwiezienia samochodem.
8. Nowości wydawnicze i dewocjonalia są do nabycia w księgarni "Pod Parnasem".
9. Dziękujemy rodzicom klas drugich, którzy zaangażowali się w przygotowanie bazyliki i placu kościelnego do uroczystości I Komunii. W sobotę prosimy o pomoc w sprzątaniu parafian z numerów od 301 do 315.
10. Różaniec św. odśpiewają Róże:
* 16 Pani Heleny Sobaś
* 17 Pani Zofii Cyran
* 19 Pana Mieczysława Lenia

1. Dziś adoracja w milczeniu od godz. 11:30. Ponieważ nie zgłoszono dzieci do chrztu, nie będzie dodatkowej Mszy o 12:30. Zebrana dziś taca przeznaczona jest na potrzeby diecezji, za tydzień będzie taca na potrzeby bazyliki.
2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe. O godz. 17:30 wyjdziemy w procesji, prosząc o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy na roli.
3. Nabożeństwo majowe w czwartek, piątek, sobotę o 17:30 i w niedzielę o 16:30. By podtrzymać piękną tradycję, prosimy o informację, przy których kapliczkach śpiewana jest litania loretańska.
4. We wtorek uroczystość św. Stanisława, Patrona Polski. Otoczmy modlitwą solenizantów: ks. bpa Stanisława Jamrozka i brata Stanisława Mazurka z tutejszej wspólnoty jezuitów.
5. Spotkanie Akcji Katolickiej w czwartek.
6. W piątek rozpoczynamy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.
7. Uroczystość Pierwszej Komunii św. odbędzie się za tydzień o 10:30. Wyjątkowo prosimy wiernych, aby w tym dniu wybrali inną Mszę św.
8. Dziękujemy rejonowi za pomoc w sprzątaniu. Zgodnie z miejscowym zwyczajem przygotowanie kościoła na uroczystość Pierwszej Komunii powierza się rodzicom klas drugich.   Rodzice klasy 2A proszeni są o posprzątanie placu kościelnego w poniedziałek i sobotę od 8:00 rano. Rodzice klasy 2B pomogą w szczegółowym sprzątaniu bazyliki w poniedziałek od 8:00 oraz w przygotowaniu dekoracji w sobotę od 14:00.  Prosimy wziąć ze sobą potrzebne narzędzia!
9. Do 20 maja należy oddać głos w referendum. W odpowiedzi na pojawiające się pytania informujemy, że osoby sprzątające bazylikę nie będą bardziej obciążone niż w latach ubiegłych. Jeśli na przykład połowa mieszkańców zdecyduje się płacić za sprzątanie, to przez 6 miesięcy nie będzie ogłoszeń wzywających do sprzątania, bo zarówno w poniedziałki jak i soboty będzie sprzątać osoba zatrudniona przez parafię. Rodziny nie płacące będą sprzątać tylko raz w roku. Na tablicy ogłoszeń odpowiednio wcześniej pojawi się informacja, które rodziny sprzątają w poszczególne soboty. Jeśli ktoś planuje wyjazd w daną sobotę, zawsze może się wymienić z inną rodziną. Decyzja o sprzątaniu dotyczy tylko bieżącego roku. Na początku roku 2019 będzie możliwość podjęcia przez rodzinę innej decyzji.
10. Majówka na Willi połączona z grillowaniem rozpocznie się w ostatnią niedzielę maja o godz. 16:00. Przy zapisie w zakrystii osoby dorosłe płacą 10 zł, dzieci i młodzież - 5 zł. Prosimy o zgłoszenie, kto potrzebuje podwiezienia samochodem.
11. Na tablicy ogłoszeń dostępne są informacje na temat uroczystości Bożego Ciała. Wyznaczone osoby odpowiedzialne mogą służyć swoim doświadczeniem z ubiegłych lat, ale to cały rejon powinien się zaangażować w przygotowanie dekoracji ołtarza.
12. Różaniec św. odśpiewają Róże:
* 14 Pani Henryki Zaręba
* 15 Pani Stanisławy Dżoń
* 18 Pana Bolesława Wójtowicza

1. Nieszpory dziś o 16:30.
2. Przed tygodniem młodzież ze wspólnoty MAGIS zebrała 2007 zł na warsztaty muzyczne. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać!
3. Pozostały jeszcze 3 miejsca na pielgrzymkę do Zakopanego i Kalwarii Zebrzydowskiej. Autokar wyruszy we wtorek 1 maja o godz. 4:00 rano spod Domu Strażaka. Prosimy o punktualność!
4. We wtorek rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Przez cały miesiąc będą one w dni powszednie o godz. 17:30 i w niedziele o 16:30.
5. W czwartek 3 maja obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek Mszy św. niedzielny. O godz. 16:30 zbieramy się przy Kopcu Konfederatów Barskich koło cmentarza, by rozpocząć uroczystości litanią loretańską. Następnie przy dźwiękach orkiestry parafialnej nastąpi procesyjny przemarsz z obrazem Matki Bożej Królowej Polski do bazyliki. Tu zostanie odprawiona uroczysta Msza św. za Ojczyznę, w intencji Sióstr Służebniczek oraz w intencji strażaków z okazji ich patronalnego święta. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian a zwłaszcza: orkiestrę parafialną, Ochotniczą Straż Pożarną ze sztandarem, dzieci i młodzież z Zespołu Szkół ze sztandarami, Dziewczęcą Służbę Maryjną, Małych Pomocników Maryi, ministrantów i młodzież z ruchu MAGIS. Pamiętajmy o wywieszeniu flag narodowych i maryjnych.
6. Spotkanie Akcji Katolickiej będzie w drugi czwartek miesiąca.
7. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych. Dodatkowa Msza św. o 16:30. Spowiedź od 16:00. W tym dniu na mocy dyspensy Księdza Arcybiskupa nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
8. W pierwszą sobotę o 6:00 rano Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi. Nabożeństwo Fatimskie zaraz po Mszy o godz. 18:00. Osoby, które chciałyby odprawić 5 pierwszych sobót miesiąca, na stoliku pod chórem znajdą obrazek z ważnymi informacjami.
9. Procesja Bożego Ciała wyruszy w tym roku w kierunku Osiedla. Więcej informacji podamy za tydzień.
10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W kolejną sobotę zapraszamy mieszkańców rejonu od 286 do 300.
11. Prosimy naszych parafian o oddanie głosu w referendum na temat odnowienia ogrodzenia i chodnika wokół cmentarza. Na stoliku z tyłu kościoła dostępne są karty do głosowania. Prosimy o ich wypełnienie i wrzucenie do skarbony pod chórem do 20 maja.
12. Oprócz tego odwrocie karty do głosowania należy zaznaczyć, w jaki sposób dana rodzina zatroszczy się o sprzątanie bazyliki. Można zdecydować się na osobistą pracę w sobotę albo przekazać określoną kwotę na opłacenie sprzątaczki. Proponujemy, by na ten cel przeznaczyć 10 zł od każdej osoby dorosłej mieszkającej pod danym adresem. Rodziny, które wolą zapłacić za sprzątanie, powinny włożyć do koperty wypełnioną kartę i pieniądze i wrzucić kopertę do skarbony pod chórem. Natomiast rodziny, które będą przychodzić do sprzątania, są zwolnione z opłaty i wrzucają do skarbony wypełnione karty bez koperty.
13. Różaniec św. odśpiewają Róże:
* 12 Pani Marii Nogaj
* 13 Pani Marii Fiejdasz
* 15 Pana Kazimierza Zygmunta
14. Burmistrz Brzozowa informuje, że do 16 maja przyjmowane są deklaracje osób zainteresowanych dofinansowaniem do wymiany kotłów grzewczych.
15. Do 15 maja można składać wnioski o dopłaty bezpośrednie. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
16. Dziś przed kościołem przedstawiciele Wspólnoty "Cenacolo" (czytaj: czenákolo) sprzedają swoje produkty. Dochód przeznaczony będzie na pomoc narkomanom i alkoholikom podejmującym terapię w domach Wspólnoty.

Początek strony

* * *