Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś zbierana jest taca kolędowa. W przyszłą niedzielę młodzież ze wspólnoty MAGIS będzie zbierała pieniądze do puszek na rekolekcje zimowe. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać!
2. Na ostatnie spotkanie w ramach rodzinnego kolędowania zapraszamy za tydzień o godz. 15:30.
3. W pierwszą niedzielę lutego będzie dodatkowa Msza św. o 12:30 w intencji dzieci świętujących rocznicę urodzin i rocznicę chrztu.
4. Osoby zainteresowane udziałem w kolejnych pielgrzymkach zapraszamy na spotkanie organizacyjne w niedzielę 4 lutego o godz. 18:00. Oprócz wyjazdów jednodniowych chcemy zaplanować dłuższą pielgrzymkę do Wilna.
5. Zachęcamy do okazywania pomocy przez podarowanie 1% podatku na leczenie i rehabilitację czwórki dzieci z naszej parafii. Więcej informacji na stoliku pod chórem.
6. Toalety przy wejściu do kościoła są już czynne. Pozostały do wykonania drobne prace.
7. Dziękujemy za posprzątanie bazyliki. Zapraszamy teraz parafian z numerów od 61 do 75. Prosimy o zgłoszenie w zakrystii, kto może przyjść w sobotę.
8. Różaniec św. odśpiewają Róże:
* 15 Pani Stanisławy Dżoń
* 16 Pani Heleny Sobaś
* 19 Pana Mieczysława Leń

1.    Na rodzinne kolędowanie w bazylice zapraszamy dziś o godz. 15:30.
2.    We wtorek nowenna do Matki Bożej o 18:00. W czasie Mszy będziemy prosić o dary Ducha Św. dla Papieża Franciszka. Modlitwę i Komunię w tej intencji ofiarują mieszkańcy numerów od 801 do 824 i ulicy Rzeszowskiej.
3.    W czwartek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
4.    W piątek wspominamy w liturgii św. Józefa Sebastiana Pelczara – patrona Archidiecezji Przemyskiej.
5.    W przyszłą niedzielę organizujemy spotkanie opłatkowe dla grup duszpasterskich. Zapraszamy osoby należące do Żywego Różańca, Caritas, Akcji Katolickiej, Kościoła Domowego, Orkiestry i Rady Parafialnej. Rozpoczniemy Mszą św. w bazylice o godz. 14:00.
6.    Za tydzień będzie zbierana taca kolędowa.
7.    Eucharystia i spotkanie dla dzieci klas III w trzecią niedzielę miesiąca o godz. 10:30. Obecność obowiązkowa.
8.    Przyłączamy się do prośby o przekazanie 1% podatku na leczenie Natalki Deliowskiej. Więcej informacji na stoliku pod chórem.
9.    Jeszcze przez kilka dni toalety przy wejściu do kościoła będą w remoncie. W czasie nabożeństw dostępne są toalety w centrum "Pod Parnasem".
10.    Dziękujemy za posprzątanie bazyliki i placu kościelnego. Zapraszamy teraz mieszkańców z numerów od 41 do 60. Chcąc lepiej zaplanować pracę, prosimy o zgłoszenie w zakrystii, kto może przyjść w sobotę.
11.    Różaniec św. odśpiewają Róże:
*    13 Pani Marii Fiejdasz
*    14 Pani Henryki Zaręba
*    18 Pana Bolesława Wójtowicza

Msze święte z REJONU PAPIESKIEGO
(mieszkańcy numerów od 801 do 824 i ulicy Rzeszowskiej)

1. O dary Ducha Św. dla Papieża Franciszka - 16 stycznia, godz. 18:00.
2. O błogosławieństwo Boże i opiekę Starowiejskiej Matki Miło¬sierdzia dla rodzin z rejonu - 18 stycznia.
3. Za kapłanów pracujących w naszej parafii oraz o łaskę powołań kapłańskich i zakonnych - 23 stycznia.
4. Za ++ Zmarłych z rejonu i dusze w czyśćcu cierpiące - 26 stycznia.
5. O pokój na świecie i w naszej Ojczyźnie - 27 stycznia.

1.    Na rodzinne kolędowanie w bazylice zapraszamy dziś i w przyszłą niedzielę o godz. 15:30.
2.    Zebrana dziś taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne. Za tydzień zbierzemy tacę na potrzeby bazyliki. Natomiast za 2 tygodnie będzie tak zwana taca kolędowa.
3.    Za tydzień przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W odpowiedzi na apel Ojca Świętego podejmiemy modlitwę za uchodźców o godz. 10:30.
4.    W niedzielę 21. stycznia odbędzie się spotkanie opłatkowe dla wszystkich grup duszpasterskich łącznie z orkiestrą i radą parafialną. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 14:00.
5.    Na stoliku pod chórem dostępne są informacje, jak można przekazać 1% podatku na leczenie Huberta Pelca. Jego rodzice wdzięczni są za każdą okazaną pomoc.
6.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Zamiast Posłańca Serca Jezusowego otrzymujemy teraz biuletyn "Modlitwa i Służba" w cenie 4 złotych.
7.    Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu bazyliki. Jeśli to możliwe, prosimy o zgłoszenie jeszcze dziś do Pana Kościelnego lub do Ojca Proboszcza, które osoby z numerów od 16 do 40 przyjdą sprzątać w sobotę.
8.    Różaniec św. odśpiewają Róże:
* 11 Pani Marii Dytko
* 12 Pani Marii Nogaj
* 15 Pana Kazimierza Zygmunta

1. Ojcowie Jezuici dziękują za życzliwe przyjęcie i wszelką okazaną pomoc w czasie wizyt duszpasterskich. Jeśli ktoś został pominięty i chciałby przyjąć kolędę w styczniu, proszę to zgłosić telefonicznie lub przez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2. Serdecznie dziękujemy parafianom za wsparcie przedszkola w Katondwe. Kolędnicy misyjni zebrali 5 085,31 zł. Dziękujemy też dwóm osobom, które pomagały siostrom w opiece nad dziećmi.

3. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek w połowie grudnia. Na pomoc Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy 4 449 zł.

4. Dziś o 17:00 uroczysta Eucharystia i nabożeństwo na zakończenie roku.

Początek strony

* * *