1. Gorąco witamy w naszej Bazylice pielgrzymów przybyłych do tronu naszej Matki Miłosierdzia. W sposób szczególny zaś pielgrzymów z Tyczyna, Hermanowej i Leckiej, którzy przybyli do Pani Miłosierdzia w tym roku już po raz 285!                 
 Naszym parafianom wyrażamy wdzięczność za okazaną gościnność.

2. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca i zarazem niedzielą adoracyjną. Po Sumie wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja rejonami do nieszporów – do godz. 16:30. Wieczorna Msza św. o godzinie 17:00.

3. Na skutek zmian dokonanych przez O. Prowincjała żegnamy w tych dniach O. Ministra Jana Zuba, któremu dziękujemy za posługę w Bazylice i w Kolegium, a witamy Ojca Zbigniewa Gubałę, który będzie nowym ministrem. Żegnamy także Nowicjuszy 2-go roku, którzy rozpoczynają studia filozoficzne w Krakowie, a witamy Kandydatów, którzy rozpoczynają w tym roku nowicjat w Starej Wsi. Wszystkim  życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Miłosierdzia.

4. Ofiary złożone na tacę z dzisiejszej niedzieli przeznaczone są na potrzeby Seminarium Arcchidiecezjalnego w Przemyślu, natomiast ofiary z przyszłej niedzieli będą przeznaczone na potrzeby naszej Bazyliki.

5. Nowy Rok Szkolny rozpocznie się w poniedziałek 3 września. Msza św. dla Zespołu Szkół i Przedszkoli będzie o godz. 9:00. Serdecznie zapraszamy Dyrekcje, Nauczycieli i pracowników obu szkół jak również Rodziców, dzieci i młodzież do modlitwy o potrzebne łaski.

6. Wieczorem we wtorek zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Miłosierdzia oraz na Eucharystię o 18:30. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej w salce koło furty. 

7. W czwartek o 18:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. w której będziemy modlić się o powołania z naszej parafii.

8. Także w czwartek, o godz. 19:30 spotkanie rodziców dzieci rocznicowych w budynku szkoły.

9. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca:

- do południa nawiedzenie chorych po obu stronach parafii.
- o 6:00 i 18:30 Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa z litanią i aktem wynagrodzenia
- Msza św. dla dzieci w pierwszy piątek o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy przedszkolaki i starsze dzieci. Spowiedź  dzieci od godz. 16:30.  OGŁOSZENIA ODPUSTOWE:


10.  Z okazji Uroczystości Narodzenia NMP, przypadającej 8-go września dar dożynkowy w imieniu parafii złoży na ołtarzu rejon z numerów: 1-50.

11. W sobotę 8 września Uroczystość Narodzenia NMP – Odpust Matki Bożej Siewnej Msze św. będą sprawowane o godz. 6:00, 7:30, 9:00 i 11:00, a po południu o godz. 17:00.  Uroczystej sumie odpustowej o godz. 11:00 przewodniczyć będzie Ks. Biskup Adam Szal. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja, na którą serdecznie zapraszamy czcicieli Matki Bożej i grupy działające na terenie naszej parafii: szczególnie orkiestrę parafialną, Ochotniczą Straż Pożarną, ministrantów i lektorów, dzieci do sypania kwiatków i wspólnoty zakonne. Strażaków prosimy o pomoc w utrzymaniu porządku w świątyni i na placu kościelnym oraz do niesienia baldachimu podczas procesji.

12. Także w sobotę 8-go września przybędą w pielgrzymce do naszej Pani Pracownicy Służby Zdrowia Archidiecezji Przemyskiej. W Eucharystii o godz. 11:00 wypraszać będą potrzebne łaski w swojej niełatwej misji.

13.  W przyszłą niedzielę o godz. 14:00 zostanie odprawiona Msza św. na Rozpoczęcie Roku Pracy Kościoła Domowego Rejonu Brzozów.

14. Serdecznie zapraszamy chłopców po 1-szej Komunii św. którzy chcieliby być ministrantami i służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu, aby przyszli pod kościół w piątek 7 i 14 września na godz.17.00. Zapraszamy także starszych chłopców, którzy chcieliby być  ministrantami. Rodziców i Dziadków prosimy, aby zachęcali swoich synów i wnuków do tej, jakże zaszczytnej służby.

15. Od najbliższego piątku wspólnota MAGIS rozpoczyna nowy rok formacyjny. Zapraszamy nowych uczestników z klas drugich gimnazjum aby przyszli pod furtę w najbliższy piątek na godzinę 18:15.

16.  Są jeszcze wolne miejsca dla chętnych na pielgrzymkę do Medjugorie. Bliższe informacje na ten temat są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest na stoliku pod chórem, jak również zapraszamy do sklepiku, który jest otwarty w niedziele po Mszach świętych przedpołudniowych.

18.  Dziękujemy rejonowi za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.  Na najbliższy tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 646 do 680. W związku ze Mszą św. na rozpoczęcie roku szkolnego, sprzątanie kościoła jutro rozpocznie się o godz. 10:00. W związku z odpustem sprzątanie będzie w piątek o godz. 8:00.

19.  Różaniec św. odśpiewają Róże:
17 Pani  Zofii Cyran
18 Pani Heleny Dydek
14 Pana Stanisława Dydka