Na stronie internetowej Radia "Fara" można posłuchać wywiadu z o. Krzysztofem Dyrkiem SJ, dyrektorem Domu Formacji Stałej "Manresa" w Starej Wsi:
http://przemyska.pl/2019/02/20/rozmowa-dnia-o-krzysztof-dyrek-sj/


1. Obraz Matki Bożej Robotników, który do 2 marca będzie gościł w naszej bazylice, został namalowany w 1984 i przekazany jako wotum podczas drugiej Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę. Zgodnie ze słowami błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszko można powiedzieć, że jest to wizerunek Matki Bożej “Solidarności”. Zachęcamy do dłuższej modlitwy przed tym obrazem. Od 12:30 zapraszamy mieszkańców Rejonu Przykościelnego i Nowego Osiedla. Od 13:30 Rejon od Bliznego do Nowego Osiedla. Od 14:30 Rejon od Brzozowa do Skokówki. Od 15:30 Rejon od Skokówki do Bliznego. O 16:30 zapraszamy wszystkich na nieszpory.
2. Zebranie rodziców dzieci klas trzecich w środę o godz. 16:30 w sali przy furcie.
3. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych z posługą kapłańską. Tego dnia będzie dodatkowa Msza św. o 16:30 oraz Msza św. według rytu trydenckiego o godz. 19:00.
4. W ramach obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zapraszamy na Eucharystię w naszej bazylice w niedzielę 3 marca o godz. 12:00. Szczegóły uroczystości na plakatach.
5. Osoby, które otrzymały nadzwyczajne łaski za wstawiennictwem Matki Bożej Miłosierdzia, proszone są o kontakt z ojcem proboszczem. Krótką relację można przygotować na piśmie lub umówić się na nagranie rozmowy. Niektóre z przypomnianych wydarzeń zostaną zamieszczone w Księdze Łask i Cudów.
6. Różaniec święty odśpiewają Róże:
* 13 Pani Marii Fiejdasz
* 14 Pani Henryki Zaręba
* 13 Pana Tadeusza Sabika

Początek strony