1. Dzisiaj przypada UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA św. JANA CHRZCICIELA. Nabożeństwo czerwcowe dziś o 16.30 i wieczorna Msza św. o godz. 17.00.

2. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i uświetnienia Uroczystości Serca Pana Jezusa. Dziękujemy szczególnie Panu Organiście i Orkiestrze Parafialnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, dzieciom sypiącym kwiaty, Maryjkom, dzieciom 1-szo komunijnym i ministrantom. Siostrze Grażynie i Panu kościelnemu dziękujemy za ustrojenie i przygotowanie kościoła.

3. Dzisiaj w naszej parafii zbiórka do puszek na rzecz fundacji „w trosce o życie”, która zajmuje się pomocą dla osób przewlekle i nieuleczalnie chorych po domach. Zachęcamy do wsparcia tej niezwykle cennej i potrzebnej inicjatywy.

4. Jutro, czyli w poniedziałek, spotkanie rodziców naszych ministrantów i lektorów po Mszy św. wieczornej około godz.: 19:00. Serdecznie zapraszamy.

5. We wtorek zapraszamy czcicieli Matki Miłosierdzia na nowennę w intencji próśb i podziękowań za otrzymane łaski.

6. W czwartek o godz. 18:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św., w intencji powołań z naszej parafii.

7. W piątek 29 czerwca – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św. W tym dniu  w naszej Bazylice będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00 i 17.00. Nabożeństwo czerwcowe o 16.30. Taca będzie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. Mamy już sponsorów na wykonanie nisz dla relikwii bł. Jana Pawła II i na pokrycie kosztów szycia i haftu ornatu MB Starowiejskiej.  Są to dwie starowiejskie rodziny, które chcą pozostać anonimowe. Za ten gest pomocy i solidarności składamy im serdeczne „Bóg zapłać”! Pozostaje nam jeszcze tablica pamiątkowa ku czci Prymasa Tysiąclecia. 

9. Ukazał się już film z wyjazdu o. Tomasza Nogaja do Południowego Sudanu. Przed kościołem młodzież ze wspólnoty MAGIS zajmie się dystrybucją filmu po Mszach św. dzisiaj (24 VI) oraz w przyszłą niedzielę. Później film będzie do nabycia w zakrystii. Dobrowolne ofiary zostaną przekazane na misje.

10. Sklepik parafialny czynny w niedziele po każdej Mszy świętej przedpołudniowej.

11. Dziękujemy rejonowi za posprzątanie Bazyliki i placu kościelnego. Na bieżący tydzień zapraszamy mieszkańców z numerów od 541 do 550.

12. Różaniec św. odśpiewają Róże:

- 26 Pani Zofii Żmuda
- 27 Pani Stanisławy Szelast
-   1 Pana Józefa Czecha 
Początek strony