PARAFIALNA PIELGRZYMKA DO DĘBOWCA I MIEJSCA PIASTOWEGO

     Dnia 21.10 2017 r o godzinie 8.30 ze Starej Wsi wyruszyła pielgrzymka autokarowa do Dębowca, do Matki Bożej Saletyńskiej. Grupa liczyła 47 osób, a przewodniczył nam o.Proboszcz Kazimierz Faron. W autokarze śpiewaliśmy Godzinki i pieśni maryjne, odmówiliśmy też Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
      W Dębowcu uczestniczyliśmy we Mszy św. wraz z innymi grupami pielgrzymów. Następny punkt to wysłuchanie historii sanktuarium, placu przy kościele i historii objawień Matki z La Salette. W salce przy kościele pokazano nam krótki film o objawieniach  fatimskich.  Następnie wróciliśmy do kościoła i wspólnie odmówiliśmy Różaniec przed Matką Bożą z La Salette, czyli Płaczącą.
      Kolejny punkt programu to czas wolny, przeznaczony na kupno pamiątek oraz rozmowy o kolejnej pielgrzymce. O godzinie 14.00 spożyliśmy wspólnie obiad. Następnie wyruszyliśmy w drogę powrotną.  Atmosfera była bardzo radosna, śpiewaliśmy piosenki patriotyczne i inne. Kolejny punkt na naszym szlaku pielgrzymkowym to Miejsce Piastowe, czyli kościół Michała Archanioła. Kustosz tego miejsca opowiedział nam o o. Bronisławie Markiewiczu i św. Janie Pawle II, zwiedziliśmy muzeum o. Bronisława Markiewicza. Słuchając historii tego miejsca, byliśmy zawstydzeni, że tak blisko mieszkamy,  a tak niewiele o nim wiemy.

Wróciliśmy do domu bardzo ubogaceni i umocnieni duchowo.

 


Do następnej pielgrzymki                 
          Uczestniczka.             

Więcej zdjęć --> zobacz Galeria obrazów