Spełnienie ostatniego życzenia Ks. Władysława Grugacza – żołnierza niezłomnego

W niedzielę, 20 sierpnia 2017 roku, na Mszy św. o godz. 10.30, wypełnimy  prośbę O. Władysława Gurgacza, kapelana oddziału „Żandarmeria” Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej,  by tu w Starej Wsi, w Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, została odprawiona Msza św. w jego intencji. Prosił o nią dzień przed rozstrzelaniem.
Akt ten jest możliwy dzięki mrówczej pracy IPN-u, który wśród dokumentów związanych z procesem Ojca Władysława, odnalazł  list, który napisał 14 sierpnia 1949 roku, dzień po tym, jak władze komunistyczne wydały na niego wyrok śmierci.
List kierowany był do proboszcza parafii w Starej Wsi, gdzie kapelan Wyklętych odbył nowicjat i z którym to miejscem był bardzo związany. List ten nigdy nie trafił do adresata.
W imieniu fundacji „Osądź mnie Boże”, Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej, Związku Żołnierzy Armii Krajowej i tych, którym postawa kapelana – żołnierza niezłomnego, jest bliska, zapraszamy do wspólnej modlitwy.                                                                                         /jg/    

Msza św. została odprawiona w niedzielę 20 sierpnia przy licznym udziale wiernych i przedstawicieli fundacji "Osądź mnie Boże", Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej, Związku Żołnierzy Armii Krajowej i innych.
Załączamy, w luźnym porządku, zdjęcia z powyższej uroczystości.
zobacz galerię zdjęć:-->>