1. Dziś składka na potrzeby archidiecezji, za tydzień – na potrzeby bazyliki. Bóg zapłać za ofiary składane do skarbonki św. Antoniego. Przekażemy je chorwackim jezuitom na remont budynków uszkodzonych przez trzęsienie ziemi.
  2. W czwartek obchodzimy wspomnienie NMP z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Radio FARA zaprasza osoby chore i niepełnosprawne do duchowej łączności na wspólnej modlitwie pod przewodnictwem ks. arcybiskupa Adama Szala. Początek transmisji o godz. 10:30. By nie narażać chorych na ryzyko zakażenia, nie będzie specjalnego nabożeństwa w bazylice.
  3. Dopóki trwają obostrzenia, można korzystać z transmisji Mszy świętej i przyjmować Komunię św. duchowo. Z dyspensy powinny skorzystać osoby z objawami infekcji i wszyscy, którzy mieli kontakt z zakażonymi.
  4. Przed tygodniem dotarło do nas pytanie, dlaczego na 4 dni przed Bożym Narodzeniem nie było spowiedzi od wczesnych godzin rannych. Podawaliśmy już w ogłoszeniach, że w bazylice może przebywać ograniczona liczba osób. Organizowanie spowiedzi przedświątecznej w czasie trwania Eucharystii prowadziłoby do rażącego przekroczenia limitu. Zasadniczo w ciągu roku spowiadamy przez pół godziny przed każdą Mszą św. Wyjątku od tej reguły można się spodziewać na tydzień przed świętami, kiedy spowiednicy dyżurują w innych godzinach. Mamy nadzieję, że w Wielki Czwartek i Wielki Piątek będzie spowiedź od 6:00 rano, ale jak zawsze apelujemy, by nie odkładać sakramentów na ostatnią chwilę.
  5. W Środę Popielcową 17 lutego Msze św. o godz. 6:00, 7:30, 9:00, 14:15 i 18:00. Intencje zamówione na godz. 7:00 będą odprawione o 7:30.
  6. Trwa konserwacja i polerowanie posadzki w bazylice. Sucha posadzka wcale nie jest śliska, jak komuś mogłoby się wydawać. Powtarzamy prośbę, by zawsze zabezpieczać świece przed skapywaniem wosku i nigdy nie przychodzić do kościoła z gumą do żucia.
  7. Burmistrz Brzozowa zaprasza do korzystania z bezpłatnej taksówki społecznej osoby dorosłe mające problem z poruszaniem się. Więcej informacji na stronie www.brzozow.pl
  8. Różaniec święty odśpiewają Róże: *7 Pani Marii Skarbek, *8 Pani Janiny Leśniak, *1 Pana Józefa Czecha.