1. W odpowiedzi na publiczne inicjatywy krytyczne wobec Komunii świętej na rękę Komisja Episkopatu Polski wydała komunikat, w którym między innymi czytamy: Niewłaściwe i krzywdzące wiernych jest twierdzenie, że przyjmowanie Komunii świętej na rękę, jest brakiem szacunku wobec Najświętszego Sakramentu. (…) Prawo oceniania i zmieniania praktyki liturgicznej należy do Stolicy Apostolskiej i dopóki ona uznaje Komunię na rękę za godziwy sposób udzielania wiernym Ciała Pańskiego, nikt nie powinien tego sposobu potępiać. Kto zaś to czyni, wprowadza nieład i podział w rodzinie Kościoła.
  2. Z okazji Dnia Papieskiego prowadzimy dziś zbiórkę na fundusz stypendialny. Ofiary na ten cel można składać w skarbonce św. Antoniego pod chórem.
  3. Bóg zapłać za ofiary na remont kaplicy św. Andrzeja Boboli i na potrzeby naszej bazyliki.
  4. Za tydzień obchodzimy Niedzielę Misyjną. Taca będzie przeznaczona na misje.
  5. Na nabożeństwo różańcowe zapraszamy dziś o godz. 16:30 i w dni powszednie o 17:15.
  6. Cicha adoracja Najśw. Sakramentu jutro o 18:30.
  7. Czytelnie zapisane kartki z wypominkami można składać w zakrystii.
  8. Na stoliku pod chórem dostępne są intencje Apostolstwa Modlitwy na kolejny rok.
  9. Osoby, które w ostatnią sobotę października mogą sprzątać bazylikę, prosimy o zapisanie się na listę w zakrystii.
  10. Zarząd Społecznego Komitetu Budowy Kanalizacji informuje, że została podpisana umowa na wykonanie przyłączy na Małej Stronie. Geodeta już rozpoczął prace w terenie, a wykonawca kanalizacji rozpocznie prace pod koniec tygodnia – zaczynając od Skokówki w  kierunku Brzozowa. Jednocześnie przypominamy o konieczności uregulowania płatności przez osoby, które nie mają wpłaconej całej kwoty za przyłącze. Tylko wtedy będzie możliwe wykonanie przyłącza do danego budynku.
  11. Różaniec odśpiewają Róże: *25 Pani Anny Data, *26 Pani Zofii Żmuda, *14 Pana Stanisława Dydka.