SPOWIEDŹ możliwa jest do soboty 4 kwietnia pół godziny przed każdą Mszą św. PRZEZ OKNO CENTRUM „POD PARNASEM”.

Spowiadamy się, stojąc pół metra od okna i niczego nie dotykając. Osoby czekające w kolejce proszone są o zachowanie odległości co najmniej 2 metrów od innych osób.

Tę możliwość należy traktować jak koło ratunkowe dla osób pragnących szczerego nawrócenia i wyrwania z ciężkich grzechów. Natomiast wiernych często korzystających z sakramentów prosimy o cierpliwość i przełożenie spowiedzi na kolejne tygodnie okresu wielkanocnego.

By uniknąć zgromadzenia większej liczby osób, od Niedzieli Palmowej do Poniedziałku Wielkanocnego nie spowiadamy.

OPRÓCZ KSIĘŻY W BAZYLICE MOŻE PRZEBYWAĆ TYLKO 5 OSÓB !!!

ZOSTAWMY MIEJSCE DLA TYCH, KTÓRZY ZAMAWIALI INTENCJĘ NA DANĄ GODZINĘ.

 

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu – 29 marca 2020

  1. Na stronie internetowej zamieściliśmy kolejne zarządzenie Metropolity Przemyskiego wzywające do bezwzględnego przestrzegania zasad wprowadzonych na czas epidemii. Ks. Arcybiskup przedłuża aż do odwołania dyspensę od obowiązku niedzielnej Mszy Świętej.
  2. Oprócz księży sprawujących Eucharystię w kościele może przebywać tylko 5 osób !!! Zostawmy miejsce dla tych, którzy zamawiali intencję na daną godzinę.
  3. Aż do odwołania nie będzie wspólnej adoracji ani żadnych dodatkowych nabożeństw. Błogosławienia pokarmów świątecznych możemy dokonać sami w gronie rodziny przed śniadaniem wielkanocnym. Formułę błogosławieństwa łatwo znaleźć w internecie => ZOBACZ. Liturgia Triduum Paschalnego będzie odprawiona bez udziału wiernych. Prosimy o zgłoszenie pięciu dorosłych, którzy mogą posługiwać jako ministranci i lektorzy. W dni świąteczne kościół będzie otwarty przez cały dzień – można przyjść na chwilę osobistej modlitwy, uważając by nie narażać siebie i innych na zakażenie.
  4. Posługa sakramentalna wobec chorych jest ograniczona do wypadków niebezpieczeństwa śmierci. Nie będzie odwiedzin w pierwszy piątek.
  5. By uniknąć zgromadzenia większej liczby osób, od Niedzieli Palmowej do Poniedziałku Wielkanocnego nie będzie spowiedzi w bazylice. SPOWIEDŹ możliwa jest do soboty 4 kwietnia przez pół godziny przed każdą Mszą św. Spowiadamy się przez okno Centrum „Pod Parnasem”, stojąc w odległości pół metra i niczego nie dotykając. Osoby czekające w kolejce proszone są o zachowanie bezpiecznego odstępu od innych osób. Traktujmy tę możliwość jako wyjątkową szansę dla osób pragnących nawrócenia i wyrwania z ciężkich grzechów. Natomiast wiernych często korzystających z sakramentów prosimy o cierpliwość i przełożenie spowiedzi na kolejne tygodnie okresu wielkanocnego.
  6. W czasie epidemii kancelaria jest nieczynna. W ważnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny – tel. 502-460-716
  7. Przy kratach pod chórem są do nabycia paschaliki. Kiermasz ozdób świątecznych został odwołany.

W wieku 94 lat zmarł śp. Ks. Infułat JULIAN PUDŁOWieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!