1. Z myślą o turystach i pielgrzymach pragnących pomodlić się przed obrazem Matki Bożej Starowiejskiej, bazylika będzie otwarta w soboty i niedziele od godz. 13:00 aż do Mszy wieczornej. Jeśli zbierze się grupa zainteresowanych, o pełnych godzinach można poprosić o krótkie oprowadzenie po sanktuarium. Ogród Biblijny jest otwarty przez cały dzień.
  2. Na nabożeństwa majowe zapraszamy w dni powszednie o godz. 17:30 i w niedziele o 16:30.
  3. Spotkanie organizacyjne uroczystości Bożego Ciała odbędzie się we wtorek o 19:00 w sali przy furcie. Prosimy o obecność przynajmniej dwóch osób z każdego rejonu (do numeru 60, do numeru 120, do numeru 180 i do numeru 240).
  4. W liturgiczne wspomnienie św. Andrzeja Boboli – w czwartek o 16:30 odprawimy Eucharystię w kaplicy jemu poświęconej.
  5. Bóg zapłać za ofiarę złożoną jako dar ołtarza przez rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Dziękujemy także rodzicom klas drugich za zaangażowanie w przygotowania do uroczystości. Osoby, które nie mogły pomóc w sprzątaniu, prosimy o obecność w piątek po Mszy wieczornej, kiedy będą zdejmowane dekoracje.
  6. Do połowy czerwca przeprowadzimy zbiórkę pieniędzy na sprzątanie bazyliki w roku bieżącym i następnym. Kolejne zbiórki będą co 2 lata, więc prosimy, by każdy dorosły parafianin przeznaczył na ten cel przynajmniej 20 zł. Ofiary można wrzucać do skarbony pod chórem w kopertach z nazwiskiem i numerem domu. Rodziny, które wolą osobiście sprzątać kościół, będą proszone o pomoc na jesieni.
  7. Gmina Brzozów bierze udział w konkursie Podwórko Talentów NIVEA. By zwiększyć szansę na budowę nowoczesnego placu zabaw, należy założyć konto na stronie podworko.nivea.pl i codziennie oddawać głos na Przedszkole Samorządowe nr 2 w Brzozowie.
  8. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że 15 maja mija podstawowy termin na złożenie wniosków o dopłaty bezpośrednie. Rolnicy, którzy nie mają internetu mogą skorzystać z komputerów w biurach powiatowych Agencji.Strona główna serwisu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
  9. Odpady wielkogabarytowe będą odbierane w ustalonych miejscach w Starej Wsi w poniedziałek 20 maja od godz. 7:00. Zużyty sprzęt elektryczny będzie odbierany koło Domu Strażaka od 10:00 do 17:00.
  10. Różaniec św. odśpiewają Róże: *2 Pani Stanisławy Dydek, *6 Pani Józefy Herbut, *5 Pana Józefa Prajsnara.